Skocz do zawartości
icpassat

Korozja na krawedzi tylnych drzwi, przy listwie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Passata B6 z 2007 roku, 2.0 TDi DSG 170KM.

Auto jest na 100% bezwypadkowe z polskiego salonu.

 

Zauważyłem, że na krawędzi tylnych drzwi na górze przy chromowanej listwie (łączenie z przednimi) pojawiły mi się ogniska rdzy.

Czy to w tych Passatach norma? Jak sobie z tym najefektywniej poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do serwisu i reklamuj. Może się uda i za darmo ci pomalują.

Ale nastaw się na to że powiedzą że kamyk uderzył w te miejsce, uszkodził lakier, dostała się woda i stąd korozja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto jest 2007 rok to jeszcze serwis VW mi to zrobi, mogę reklamować?

Wyczyściłem to papierem ściernym i zrobiłem zaprawki ale nie wygląda to super...

Edytowane przez icpassat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź i sprawdź.

Kiedy ostatnio był serwisowany? Jak dawno to najpierw cię naciągną na serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W autoryzowanym to w 2011 roku, a później już w nieautoryzowanych.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A w B6 często się zdarza korozja w tamtych miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje malowalem poza ASO (powiedzieli ze juz za pozno zeby wziac to na gwarancje, na lakier daja bodajze 10 lat) wygladalo to tak10723288_819548708095216_1978387475_n.jpg

 

 

Sprobowac mozesz nic Cie to nie kosztuje procz przejazdzki do ASO

10715687_819537271429693_299011624_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na lakier dają 10 lat to czemu Tobie nie zrobili w ramach gwarancji? Masz z 2006 roku tak?

U mnie korozje widać nie przy tych listwach na środku drzwi jak u Ciebie tylko wyżej przy szybie ale tak na tylnych drzwiach i można powiedzieć łączeniu z przednimi.

 

W tym miejscu dokładnie (to nie moje auto, zdjęcie z Internetu):

 

123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 2006, nie zrobili bo czlek z serwisu stwierdzil ze ruda poszla za bardzo juz i jakbym wczesniej przyjechal to inna gadka, generalnie stwierdzil, ze mozemy probowac ale jakos ani czasu ani checi nie mialem sie przepychac z nimi, odzalowalem te 300zl i oddalem auto do lakiernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez maialem korozje na prawych tylnych i klapy w moim bylym z 2007r. Serwis wymienił na nowe bez gadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak gleboko korozja weszla? na klapie swoja droga zostalo mi do zrobienia a tam sa juz mega purchle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez maialem korozje na prawych tylnych i klapy w moim bylym z 2007r. Serwis wymienił na nowe bez gadania

 

Ale jak już sam robiłem te zaprawki to serwis mi już tego nie uwzględni co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie. Ja miałem odpryski na masce i lekko zaczęła wychodzić korozją na rancie po prawej. Wszystko sobie zabezpieczylem. Jak pojechałem zgłosić klapę i drzwi to zareklamowalem też maskę a pan stwierdzl że nie da rady bo już przy niej grzebalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Mam vw z 2009 r ostatni raz serwisowany w 2012 r . Auto nigdy nie było malowane a wychodzi lekko nie tyle co rdza ale lakier sie utlenia i widać delikatne pod nim rude zabarwienie . Mogą mi to uznać i wymienić na ich koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata z 2006 z polskiego salonu, bezwypadkowy, w zeszłym roku miałem rdzę w tych miejscach na 4 drzwiach. Kontaktowałem się z serwisem w sprawie gwarancji u sprzedawcy (Szewczyk Warszawa), auto nie było już kilka lat w ASO. Otrzymałem odpowiedź, że mogą to zrobić na gwarancji najpierw przegląd za 1000zł, a potem pomalują całe elementy, ale będę musiał zapłacić udział własny od 25% do 50% , a w serwisie koszt malowania elementu to 1500zł. więc w najlepszym przypadku korzystając z gwarancji kosztowałoby to 2500zł. Nie korzystałem z gwarancji zrobiłem to u miejscowego lakiernika za 300zł za element i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat jest znany i bardzo obszernie rozpisany :KLIK

Też miałem pomalowane za free , ponad 2 lata wstecz w ramach dobrej woli producenta . Z tym że auto serwisowane ( wymiana oliwy ) , no i nic nie kombinowane z lakierem ;) . Niedawno znajomy chciał porobić i powiedzieli że będzie :

musiał zapłacić udział własny od 25% do 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wątpię, że mi to zrobią na gwarancji jak już sam zeszlifowałem papierem tą rdze i zrobiłem zaprawki... ale wiadomo jak to wygląda... co prawda z zewnątrz nic nie widać, ale jak się drzwi otworzy to przy listwie chromowanej widać jak się przyjrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko wątpię, że mi to zrobią na gwarancji jak już sam zeszlifowałem papierem tą rdze i zrobiłem zaprawki... ale wiadomo jak to wygląda... co prawda z zewnątrz nic nie widać, ale jak się drzwi otworzy to przy listwie chromowanej widać jak się przyjrzysz.

Jeżeli była już ingerencja i jest to widoczne , możesz raczej odpuścić powiedzą że mogłeś tego nie ruszać i nie uznają reklamacji . Ale spróbować możesz a nóż widelec , tylko czy potem skórka będzie warta wyprawki :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Wiec jak mam purchle na kłamie takie delikatne to moge reklamować i rządac aby wymienili mi na nowa klapę . Auto 2009 r i ostatni serwis w ASo w 2012 r ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis byłem w ASO z malutkimi purchelkami bez rdzy na klapie ( kombi ) nad lampami po obu stronach . Pan poinformował mnie ze muszę zrobic podstawowy przegląd za 200 zł i mi wymienia klapę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis byłem w ASO z malutkimi purchelkami bez rdzy na klapie ( kombi ) nad lampami po obu stronach . Pan poinformował mnie ze muszę zrobic podstawowy przegląd za 200 zł i mi wymienia klapę

 

Ciekawa sprawa i przydatna wiadomość. Czyli mimo braku ciągłości serwisowania w ASO nie wypinają się na klienta. Z tego co pamiętam, to w Skodzie nie było takiej możliwości. Ile jest tej gwarancji na blachę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności