Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

http://m.auto-swiat.pl/wiadomosci,kl2p7j

I co Wy na to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, macvw napisał:

http://m.auto-swiat.pl/wiadomosci,kl2p7j

I co Wy na to? 

http://m.auto-swiat.pl/wiadomosci,kl2p7j

Skur#$$ństwo.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podziękować pani E.Bieńkowskiej Komisarz d.s przemysłu z unii europejskiej (PO) już w tamtym roku mówiła że nie dopuszczą do ruchu pojazdów vw z Dieselgate które nie przeszły modyfikacji oprogramowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tym co czerpią wiedzę z bilda, onetu i innych takich. Póki co nie msz żadnego innego pisma w sprawie przeglądów niż to co było....

Inna sprawa, że ja już na samym początku pisałem, że we wszystkich normalnych krajach wezmą za dupę vw a u nas wykończą Bogu ducha winnych kierowców. I tak się pewnie stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mkpol napisał:

we wszystkich normalnych krajach

To znaczy??? W których???

Tylko USA zrobiły coś. Reszta siedzi cichutko i kopie swoich obywateli. Już dawno poprzedni rząd zdecydował, że nie będzie kary dla vw za sprzedaż pojazdów z dieselgate. A przecież każdy pojazd musi przejść proces homologacji (legalizacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rząd też niczego nie zrobił... ba, jednak chce zrobić, chce jeszcze bardziej dokopać obywatelom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po aktualizacji i sam już nie wiem co myśleć. Po aktualizacji po jakimś czasie pojawia się sporadycznie błąd
2563 (009571) regulator ciśnienia doładowania
wróciłem do nich z reklamacją i stwierdzili że to nic nie ma wspólnego z akcją. 

a tak to nic innego negatywnego nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2018 o 22:42, macvw napisał:

O tym właśnie pisałem na poprzednie stronie w poprzednim poście. 

Moje zdanie jest takie jak pisałem. Rząd naszego kraju działa na niekorzyść właścicieli pojazdów objętych aferą bo przez takie pisma do diagnostów  powoduje panikę i mniejsze zainteresowanie autami vw. Kto zechce kupić passata którego za moment albo popsują niby naprawą w serwisie którą trzeba będzie wykonać bo inaczej diagnosta nie dopuści do ruchu?! Zamiast z poziomu ministerstwa dobrać się do d.... oszustów z niemiec, po tyłku dostaną właściciele aut. Od początku stoję na stanowisku że rzeczy należy nazywać po imieniu - oszust jest oszustem i kropka. Jak chcą naprawiać moje auto to nie widzę przeszkód. Niech sobie je ode mnie kupią i w tedy wgrywają co tylko chcą!  Koniec kropka.

Ps. TOWAR NIE WŁAŚCIWY Z UMOWĄ = ZWROT KASY ZA AUTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz tysięczny piszę, że w piśmie do diagnostów jest tylko zalecenie informowania właścicieli o tym, że auto podlega akcji. Nie ma słowa o nierejestrowaniu (póki co), natomiast jeśli ktoś jest tak głupi, że wierzy we wszystko co pisze bild i inne brukowce jest prawdą, to ........ ech ......

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos kody wszystkich akcji serwisowych dotyczacych passata B8 - bo ja mam firmowe auto i na 90% po akcji serwisowej ale kod wpisany w ksiazce to 46G7 a to dotyczy recznego.

Gdzie szukac w kombi tej naklejki(w ksiazce brak) odnosnie tej akcji serwisowej?

 

 

Wersja oprogramowania u mnie to:

04L907309R  1147 a z tego co widze wszyscy mieli 03L wiec moze u mnie od nowosci bylo wgrane juz odpowiednie oprogramowanie - obraczki na rurkach mam.

Naklejki w bagazniku nie widze pod wykladzina przy jego krawedzi - zadnej.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten numer co podałeś to jest numer części sterownika ECU. 

Jeżeli był na akcji serwisowej to możesz to sprawdzić podając numer VIN na stronie vw lub dzwoniąc do aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2018 o 22:31, kuebk napisał:

O ile dobrze pamietam to 99xx to jest dieselgate.

Niekoniecznie. Ja mam CFGB i H23 9953 a nie dawałem do ASO na poprawki i za każdym razem odmawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do Was pytanie. Dużo się pisze o tym, jak to źle wpłynie na silnik (częste wypalanie DPF. awarie EGR itp.) nowe oprogramowanie wgrywane w ASO. Czy zauważyliście jakieś negatywne strony tego oprogramowania? Miałem B6 z 2009r. i do 280tys.km silnik chodził rewelacyjnie! 2 miesiące temu kupiłem B7 też 2,0TDI 140KM, ale niestety "Helmut" w ASO dał sobie wgrać nowe oprogramowanie. Mam się "nastawić" na jakieś uboczne skutki? A może wgrać stare oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat od początku-są tutaj odpowiedzi na twoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po badaniu technicznym, faktycznie trafiłem na bardzo nadgorliwego fachowca i sprawdzał wszystko łączni z uczestnictwem w akcji. Obecnie z uwagi, na chip tuning nie jadę na akcje. Jednak z tego co patrzyłem, to wysyłał on dyspozycje do komunikacji miejskiej/starostwa. 
Czy państwo/gmina/urząd miasta będzie teraz nas ścigać bo samochody nie spełniają normy Euro 6? Jezu... na pewno mój passat spełnią więcej norm niż większość sztrućlów dieslowych jeżdżących po Polsce..
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, disciples napisał:

Czy państwo/gmina/urząd miasta będzie teraz nas ścigać bo samochody nie spniają normy

Nie ma takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale "nasi" rozważają wprowadzenie odmowy przeglądu dla aut bez aktualizacji. Póki co ma być niby spisywanie na bieżąco aut z poszczególnymi numerami VIN podczas przeglądów. Jeśli rozporządzenie wejdzie w życie auta bez wpisu o akcji nie będą miały przeglądu ze względu na brak homologacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radekrp90 napisał:

Ale "nasi" rozważają wprowadzenie odmowy przeglądu dla aut bez aktualizacji.

poproszę źródło, tylko wiarygodne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisują, bo na dzień dzisiejszy nikt nie ma pojęcia co po drogach jeździ, za kilka lat jak wszystkie wozy będą po przeglądzie - będą mieli jakiś tam obraz sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą bogatsi o wiedzę, ile samochodów jeździ po naszych drogach bez akcji serwisowej-to wszystko, póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności