Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest wyposażony w oprogramowanie optymalizujące wartości emisji tlenków azotu (NOx) na stanowisku kontrolnym (NEDC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie wróciłem z akcji serwisowej w Lesznie. Obsługa super:) przegląd auta za free, przesmarowali mi zawiasy w drzwiach, zrobili aktualizację i dostałem bon na 100PLN :) Co do pracy silnika, nie zauważyłem różnic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ruszy akcja na silniki z B6 cbbb/cbab bo jak na razie to widzę, że na akcję wzywani są posiadacze silników diesla z B7.

Jak napisali pismo w czerwcu tak do tej pory cisza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy ruszy akcja na silniki z B6 cbbb/cbab bo jak na razie to widzę, że na akcję wzywani są posiadacze silników diesla z B7.

Jak napisali pismo w czerwcu tak do tej pory cisza..

Na stronie internetowej po wpisaniu mojego VIN wyskoczyła taka informacja:

Przewidujemy, że zaproszenie na wizytę w serwisie zostanie wysłane w listopadzie lub grudniu 2016 r. Więcej informacji otrzymają Państwo u Autoryzowanego Dealera Volkswagena lub w Biurze Obsługi Klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do najbliższego serwisu i cie zaproszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w serwisie jest obowiązkowa czy można to olać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wizyta w serwisie jest obowiązkowa czy można to olać?

 

Siłą Cię nie zaciągną. Kiedyś może być problem z przeglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zrobić, na pewno nie zaszkodzi ;)

 

Siłą Cię nie zaciągną. Kiedyś może być problem z przeglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno coś tam na modzili w sofcie ze to przeszło i wgrywają, podjęli by kolejne ryzyko ze coś tam się posypie ? mozemy tylko domniemać i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mark2121 i jak tam po kilku dniach?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[video=youtube;vm-kp05Yuzg]

 

przewińcie do 07:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałem wynika z tego że różnice w mocy i momencie są minimalne jak spalanie nie zostało ruszone.

Ale może Polski by się temu przyjrzał i coś więcej zrozumiał z tej mowy z kraju skąd się wywodzi bunga-bunga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do odpowiedzi tłumaczę :)

Dziadunio kupił passata ( widocznego na filmiku ) 4-ro letniego Przez 1,5 roku nie miał żadnych problemów Jego pierwszy passat i był zadowolony :) W Listopadzie 2015 r dostał pismo że ma się wstawić do ASO na zmiane oprogramowania i że to nie wpłynie negatywnie na pracę silnika i innych części Przed oddaniem auta do serwisu chcą sprawdzić ( program ala TVN TURBO ) jakie ma osiągi itp u jakiegoś mechesa od CHIP TUNINGu Za takie sprawdzenie 70 ojro :D Po zrobieniu danych udają się do ASO Kobieta z ASO tłumaczy że muszą "zchipować" auto żeby emisje spalin wróciły do norm Europejskich bo a Ameryce mają inne niż w europie emisje Po nowym oprogspalin i to nie jest niezgodne z prawem lecz bardziej ekologią ( generalnie ściemnia ) W ASO cała zabawa trwała godzikę i po tej zmianie oprogramowania jest auto w normie ekologicznej jakie wymaga UE i dostał prezent za stratę czasu . Po 3 tygodniach jadą sprawdzić do tego samego mechesa co wcześniej czy coś się pozmieniało Po hamowni i nowym oprogramowaniu w ASo okazało się że auto ma więcej kucy o 3 :D Sprawdzili też przed i po oprogramowaniu ile auto spala na autostradzie przy jeździe 120km/h i praktycznie nic się nie zmieniło oprócz temperatury jakiegoś wałka ale to nie ma żadnego znaczenia na ekologię Cała akcja jest tylko po to żeby odhaczyć że auto było zmodyfikowane w ASO i żeby nie płacili milionowych kar jeśli nie wezwą i nie pozmieniają oprogramowania tak żeby się zgadzały z normami w UE Czyli jedna wielka ściema :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Dla mnie to sama przyjemność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem "anty NOXową" aktualizację w ASO.

Po kilku km zaświeciła się żółta spiralka i tak kilkukrotnie po uruchomieniu.

Wróciłem z reklamacją... okazało się że nie włożyli sitka przy przepływce (bo nie mieli na stanie).

Po zamontowaniu "stabilizatora przepływu" czyli rurki z sitkiem wszystko jest tip top.

Auto minimalnie mocniejsze górą.

Odrobinę głośniejsze - w sensie twardszej pracy między 3500 a 4000 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem już po wgraniu nowego programu do mojego Passata B7 1.6TDI. Aktualizację robiłem w Austrii ponieważ tutaj pracuję i mam zarejestrowane auto.Po nowym programie i wszczepieniu tego ustrojstwa przed przepływomierzem nie widzę praktycznie żadnej różnicy no może tylko że ciszej pracuje.Zrobiłem już 700km i w spalaniu różnicy nie ma.

Edytowane przez siwus8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@mark2121 i jak tam po kilku dniach?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[video=youtube;vm-kp05Yuzg]

 

przewińcie do 07:00

 

Podsumowując po kilkunastu dniach użytkowania nie stwierdziłem nic niepokojącego. Ani częściej nie wypala DPF?! dziwne w sumie. Miałem tylko na początku jak było -7oC, dziwne chrobotanie, stuki, jakby nie palił równo na 4 gary;) lub zacierał się wtrysk, ktoś już o tym pisał. Raz wystąpiło to coś i na razie po staremu. W trakcie tego "tarcia" nie trzepał budą i nie falowały obroty. Puki co jestem zadowolony. Napiszę coś więcej po 3 miesiącach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i na 05.01 jestem umówiony, nie wiem czy wszystkich o tym informowali, ale to nie koniec, w sensie, teraz jest to tylko aktualizacja pod kątem zanieczyszczeń Nox, a będzie kolejna akcja, i od stycznia rusza, na optymalizację pod kątem zanieczyszczenia dwutlenkiem węgla, tak więc trzeba będzie dwa razy jeździć do aso na aktualizację oprogramowania i w przypadku 1.6 tdi, wstawienie jakiegoś tam ustrojstwa w dolocie

 

Tego nie wiedziałem że będzie 2 aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, mi tez nie mowili za pierwszym razem, dopiero dzis trafilem w koncu do bursiaka w lodzi i taka informacje dostalem, ze na razie to robia tylko nox, a co2 dopiero rusza od stycznia i trzeba ponownie sie stawic

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wiec i nie dziwi ze nikt nie zauwazyl zadnych zmian co do mocy, spalania iyd, a jedynie niektorzy ttlko czestsze wypalanie dpf, zapewne ci co jiz fiktryvmaja zapelnione w sporej czesci, dopiero po aktualizacji na co2, ciekawe jak bedzie, bo to wlasnie spalanie na 100 i osiagi maja wplyw na ilosc co2 w spalinach,

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i o zadnych bonusach nawet nie bylo mozliwosci w moim przypadku, zapewne dlayego ze auto na gwarancji, wiec wyboru nie mialem...

 

I wszystko jasne. Moje autko po gwarancji więc dostałem bon. W styczniu jadę zmienić olej i filtry to się dowiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 wizyta nic nie wspominali jak byłem :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności