Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem w internecie na jakiejś stronie motoryzacyjnej, że silniki 1.6TDI będą wymagać zmian w budowie. Podobno ma być nowy EGR zamontowany, a w przypadku 2.0TDI tylko oprogramowanie.

 

 

BTW: Akcja ma być obowiązkowa! Nie przejscie akcji może się skończyć utratą dowodu rejestracyjnego za niezgodność z normami spalania.

info dziennik gazeta prawna

Edytowane przez idol23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam az mi silnik wymienia :) a moze dadza b8....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na razie jest bardziej śmiesznie niż strasznie Pytanie co zrobimy gdy zostanie 120KM zamiast 140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moę będą przykręcać spalanie, a podkręcać moc... Dla Kowalskiego różnicy nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też się kwalifikuje do akcji serwisowej ale na razie mam to w nosie ,co do spadku mocy nie martwił bym się tym ponieważ jeżeli VW to zrobi to na bank będzie miał sprawę w sądzie i jeszcze większy kłopot .

Martwi mnie co innego ,jakim kosztem czy też czego kosztem będzie ta modyfikacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/aktualnosci/volkswagen-wezwie-do-modyfikacji-ok-8-5-mln-aut-w-ue/71etxl

 

A tu dobrze pisza o tych co no maja wirusa...

 

http://m.auto-swiat.pl/wiadomosci,910q1v

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mój też sie kwalifikuje do modyfikacji :-(

teraz mam stracha bo jestem w germani i tu mam zarejestrowane a była robiona korekta map na podniesienie mocy

pewnie po akcji zaś będzie odwiedzić Tunera tylko nie zrobia mi tego za darmo po raz drugi :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wlasnie po mapie z wirusem przyjmie soft nowy w aso. Czy wywali blad i co wtedy.....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ich problem bo myślę że prawo nie zabrania tuningu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie co zrobimy gdy zostanie 120KM zamiast 140.

 

Przyjdzie się z rozpaczy powiesić.

Już widze jak na dzielni kumpel z Syfikiem 1.3 bendzie miał polefke że ma mocniejszego bolida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tobie to wszystko jedno ale ja nie po to kupilem drugie auto na A4 żeby się teraz zastanawiać czy lepiej było wybrać np Mondeo lub Insignię Ty widać jezdzisz po dzielni 52 km/h to wszystko ci jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu i w moim cbbb 14.10.2008r jest to oprogramowanie... Na razie czekam na rozwój wypadków. Coś mi sie wierzyć nie chce, że można to załatwić tylko wymianą oprogramowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy lepiej było wybrać np Mondeo lub Insignię.....

Proszę Cię...VW jak i inny koncern co prawda nie robi już aut jakościowo jak w latach '90, ale nie porównuj gówna do twarogu. Insygnia, owszem ładne auto, też się zastanawiałem, ale nie OPEL !!

VW owszem przyliczył galantą wtopę, ale jak dla mnie to nie było oszustwo mnie - użytkownika/klienta, tylko tych od środowiska i tak naprawdę mi to zlewa, bo jak patrzę na inne auta jak z rury idą kłęby czarnego dymu:i osobówki czy te autobusy w miastach i tiry, to tym tak naprawdę powinni się zająć!

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw co zrobią ci, którzy mają trefny soft i cukrowali swoje autka :). A takich pewnie i na forum jest niemało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii będzie zgranie oprogramowania sprzed modyfikacji VW i wgranie je na nowo po modzie w VW.

Tak na marginesie, jeśli nasze auto jak VW zapewnia w oświadczeniu po sprawdzeniu VIN "...zapewniamy jednak, że Państwa samochód jest bezpieczny technicznie i w pełni sprawny" (ja sobie to wydrukowałem po spr. swojego VINu) nie ma regulacji prawnej, która by mnie zmusiła jechać do VW na aktualizację oprogramowania pod rygorem zabrania dowodu rej. czy niedopuszczeniu auta do ruchu (bo jak zapewnia VW auto jest bezpieczne i sprawne) i mam na to wyje....

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie ma regulacji prawnej, która by mnie zmusiła jechać do VW na aktualizację oprogramowania pod rygorem zabrania dowodu rej. czy niedopuszczeniu auta do ruchu
do czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście przepisu w życie nie może działać wstecz sprzed zdarzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście w ogóle nie może działać ....

Natomiast co do meritum to najpierw były określone normy emisji a potem vw zaczął czarować. Więc sam sobie dopowiedz resztę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności