Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chce ori soft do sterownika końcówka BF to zapraszam bo mam taki :) Ja i tak softa zapuściłem u siebie na podstawie ori softu przed DieselGate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Ja ma VW CC 2.0 tdi CFFB (140KM) - mam zrobioną akcję serwisową. Chciałbym wrócić do softu sprzed akcji, bo czytałem że coś w silniku lubi polecieć np. egr. W tym  tygodniu byłem na przeglądzie  w VW, dostałem nawet informację że jak coś poleci po tej aktualizacji, to zapłacę tylko za robociznę a części VW da za free...

Pomoże któś?

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2018 o 15:24, raxis napisał:

Robiłem dziś przegląd, diagnosta poinformował mnie, że auto nie było na akcji serwisowej, musi mnie o tym fakcie poinformować oraz przesłać informację do starostwa. Pomimo tego - samochód przeszedł przegląd bez problemów.

To co napisał raxis potwierdza ten artykuł

https://autokult.pl/31671,diagnosci-dostali-zalecenia-odnosnie-silnikow-tdi-ministerstwo-chce-informowac-kierowcow-o-wadzie

Już nawet ministerstwo dokłada poważną cegłę do obniżenia wartości naszych samochodów. Kto będzie chciał kupić używane TDI jak za chwilę może się okazać że ministerstwo transportu zamiast ścigać producenta idzie na skróty i kara właścicieli aut którzy nie godzą się by VW popsuło ich samochody swoją niby akcją naprawczą!? Takie działanie realnie obniża wartość auta. 

MarianoS81 napisał:

"...w VW, dostałem nawet informację że jak coś poleci po tej aktualizacji, to zapłacę tylko za robociznę a części VW da za free..."

Z całym szacunkiem ale ja bym poprosił by mi to na piśmie dali.

Edytowane przez melo
Odpowiedź na post MarianoS81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam silnik CFGC. Może ktoś podać jaki był numer ostatniego softu przed akcją serwisową.   Mój jest 9978. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2018 o 13:20, MarianoS81 napisał:

Witam Panowie

Ja ma VW CC 2.0 tdi CFFB (140KM) - mam zrobioną akcję serwisową. Chciałbym wrócić do softu sprzed akcji, bo czytałem że coś w silniku lubi polecieć np. egr. W tym  tygodniu byłem na przeglądzie  w VW, dostałem nawet informację że jak coś poleci po tej aktualizacji, to zapłacę tylko za robociznę a części VW da za free...

Pomoże któś?

Pozdrawiam

Mariusz

i ile takiej gwarancji masz? pewnie rok :P mi sie skonczyla w lutym... jak w lutym sie pytałem o przeglad to tylko standard mowili a teraz juz po gwarancji chca sprawdzac ile sadzy w DPFie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, rafal0818 said:

Panowie mam silnik CFGC. Może ktoś podać jaki był numer ostatniego softu przed akcją serwisową.   Mój jest 9978. 

Jak podasz konkretne oznaczenia to ktos pewnie bedzie w stanie podac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest scan mojego silnika. Passat alltrack 4motion dsg 177 km. Potrzebuję wersję softu silnika która była przed aktualizacja związaną z aferą. Screenshot_20180711-154240.thumb.png.391387e1e101987c7f9bb2cc236acec4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4779, 9978, 9979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u mnie w mieście w www.diesel-tuning.pl, rozmawiałem z panem który zajmuje się chipami i stwierdził że musi się podpiąć pod kompa i sprawdzi czy program pokaże jaki był soft wcześniej bo może ma taki. Dziś nie mógł sprawdzić bo akurat robił jakieś auto. Jestem umówiony na wtorek. Za cofnięcie softu woła(bo niby trzeba wyjąć kompa aby zrobić downgrade softu) 600-700 zł, dlatego jak będzie to możliwe to chyba dołożę do 1100zł i zrobię dodatkowo chipa. Teraz pytanie czy macie kogoś kto ogarnia takie tematy taniej w kujawsko-pomorskim lub okolicach Brodnica(+/- 100km)?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie byłem u gościa (diesel-tuing) bo niestety miałem pogrzeb w rodzinie. Mam pytanie do was Panowie czy ktoś już z was robił wgrywanie starszego softu( powrót do programu z przed aktualizacji)? Ciekawi mnie czy to trzeba wyciągać kompa i majstrować przy nim (jak twierdzi tuningowiec :) ) czy wystarczy wgrać starszy program przez obd II ??

Dnia 14.07.2018 o 08:16, rafal0818 napisał:

To jest scan mojego silnika. Passat alltrack 4motion dsg 177 km. Potrzebuję wersję softu silnika która była przed aktualizacja związaną z aferą. Screenshot_20180711-154240.thumb.png.391387e1e101987c7f9bb2cc236acec4.png

Mam pytanie do kolegi:

Jakim programem  zrobiłeś scan silnika u siebie w aucie, bo z tego co widze to chyba z telefonu i interfejsu obd2 korzystałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę wgrać bez wyciągania sterownika, powyższy scan jest z VCDSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kuebk napisał vcds. Na telefonie mozna kozystac z obd11 (obdeleven)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać namiary kto w centralnej Polsce jest w stanie cofnąć taką aktualizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Wczoraj byłem w warsztacie i sprawdził mi gościu wersję oprogramowania programem do chipowania i wyszło 9978, następnie podłączył się przez VCDS'a i sprawdził kiedy przeprowadzono ostatnią aktualizację softu, wyszło niby że sterownik był 2 razy modyfikowany 1 raz w 2012 a 2gi w 2013. Teraz jestem skołowany bo niby w serwisie powiedzieli że auto przeszło aktualizację w Belgi w 11.2017 a ze sterownika że ostatnia modyfikacja softu była 2013. Teraz nie wiem czy ktoś poprostu zaznaczył w VW że auto przeszło aktualizację(a tak naprawdę nic nie zrobili) czy coś VCDS dziwnego pokazuje??   Wstawiam screena sterownika z nr softu  z VCDS. Jak myślicie mam zaktualizowany soft czy nie?? :help

vcds.jpg

 

Czy wie ktoś jaka była wcześniejsza wersja oprogramowania? Please HELP!!!

Edytowane przez jerzalke
Sklejone dwa posty, w którym drugi to zacytowany pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2288, 2472, 4007, 6213, 9977, 9979, 9980 i 9981 - po co Ci numer wersji?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za numery. Nie wiem czy mam aktualizację softu czy nie i chyba na wszelki wypadek zmienię soft na starszy. Jak myślicie? Co powinienem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad Twoj "tuner" wzial poprzednia date programowania sterownika jesli sterownik zapisuje tylko ostatnia date. O ile dobrze pamietam to 99xx to jest dieselgate.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kuebk za pomoc. Chciałbym ten temat ogarnąć  do końca. Czyli ostatni normalny soft w moim przypadku to 6213 ?

Byłem dziś w serwisie VW, próbowałem dowiedzieć się z historii auta czy wiedzą jaki był soft. Niestety nic nie wiedzą lub nie chcą udzielić informacji.

Informację otrzymałem taką że "jak coś się będzie działo to mam przyjechać". Tylko że wybieram się na wakacje za granice, mam 2000tys km w jedną stronę i mam obawy że mogę nie wrócić...

Edytowane przez MarianoS81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2018 o 19:00, kuebk napisał:

2288, 2472, 4007, 6213, 9977, 9979, 9980 i 9981 - po co Ci numer wersji?

A ja mam wersję softu 2291 instalacja fabryczna bez żadnych aktualizacji.

IMG_20180724_193602_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja softu 2292 fabryczna  bez aktualizacji Dieselgate

Edytowane przez JurekW
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności