Skocz do zawartości
masterunio

Zasilanie dla kamerki z lampki podsufitki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że ostatnio nabyłem kamerkę do samochodu chce jakoś sensownie puścić jej zasilanie z podsufitki a dokładniej z lampki centralnej. Kamerka jest zamocowana pod lusterkiem wstecznym

Zasilanie kamerki jak dla urządzenia USB czyli 5V 1A co oznacza że gdzieś trzeba będzie upchać jeszcze zasilacz.

Może ktoś już coś takiego robił i ma jakieś ciekawe rozwiązanie.

 

Czy zasilanie na lampce pojawia się w momencie otwarcia samochodu?

Czy da radę wsadzić mały zasilacz pomiędzy podsufitkę w dach przy szybie przedniej?

 

Wizję mam taką że z samej podsufitki (ewentualnie z samej lampki) wystaje gdzieś 20cm kabla, idzie za lusterko do samej kamerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wizja. Kamerka pobierze dodatkowe 1A które idzie z komfortu a to nie będzie zdrowe. Ja mam nowy przewód od kamery w okolice skrzynki bezpieczników, do tego stabilizator 5V 2A przykręcony do stelaża deski i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lepiej było by poprowadzić prąd ze stacyjki tak by kamera uruchamiała się zawsze podczas zapłonu a po drodze dać jakiś mały bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

Podepnij się pod zacisk 75x nad pedałami, tam jest +12 po przekręceniu kluczyka.

15_75x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zła wizja. Kamerka pobierze dodatkowe 1A które idzie z komfortu a to nie będzie zdrowe. Ja mam nowy przewód od kamery w okolice skrzynki bezpieczników, do tego stabilizator 5V 2A przykręcony do stelaża deski i jest ok.

 

Bardzo się ten stabilizator grzeje?

Kamerkę masz przymocowaną do deski czy do szyby, którędy kable puściłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej jest po prostu do tego zacisku 75X o którym mówił Marcin podpiąć (dodany pewnie w zestawie) zasilacz pod zapalniczkę samochodową? Jest on nie wielki i dostosowany do twojej kamery, nie zajmuje za wiele miejsca wiec pewnie się zmieści gdzieś pod pedałami obok skrzynki. Jeżeli masz kamerę pod lusterkiem możesz puścić kabel pod podsufitką i dalej w słupku i zejść do skrzynki zaciskiem 75X. Biorąc pod uwagę że kamerki same się włączają kiedy dostaną prąd to rozwiązanie zacisku 75X jest najlepsze. Ja mam tak zrobione 2 samochodach służbowych i rewelka. Jutro zacznę montowanie w B5 i może zrobie jakieś fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem jaka masz kamerke, ale ja w swoim alltracku mam kamerkę z funkcja parkingową, a wiec zasilanie potrzebne cały czas. Mam kamerke przyklejona do szyby za lusterkiem, potem kabelek chowa sie pod podsufitką dalej słupek itd Nic nie widac i dziala. Kamerka z funkcją parkingową to dobra rzecz. Włacza się jak jest jakiś ruch przy samochodzie. Jest jakiś procent szans że jak wrócisz z marketu to zobaczysz kto ewentualnie porysował ci autko pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli potrzebne stale zasilanie to pod zacisk 30 obok 75x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie potrzeba stałego zasilania bo zabieram kamerkę ze sobą jak wychodzę pod blokiem(100% szans że by zaje****)

Zrobię jak chłopaki radzicie od 75x prąd i dalej słupkiem do podsufitki. Będzie dyskretnie i porządnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak najlepiej. Sprawdż tylko przed rzeżbą czy ładowarka z zestawu nie sieje syfu w eter...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem pod lampkę oświetleniową. Włączam sobie sam kamerkę prawym klawiszem (tym gdzie można włączyć pojedyńczą lampeczke).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak :) ja mam swoja przy lusterku, kabel leci w podsufitce do słupka potem na dół pod nogi kierowcy, tam wmontowałem kupione gniazdo zapalniczki do zacisku 75X i w gniazdo wsadziłem fabryczny wtyk od kamery (pod zapalniczkę). Efekt fajny bo zero obsługi wystarczy przekręcić kluczyk i kamera się uruchamia, a po zgaszeniu auta wyłącza. Przedtem miałem podpiętą pod zwykłą zapalniczkę ale problem był ze sklerozą i nie raz nagrywała mi cała nockę na podwórku bo zapominałem odłączyć :/

Swoją drogą lipa trochę że w fabrycznym gnieździe zapalniczki jest prąd cały czas nawet jak nie ma kluczyka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zakupiłem sobie video rejestrator. Mam Passata od około dwóch tygodni. Chciałbym zamontować kamerkę w okolicach lusterka aby jak najmniej mi przeszkadzała. Jak dobrać się do podsufitówki i słupka aby nic nie uszkodzić aby przeprowadzić przewód zasilający do skrzynki z bezpiecznikami jak piszecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy zakupiłem sobie video rejestrator. Mam Passata od około dwóch tygodni. Chciałbym zamontować kamerkę w okolicach lusterka aby jak najmniej mi przeszkadzała. Jak dobrać się do podsufitówki i słupka aby nic nie uszkodzić aby przeprowadzić przewód zasilający do skrzynki z bezpiecznikami jak piszecie?

 

To bardzo proste. Słupek w modelu B5 jest wciskany i wystarczy umiejętnie podważyć i zeskakuje z korków, które go trzymają. Następnie luzujesz śruby daszka słonecznego i prowadzisz do bezpieczników kabel zasilajacy. Ja mam poprowadzony kabel od góry w dół pod listwą progową i biegnie do zapalniczki, która znajduje się w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawe ze słupka nie musisz ściągać. Ja u siebie zakładałem to tylko zluzowalem śruby daszka, a w slupku daje rade wcisnac kabel pod uszczelkę i nic nie widać. Przekaźnik zamontowalem przy skrzynce bezpieczników i podpielem tak ze wlacza sie kamerka przy wlaczeniu zaplonu.

 

f03682d7637e6d1c6f0fc05617a25b3b.jpg26e1df73650ece55614cb675c2f2d10a.jpg7b3c41c2801ba1f39d1c354fee01e462.jpge044f22f48c419ae69c5cc91d4c9073b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam B5 FL z czujnikiem deszczu i chciałbym kamerkę zamontować z prawej strony lusterka tak się ona schowała za nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie bedzie z drugiej strony bo u mnie kiera jest z prawej. Próbowałem zamotowac za lusterkiem, ale moja kamerka sie nie zmieściła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam dobrze Ci radzi. Luzujesz słonecznik i swobodnie schowasz tam kabel zasilający. Następnie wprowadzisz delikatnie pod uszczelkę na dół do bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten zacisk 75X pod który należy się podpiąć to jest w komorze silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności