Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

aha i ta strumienica czy prostownica powietrza

 

Takie sitko mam w moim od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie dziwne skoro masz 2.0 a mowa jest o 1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2.0 zadnego sitka w ramach aktualizacji softu nie dokładaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcie może albo może cyknąć fotkę naklejki, którą wkleja ASO po wgraniu softu i czy w książce serwisowej też pojawia się jakiś wpis? Chciałem u znajomego zerknąć, czy już ma wgrane, bo niedawno kupił Passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wpis w książce i naklejka obok tej z kodami wyposażenia w bagażniku koło zapasu :) jak masz w książce pieczątkę to podobnie wygląda w aucie w bagażniku... szukaj napisu aktion( auto z Niemiec ) akcja 23R7

11.jpg

22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po raz kolejny odmówiłem przeprowadzenia akcji serwisowej podczas ostatniego przeglądu i znowu dostałem dwa listy za potwierdzeniem odbioru i mam już ich kilka. Tym razem chyba poświęcę chwilę czasu i odpiszę do Centrali za potwierdzeniem odbioru, że zgodzę się na akcję jeśli przed jej przeprowadzeniem zrobią dokładną diagnostykę silnika a w przypadku późniejszych problemów z podzespołami typu: dpf, egr, wtryski - to wymienią mi je na nowe w ramach gwarancji :)

Oczywiście wiem, że to nierealne ale ciekawy jestem co mi odpiszą ;)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2018 o 09:20, emilus100 napisał:

Ma ktoś zdjęcie może albo może cyknąć fotkę naklejki, którą wkleja ASO po wgraniu softu i czy w książce serwisowej też pojawia się jakiś wpis? Chciałem u znajomego zerknąć, czy już ma wgrane, bo niedawno kupił Passka.

Wrzuć vin na stronę vw http://info.volkswagen.com/pl/pl/home i powinno pokazać czy auto ma "wadliwe oprogramowanie".

Dnia 5.01.2018 o 10:37, turek napisał:

Ja po raz kolejny odmówiłem przeprowadzenia akcji serwisowej podczas ostatniego przeglądu i znowu dostałem dwa listy za potwierdzeniem odbioru i mam już ich kilka. Tym razem chyba poświęcę chwilę czasu i odpiszę do Centrali za potwierdzeniem odbioru, że zgodzę się na akcję jeśli przed jej przeprowadzeniem zrobią dokładną diagnostykę silnika a w przypadku późniejszych problemów z podzespołami typu: dpf, egr, wtryski - to wymienią mi je na nowe w ramach gwarancji :)

Oczywiście wiem, że to nierealne ale ciekawy jestem co mi odpiszą ;)

 

Ja w dwóch autach też odmówiłem, ale do tej pory żadnego listu nie dostałem.

Szwagier znowu naprawiał szkodę z oc w aso i ani słowem nie wspomnieli o akcji, ale po paru dniach przyszedł list, że zapraszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że jest to forum poświęcone motoryzacji a nie animalsom. Przy całej wrażliwości na nieszczęście zwierząt proszę się trzymać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli auto po vin kwalifikuje się na akcje serwisową , Serwis na prawo odmówienia przeprowadzenia takiej akcji ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe może trochę odbiegnę od tematu dzisiaj zadzownilem do vw podalem vin Pani powiedziala że est akca serwisowa na podszuki bezpieczenstwa i że tyle tylko system pokazuje , powiedzila zebym zostawil numer i dowie sie dokladnie o co chodzi i oddzwoni. Po 5 godzinach zadzownila i powiedzila że w naszym kraju auto nie obejmuje akcja serwisowa, pomino że na numer vin akcja obowiązuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko USA ;) (zapewne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie pewnie , tak mój  jest sprowadzony z Niemiec i produkowany w Niemczech. Tylko ciekawi mnie czemu viny z Europy sa objęte akcja a np w Polsce jej się nie wykonuje  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do innego serwisu i zapytaj o akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 22.12.2017 o 22:33, lysy78_03 napisał:

Heeeh.

W sumie to nie wiem co napisać. 

Te dwa zdjęcia pokazują stan kolektora dolotowego w silniku 2.0 tdi cr. (modelu kokretnie nie pamiętam, ale jest to bez znaczenia).

Pęknięty kolektor z przebiegiem 75 tkm został wymieniony na kolektor z przebiegiem około 30 tkm. Stan zasyfienia obydwóch zbliżony.

To co widać zostało wygrzebane wkrętakiem, drugie tyle zostało wypłukane rozcieńczalnikiem. Dolot do ostatniego cylindra był niemal całkowicie zatkany. Prześwit wynosił około jednego palca. Brawo VAG , po prostu  jesteście "miszczami".  To cud, że ten silnik w ogóle działał.  Nowe oprogramowanie vw jest bajecznie dobre. 

IMG-20171222-WA0008.jpg

IMG-20171222-WA0009.jpg

Tak jest w każdym dieslu,nie tylko VAG więc nie szukaj sensacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w B7 też zrobiłem sobie akcje na spaliny , po jakimś czasie padła chłodnica recyrkulacji spalin , wymiana za darmo na koszt vw więc mam 4 kola w kieszeni na oryginale  , czekam aż padną wtryski bo też jest wymiana za darmo :)  oczywiście to pada bo po akcji zmieniają się parametry, ale wcześniej czy później i tak to idzie do wymiany A przynajmniej mam za friko 

 

Wymogiem jest brak ingerencji w sterownik mody chipy i oczywiście serwisowanie i książka przeglądów z pieczatkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rodzyn889 napisał:

 

Wymogiem jest brak ingerencji w sterownik mody chipy i oczywiście serwisowanie i książka przeglądów z pieczatkami. 

Lepiej nie robić tej akcji i nie trzeba się prosić o darmową naprawę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż... VW Passat 1.6 TDI, rok 2011. Do tej pory , mimo listów z zaproszeniem nie skorzystałem z akcji zmiany programu i nie mam zamiaru ale...  Za tydzień będę miał wymienianą szybę przednią , a że mam również kamerę monitorującą pas ruchu, ubezpieczalnia zwróci kasę za wymianę tylko po kalibracji kamery u autoryzowanego dealera. Tu moje pytanie, czy przy okazji kalibracji mogą zrobic tez aktualizację? Jak poznać, że się w ogóle zabierają? Czy wyraża się na to jakąs zgodę np. pisemną?

Jak poznać, że sie za to zabierają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności