Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

masz rację, przy założeniu że tuner ma pierwotny program do mojego auta.  Jeśli nie ma - musiałbym najpierw jechać kawał poza miasto, żeby zgrał to co mam. Potem zrobić aktualizację w ASO, a potem znów jechać do tunera. 

Ja zakładam, że pojadę od razu do tunera,  zrobię chip, gdzieś zostanie backup mapy po chipie.

W razie konieczności zrobienia akcji bo przepisy czy coś (mało prawdopodobne), robię aktualizację a po niej jadę do tunera wgrać z powrotem mapę z chipem

Edytowane przez pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W poprzednim tygodniu byłem na przeglądzie rejestracyjnym. Ani słowa na temat akcji VW. Akurat o spalinach była mowa - bo diagnosta pokazał mi lekkie okopcenie przy zaworze EGR, sugerując sprawdzenie czy coś się rozszczelniło przez co mogą się spaliny dostawać do kabiny
A w czwartek - polecony za potwierdzeniem odbioru z VW (byłem raz w ASO na przeglądzie po zakupie) że zapraszają na wgranie oprogramowania w związku z dieselgate.

PS jestem na forum jakoś od 2014 albo 2015 chyba ale straciłem dostęp do maila z którego się poprzednio rejestrowałem stąd nowe konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przegląd robilem w maju i też diagnosta nie wspominal o aktualizacji. Ale kilka dni temu mój kolega robił przeglad u siebie w Golfie i diagnosta poinformował go o potrzebie aktualizacji oraz że musi poinformować starostwo o tym, że nie ma przeprowadzonej akcji.

Widzę, że co powiat to inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przegląd w SKP kilka dni temu i ani słowa o akcji serwisowej nie usłyszałem. A list polecony od vw zapraszający na akcję do serwisu dostałem, tak jak kolega Yarpen. Tyle że ja do serwisu nigdy nie jeździłem, więc muszą z urzędu mieć dane właścicieli którzy kupili auto z drugiej ręki. Ciekawe jak to się ma do RODO , ochrony danych osobowych itp. Na jakiej podstawie organ państwa udostępnia moje dane adresowe podmiotowi gospodarczemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również robiłem przegląd w październiku, a wczoraj dostałem polecony z VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakaś masowa akcja trwa. Zastanawia mnie tylko na jakiej podstawie organ państwowy przekazuje dane adresowe właścicieli pojazdów prywatnemu przedsiębiorcy, który nawet nie poinformował we wspomnianym liście, że ma moje dane i w jakim zakresie zamierza je wykorzystywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja .. polecony przyszedł wczoraj. Jestem świeżo po przeglądzie technicznym, diagnosta o nic nie pytał. Martwi mnie, że to było zwrotne potwierdzenie odbioru. Auto chodzi jak lalka, 211.000 km na zegarze, nie chcę żadnych zmian, a szczególnie wypalania DPF co 500 km. Są jakieś sankcje za zignorowanie "zaproszenia"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd są te "zaproszenie"??? Z pobliskiego ASO VW, czy jakiejś centrali VW w Polsce? Czy to zaproszenia, czy wezwania?

Może ktoś może wrzucić tutaj skan takiego zaproszenia po zamazaniu czułych danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wygrany "poprawny" Soft przy okazji naprawy  szkody laloerniczej w marcu. Oczywiście po uprzednim telefonie z aso że auto podlega akcji. O czy wyrażam zgodę. Zgodziłem się. Jest wlepa w bagażniku. Do dziś zrobiłem jakieś 17tys, auto chodzi tak samo jak przed zmianą.  Nic nie zauważyłem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krawcol82 napisał:

Może ktoś może wrzucić tutaj skan takiego zaproszenia po zamazaniu czułych danych?

Proszę bardzo.

IMG_20181207_160308.jpg

5 godzin temu, smanov napisał:

Ja miałem wygrany "poprawny" Soft przy okazji naprawy  szkody laloerniczej w marcu. Oczywiście po uprzednim telefonie z aso że auto podlega akcji. O czy wyrażam zgodę. Zgodziłem się. Jest wlepa w bagażniku. Do dziś zrobiłem jakieś 17tys, auto chodzi tak samo jak przed zmianą.  Nic nie zauważyłem.  

A może tak naprawdę zostałeś oszczędzony i nie wgrali Ci tego ? cudownego, rozwiązującego wszystkie problemy ze spalinami oprogramowania? Może tylko wlepa w bagażnik i wpis w system i po temacie? Jak by się tak dało, to i ja na akcję bym pojechał.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, smanov napisał:

Ja miałem wygrany "poprawny" Soft przy okazji naprawy  szkody laloerniczej w marcu. Oczywiście po uprzednim telefonie z aso że auto podlega akcji. O czy wyrażam zgodę. Zgodziłem się. Jest wlepa w bagażniku. Do dziś zrobiłem jakieś 17tys, auto chodzi tak samo jak przed zmianą.  Nic nie zauważyłem.  

 

Czyli może z małej dużej chmury mały deszcz? Może poprawili soft w kolejnej rewizji i już nie ma takich kwiatków jak opisuje ten artykuł:

https://www.motofakty.pl/artykul/afera-spalinowa-auta-po-wymianie-oprogramowania-sprawiaja-problemy.html

Co do pisma - wysyła je EDC Expert Direct Communication Sp z o.o., ul. Belzacka 176/178, 97-300 Piotrków Trybunalski na rzecz Volkswagen Group Polska Sp z o.o.

Tutaj faktycznie kwestia ochrony danych osobowych zgodnie z RODO wymaga głębszej analizy.

Kto i jakim prawem upoważnił Volkswagen Group Polska Sp z o.o do przekazania danych właścicieli pojazdów firmie zewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Byłem na przeglądzie technicznym 18 listopada, wczoraj odebrałem polecony w sprawie akcji serwisowej 23R7.

Przeczytałem wszystkie posty.Widzę ,że najbardziej zamula silniki 170-konne.

A może coś się poprawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomy napisał:

Tutaj faktycznie kwestia ochrony danych osobowych zgodnie z RODO wymaga głębszej analizy.

Kto i jakim prawem upoważnił Volkswagen Group Polska Sp z o.o do przekazania danych właścicieli pojazdów firmie zewnętrznej?

Poruszając tę kwestię myślałem o tym że w ogóle vw weszło w posiadanie moich danych osobowych a w moim przypadku jedyna opcja jest taka że otrzymali je od urzędu. A tu jeszcze wychodzi kwestia że udostępnili je jakiemuś podmiotowi który na w ich imieniu rozsyła te listy.  Zadałem pytanie o prawo w tej kwestii na forumm prawnym i otrzymałem taką oto odpowiedź:

Wszystko opisane jest w 

Cytat:

USTAWA
z dnia 12 grudnia 2003 r.
o ogólnym bezpieczeństwie produktów

Cytat:

2. Producent i dystrybutor, którzy uzyskali informację, że wprowadzony na
rynek produkt nie jest bezpieczny, są zobowiązani powiadomić o tym niezwłocznie
organ nadzoru.

Cytat:

2. W przypadku stwierdzenia, że produkt może stwarzać zagrożenie dla
określonych kategorii konsumentów, organ nadzoru może, w drodze decyzji, nakazać
ostrzeżenie tych konsumentów lub powiadomienie opinii publicznej o zagrożeniu,
określając termin i formę ostrzeżenia lub powiadomienia.

Wiec w tym wypadku organ majac odpowiednie informacje, przekazuje je producentowi by ten ostrzegl aktualnego konsumenta o problemie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma się czym martwić wg mnie, ponieważ to jest tylko list informacyjny.

Jakie będą kolejne kroki-czas pokaże. W końcu żyjemy w upierdliwym państwie, które lubi nękać obywateli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2018 o 16:09, melo napisał:

Jak by się tak dało, to i ja na akcję bym pojechał.?

Mam kolegę w OTTO w Świdniku. Moje auto też nie miało owej akcji i wcale nad tym nie ubolewam. :D
Ale do rzeczy, rozmawiałem z nim to mówił, że można przyjechać podpisać pisemko, akcji nie przeprowadzać i wygasić w systemie...

Ewentualnie mogę Ci zgrać full backup ECU zrobisz akcję, na kwicie będzie, a potem przywrócić stary wsad. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grucha... napisał:

rozmawiałem z nim to mówił, że można przyjechać podpisać pisemko, akcji nie przeprowadzać i wygasić w systemie...

Podpisać kwit który jest może wygodny dla vw, dla posiadacza auta już nie koniecznie. Bp rozumiem że "wygaszenie w systemie" to nie takie że uznają że akcję przeszedł, tylko poinformują ministerstwo że właściciel odmówił?   Wszyscy, szefostwo vw i "urzędniki", mają świadomość że owa akcja naprawcza jest tylko pozorowanym działaniem i nie załatwia wcale problemu emisji. Jest jednak takie "ale" z takim rozwiązaniem, że podpisując ten kwit nie wiadomo jak to się może skończyć. Ministerstwo może temat olać, ale może też spowodować że tak jak to w niemczech, ci co nie zrobili akcji utracą dopuszczenie do ruchu. To sytuacja ekstremalna jednak wciąż prawdopodobna. Nie widzę nic niestosowanego w tym, bym ja również udał, że przejąłem się problemem i wykonałem akcję naprawczą, a tak naprawdę serwis może mi tylko naklejkę w bagażniku nakleić bo na nić innego im nie pozwolę. 

Ps. Przemyślę kwestię zgrania backup z ECU, dzięki za propozycję.

Edytowane przez melo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wygodne i dla kogo to ciężko powiedzieć. Bo takie ASO jak u nas nie robi tego za darmo. Po robocie wysyłają protokół online do VW i mają z tego zarobek. :P
Myślę, że nawet jak akcje wygasisz rezygnacją to w razie czego i tak będziesz mógł ją wykonać.
A tylko na papierku niestety nikt tego nie wykona.

Jak ktoś nie chce akcji, a chce być czysty to pozostaje zgrać ECU wykonać akcje i przywrócić stary soft lub zrobić akcję i potem upgrade tylko czasami jak się nie ma starego softu to gorzej taki dostać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tydzień temu 29.11.2018r. tez dostałem taki sam liścik jak kolega "melo".

Dzisiaj byłem na przeglądzie i nic nawet mnie nie zapytano o czy byłem w VW na aktualizacji.

Zadzwoniłem i nagrałem rozmowę z VW POZNAŃ.

Uprzejma pani poinformowała mnie że nie wie skąd mają moje dane osobowe i dlaczego je udostępnili podmiotowi zewnętrznemu - RODO. (post strona 35 byłem z pismem o nieprzetwarzanie moich danych osobowych).

Kazała mi napisać e-maili do centrali to mi udzielą odpowiedzi :-).

Mam ich w D....

Rozmowa nagrana.

Tak że tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z szanownych kolegów wszedł we współpracę ze StopVW?

"Stowarzyszenie StopVW przegrało proces z koncernem VW. Zamiast wygranych 30 tys. zł dla każdego właściciela VW, stowarzyszenie ma zapłacić 100 tys. zł. StopVW złożyło kasację do Sądu Najwyższego"
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/stop-vw-ukarane-za-afere-vw/65chbnt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności