Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj temat od początku to się dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie jest tez to oprogramowanie. Zobaczymy co bedzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Wam czasu na te głupoty ? Je**ć tą całą ekologię. Ja bym się jedynie mógł pokusić o wyrwanie kasy jako odszkodowanie za to że zostałem oszukany, natomiast nie chciałbym żeby mi jakiś syf wgrywali....

 

Ten cały DPF to nic innego jak worek straconych pieniędzy z czasem. Zieloni tego pilnują i tyle. Szkoda że przy powodziach się do drzew nie przywiązują i nie siedzą tam. Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech i u mnie też to jest, a tak fajnie było żyć w niewiedzy... Jak wyżej wspomniano... pożyjemy zobaczymy. Jak mają naprawiać od stycznia to trzeba w połowie 16 roku zadzwonić i popytać chłopaków w serwisie jak to wygląda i czy są jakieś problemy. Kto ma dobrych znajomych w serwisie to dowie się czy warto jechać na nowy program czy nie. Ciekaw tylko jestem czemu VW sobie z tym nie poradził na samym początku jak wiedzieli ze będzie problem. Z czasem problemy zawsze wychodzą. I ciekaw jestem jak inne CR trzymają normy z innych stajni, jakoś nie słyszę żeby inne marki głośno się śmiały z VW lub wytykały to w reklamach. Inna sprawa to to że co da program u nas w PL jak już połowa lub większość nie ma dpf , zaślepione egr i ogólnie połowa rzeczy wywalona która tylko silnikowi przeszkadza. Dobra kończę moje wypociny.... tylko jak tu zasnąć jak się już wie że jakiś wirus gania mi po sterowniku w aucie. heh pozdro wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Nie ma się czym przejmować. Jak wspomniałeś bez EGR i DPF samochody spokojnie przechodzą przeglądy. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek na przeglądzie badano mi skład spalin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po tej aferze pomiar spalin w Dieslach moze stać sie obowiązkowy przy przeglądzie [emoji15]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z tabeli wynika że mam ten silnik ale po wpisaniu vin wyświetla że nie mam tego oprogramowania widocznie nie wszystkie cbbb 2009 miały to oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko po tej aferze pomiar spalin w Dieslach moze stać sie obowiązkowy przy przeglądzie [emoji15]

 

Tego właśnie bym się najbardziej obawiał.

VW jakoś musi wykazać, że wykonał akcję naprawczą w jakimś sporym %. A nie wszyscy użytkownicy pojadą dobrowolnie do ASO. Może to tylko wizja, a może to diagności dostaną wykaz VIN'ów do dokładniejszej (o ile w ogóle) weryfikacji spalin i to oni będą raportować, że samochód jest przez VW "poprawiony" ?

 

Mam w samochodzie DPF i działający EGR ale do ASO na dziś się nie wybieram, choć się kwalifikuję :gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale analiza spalin w tych silnikach i tak nic nie wykaże, skoro są tak zrobione, żeby właśnie podczas pomiarów oszukiwać wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie już chyba z dwoma artykułami w gazecie i internecie że w USA będą modyfikować tylko oprogramowanie natomiast auta podchodzące pod normy EURO będą musiały przejść modyfikacje mechaniczna. Nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze najlepszym rozwiązaniem jest zgrac swoje oprogramowanie, pojechać do aso aby odfajkowac że auto było na akcji, niech nawet wgrywaja swój swieży soft, natomiast po powrocie do domu/swojego tunera wgrać jeszcze raz swój stary program i wszyscy sa zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli samochod jest na gwarancji, to nie wiem, czy mozna zignorowac wezwanie. Poza tym i tak samochod jest serwisowany w ASO...

 

A tak poza tym to mam nadzieje, ze VW wyjdzie z tego wszystkiego obronna reka, nieco tylko pokiereszowany. Ewentualny upadek VW moze miec caly lancuch powaznych, negatywnych zdarzen, nie tylko dla wlascicieli jego samochodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim sedanie z 2007 nie ma, ale w żony kombiaku z 2010 jest :-(

 

Kombiak jest z Polskiego salonu, my jesteśmy 3 właścicielem, jak oni dojdą w czyich rękach jest auto jak zmieniało już właściciela. Będą sprawdzać VIN w wydzialach komunikacji ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik cbbb z końca 2008 i mnie nie chwyciła akcja,

Edytowane przez roberto190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja sie zalapalem :) CFGB

Moze dostane nowe B8 ? :)

 

 

A tak powaznie..:: co nas czeka gdy beda wzywac ? Nowy soft wgraja i tyle ?

Ale pewnie taki co zamuli auto ? Zeby normy sie zgadzaly ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2008 produkcja, 2.0tdi cr cbab i bedą coś robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ja sie zalapalem :) CFGB

Moze dostane nowe B8 ? :)

 

 

A tak powaznie..:: co nas czeka gdy beda wzywac ? Nowy soft wgraja i tyle ?

Ale pewnie taki co zamuli auto ? Zeby normy sie zgadzaly ?

Tobie na pewno zamuli skoro jesteś po wirusie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też się kwalifikuje, a ja mam na to wyje.... i w razie jakiegoś nie wiem...przymusu się zrobi jak wiesiok81 napisał:

Zgra się swój program, pojedzie do ASO i potem wgra z powrotem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności