Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Dla pewności, jak przyjedziesz zaznacz, że nie życzysz sobie przeprowadzenia tej akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie zmieni, musieliby diagnostyke robic czy faktycznie jest odpowiednie oprogramowanie a to i tak da sie "oszukac".

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe w tylko w tym popapranym kraju. Nie chce mi się szukać, ale gdzieś pisałem, że w każdym normalnym kraju władza będzie walczyć o prawa swoich obywateli, tylko u nas władza będzie kombinować jak tych obywateli udupić. I co? Już mamy początki. VW zawaliło, a ludzie będą musieli ponosić tego konsekwencje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu jest napisane, że zaleca..... nie ma o co piany bić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty :). Całe to pismo jest z dupy, bo na stronie, którą podali można co najwyżej sprawdzić, czy auto podpada pod akcję czy nie, a nie czy było już na tej akcji. Nie zdziwię się jednak jak za czas jakiś wpadnie zalecenie, żeby nie rejestrować aut bez akcji, a oczywiście obowiązek udowodnienia będzie spoczywał na właścicielu. Pisałem o tym na początku afery i piszę teraz jeszcze raz. Żyjemy w tak pojebanym kraju, że jest to wielce prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkpol napisał:

na stronie, którą podali można co najwyżej sprawdzić, czy auto podpada pod akcję czy nie, a nie czy było już na tej akcji.

Chyba po zrobieniu aktualizacji wyskoczy informacja "twoje auto jest zaktualizowane". Co nie zmienia faktu że ministerstwo chce informacje o takich autach i naprawdę nie zdziwie się jak na badaniu technicznym będą wymagać tej akcji. Jeżeli tak będzie to zrobię backup, pojadę do aso a po powrocie wgram to co miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to już softa do Tunera . Ale porządnego Tunera który ma łeb na karku. Ja mam do swojego Ori soft , Soft po DieselGate a niedługo soft z witaminką . I tak jeśli chodzi o soft po dieselgata i potem tuner to on ma swoje albo opracowane już i je obrabia albo z ori softu i je obrabia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do Was pytanie. Mając B6 z 2009r. 2,0TDI CR nie robiłem nic z oprogramowaniem po aferze z emisją spalin. Teraz kupiłem B7 z 2011r. z Niemiec od I właściciela (z tym samym silnikiem), który był do końca serwisowany w ASO. Niestety w książce jest adnotacja, że w serwisie zmienili oprogramowanie. Czy jest możliwość powrotu do starego oprogramowania?

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny, jak mi napiszesz, jak to zrobić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechać do tunera, który zajmuje się chiptuningiem. Mają już ten temat opracowany-jak to wynika z forum.

Masz to nawet opisane kilka postów wyżej, dokładnie 4 wyżej.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od maja lub czerwca jest nowy przepis.Jadąc na SKP zrobić przegląd sprawdzają czy auto jest po akcji serwisowej.Jeśli nie jest nie masz szans na zrobienie przeglądu technicznego.W tamtym tygodniu jeden kolega chciał zrobić przegląd w sprowadzonym Audi A4 z 2012 roku i drugi kolega w Passacie z 2010 roku.Obydwaj dostali odmowę zrobienia przeglądu bo nie mieli aut po akcji serwisowej.Dodam,że obydwaj byli z różnych województw więc jest tak w całym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą rozmawiałem z innym diagnostą i potwierdzam że to co pisze @Luciferto są brednie. Auto bez aktualizacji przechodzi badania i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę posprzątałem. Jest pierwszy post @Lucifer i jest odpowiedź @truna. Więcej proszę nie wypisywać bredni o tym, że odsyłają auta z przeglądu. Chyba, że ktoś będzie chciał opisać SWOJE przygody, ale wtedy trzeba mieć na to kwit od diagnosty :). Kolejne "city legends" na temat przeglądów będą nagradzane 3 dniami relaksu.

A teraz coś z zupełnie innej beczki .....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, truna napisał:

Przed chwilą rozmawiałem z innym diagnostą i potwierdzam że to co pisze @Luciferto są brednie. Auto bez aktualizacji przechodzi badania i tyle w temacie

ja robiłem przegląd 09 czerwca i diagnosta o nic nie pytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dziś przegląd, diagnosta poinformował mnie, że auto nie było na akcji serwisowej, musi mnie o tym fakcie poinformować oraz przesłać informację do starostwa. Pomimo tego - samochód przeszedł przegląd bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że moje posty zostały usunięte-przecież nikogo nie obrażały i były na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja piszę po chińsku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności