Skocz do zawartości
orson06

Po wymianie na motul stuka zimny co to moze byc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pojawil sie maly problem otoz ostatnio wymienilem olej z castrol edge 5w40 na motul specific 505.01 i po tygodniu zaczalem slyszec gluchy stuk w silniku na zimnym. Po wcisnieciu sprzegla bez zmian. Stukot ustaje gdy autko chwile pochodzi, dodawanie gazu powoduje znikniecie tego stuku. Co to moze byc? Popychacz wg mnie to nie jest bo inna charakterystyka dzwieku. Slyszal moze ktos o takich sytuacjach po zmianie na motula? Bo zastanawiam sie czy nie wrocic do castro..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Charakterystyka dzwieku jest taka ze wystepuje co ok 1 s i bardziej slyszalny jest jak stoje przy drzwiach kierowcy natomiast stojac na wprost silnika nie slysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano poszedlem osluchac auto i po ok 1 min stukanie ustaje. Slyszalny jest wg mnie blizej grodzi. Podejrzewam dwumas tylko przy wcisnieciu aprzegla dzwiek nie ustaje. Czy tak jest zawsze ze powinnien ucichnac jak wciskam? Jak nasluchiwalem silnik po otwarciu maski z przodu to nie slyszalem tego dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nagraj ten dźwięk i wrzuć na YouTube?

Olej kupowałeś z pewnego źródła czy z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem w sklepie motoryzacyjnym. Watpie zeby w takim duzym bawili sie w podroby...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jest mozliwe zeby cos w dole silnika tak stukalo? Podejrzewam ze mam juz do roboty walek itd bo buczy i dudmi z filtra ale jak nasluc***e silnik pod maska to nie alysze tego dźwięku. Rowniez zwiekszajac obroty dzwiek jakby zanikal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko wrzucić film? to nie loteria nikt nie będzie zgadywał jak nie usłyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie pomogę Ci - ale może trochę uspokoję...

Mam tak samo jak Ty. Tyle, że trwa to już ok. 60 kkm i nic złego się nie dzieje. Używam Motula od zawsze ( Specyfic 506.01), próbowałem różnych wariantów - jeżeli chodzi o lepkość i gęstość - brak jakiegokolwiek wpływu na stuki.

Byłem u kilku speców - próbowali różne sztuki ( w tym dwumasę wymienić) ale, nikt nie był w stanie zdiagnozować przyczyny stukania. W końcu jeden z nich powiedział, że trzeba czekać na awarię - wtedy okaże się w czym tkwi intryga. Co do podejrzeń - generalnie większość kieruje je na wałek + szklanki. Ale - nie ma odważnego, aby podjąć się ich wymiany w ciemno ( to jednak koszt ok. 3 tys.) - a co będzie jak to nie to?

Dlatego jeżdżę już z tym od ok. 2 lat, nakręciłem trochę kilometrów - i jest OK.

 

PS. Dodam, że w "międzyczasie" wymieniałem rozrząd - i stuki ustały na ok. 2 tygodnie ( Hi Hi - trzeba było widzieć moją minę) - ale potem wróciły i są nadal.

 

Pozdrawiam

Szym@c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A smok w misce czyszczony ???

A płukanka była robiona przy zmianie ???

Ile weszło oleju na zmiane ??? Moze zmienić jeszcze raz by mieć pewność ze jest 100% swierzy olej i w tym przypadku Motul nie pomieszany z Castro???

A moze pompa olejowa siada i nie daje ciśnienia na gore i cos klekocze ???

A moze Motul wyczyścił to co Castro nie mogł dać rady i dlatego cos stuka ???

Moje zdanie w tej kwestii jest takie ze olej olejowi nie równy i to kazdy wie :)

Ja u siebie by wyeliminować pierwsze sekundy po odpaleniu pracy na sucho zapodalem kilka razy Ceramizer i po problemie - polecam :) a jeżdzę na 5w30 mobil esp zmiana 2 razy do roku na wiosnę i na zimę i nie patrzę na dolewki i nie patrzę na przebieg - leje i juz bo i tak w garazu zawsze jest :)

A moze stuka Ci któryś pompowtrysk ???

Edytowane przez tasior69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o płukance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić magiczny specyfik do płukania silników... o takiej płukance mówi ( IMHO )

 

Rozumiem że poza stukaniem nie masz żadnych objawów utraty mocy, dymków z rury.... :)

 

Tasior, a Ceramizer podajesz nadal przy każdej wymianie, czy dałeś parę razy i już nie dolewasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie juz 4 razy dawałem ost na wiosnę

I teraz tez bede zmieniał olej na dniach i nie wiem wlasnie czy dawać ???

Ogólnie nie widzę potrzeby wiec silnik odpuszcze ale do skrzyni to napewno bo juz mam choc odrazu mowię ze nic sie nie dzieje ale profilaktycznie ;)

Poza tematem dopisze ze nie dawno miałem 207 hdi i odwieczny podobno problem jest z wrzuceniem biegow np 1 czy 3 albo wsteczny nie wchodzi ....

Zmieniłem olej - stary był perłowo- srebrny -wiadomo ;)

Dodałem ceramizer i początkowo małe zmiany były choc lepiej a uwierzycie ze po 1600km biegi wchodzą jak w masło zero zgrzytów !!!!!

Mechanior sie śmiał ze w starym oleju pływa synchronizator 3-go biegu a tu prosze GALNTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wątki napisał że "Charakterystyka dzwieku jest taka ze wystepuje co ok 1 s" więc nie może to być ani dwumasa ani nic z wałkami rozrządu. Wał korbowy i dwumasa obracają się około 14 razy na sekundę przyjmując 840rpm na wolnych obrotach, wałki stukałyby dwa razy wolniej czyli około 7 razy na sekundę.

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupić magiczny specyfik do płukania silników... o takiej płukance mówi ( IMHO )

 

 

Płukanka do silnika świetna sprawa :D Mechanik u którego byłem chwalił ten magiczny specyfik i wiązał konieczność jego użycia z otrzymaniem gwarancji na regenerację turbo, a skończyło się na tym, że musiał wymienić silnik, bo efektem użycia tego gó*na było obrócenie panewki, zatkanie pompy oleju i zatarcie zdrowego silnika :D i wymiana mechanika do którego jeżdżę ;)

tak więc polecam stosowanie tego wynalazku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płukanka do silnika świetna sprawa Mechanik u którego byłem chwalił ten magiczny specyfik i wiązał konieczność jego użycia z otrzymaniem gwarancji na regenerację turbo, a skończyło się na tym, że musiał wymienić silnik, bo efektem użycia tego gó*na było obrócenie panewki, zatkanie pompy oleju i zatarcie zdrowego silnika i wymiana mechanika do którego jeżdżę

tak więc polecam stosowanie tego wynalazku

 

W silniku grupy VAG takie cuda? Ja tam użyłem i nie narzekam. Przy kolejnej wymianie oleju zrobię ją ponownie. Użyłem ostatnio płukanki Millersa, teraz też będzie taka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdun - Twój awatar to chyba moment rozliczenia za usługę z byłym juz mechanikiem - co prawda współczuje kosztów ale poprawiłem sobie tym skojarzeniem humor :))))

A konkrety wg mnie to takie ze silnik Twój był serwisowany przez poprzedniego właściciela rzadko i tanio a płukanka zrobiła swoje i dodała kropkę nad i - wiec nie winił bym mechanika bo bez rozebrania nie widzi wnętrza a jego dobre chęci skończyły sie w najgorszym scenariuszu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płukania silnika to zastanawia mnie co z olejem który zalega przy wałku rozrządu. Plukanke zleje się z miski olejowej ale to co zostanie w górze silnika będzie wymieszane z nowym olejem. Nie wiem jak w innych silnikach ale w avf zostaje około 100ml oleju we wglębieniach głowicy przy wałku rozrządu.

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by ilość która ewentualnie tam zostanie miała jakiś wpływ na nowy olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ;) wiem tylko, że płukanka zrobiła takie spustoszenie. Czy to wina mechanika czy zaniedbania motoru? nie wiem. Ja o niego dbałem. BTW. Ja juz tego gówna nigdy nie pozwole użyć w swoim aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja plukanki robilem kilkukrotnie w kazdym z aut:

- Audi A4 B5 1.9TDi (1z) 1995

- VW Golf 4 1.9TDi AHF 1998

- VW Passat 1.8T AEB 1998

 

 

Nigdy nic negatywnego sie nie wydazylo. Teraz kazde auto dlugo trzymam wlaczone na plukance i obecnie przy wymianie oleju w passacie mialem przez dlugi czas olej o kolorze podobnym do tego jaki wlewalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w passacie mialem przez dlugi czas olej o kolorze podobnym do tego jaki wlewalem

 

Jak silnik zdrowy w benzyniaku to nawet bez płukanki olej będzie czysty przez 10tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, nie no tyle to nie posmigalem na czystym oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności