Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czyli to zależy chyba od serwisu? Leszno nic nie zaproponowało ciekawe co Lubin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat tej akcji i sam już nie wiem. Podstawowa rzecz która mnie nie przekonuje to to, że silnik który został zaprojektowany, obliczony i zbudowany, ma swoje konkrente parametry pracy ( pomijam resztę - ukl. wydechowy itd). I teraz, jak samym oprogramowaniem Vw chce zrobić, aby silnik był bardziej ekologiczny...? Gdyby dołożyli jakieś podzespoły ( np. dodają gdzieś filtr i robia lekkiego "chipa" który skompensuję utratę tych załóżmy 5km ) to rozumiem. Ale samym softem? Wg mniee musi się to odbyć kosztem czegoś - np. częstsze wypalanie dpf (czyli jak rozumiem szybsze zużycie - częstsze wymiany), spadek mocy albo inne. Zwłaszcza, że z tego co wiem to nie jest to usterka fabryczna, gdzie wystarczy jakaś poprawka tylko próba zrobienia z tego samego silnika nagle - magicznie badziej ekologicznego. Ale jeżeli reszta parametrów: moc, spalanie, temp. pracy itd ma być taka sama...

 

Moja druga wątpliwość to jeżeli hipotetycznie - odbije się to szybszym zużyciu jakiegoś podzespołu w silniku ( w koncu teraz pomimo wymaganych parametrów musi być bardziej eko ) i po 2 latach padnie coś, co miało by paść po 3 albo 4 to podejrzewam, że nawet nie będzie nawet możliwości tego wykazać.

 

I trzecia, a raczej pytanie z ciekawości - czy jeżeli wykonamy tą akcje serwisową, to będzie później możliwość w razie czego dochodzić swoich praw w związku z aferą czy może Vw uzna, ze już pokrył swoje zobowiązanie wobec nas tą naprawą i ew. bonem ?

Jeżeli gdzieś się mylę to poprawiajcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnie nie że pokrył od kolejnych wad ukrytych (spowodowanych np. wgraniem nowego softu).

Poza tym przestańcie się nakręcać że akcja serwisowa powoduje jakieś problemy z dpf, dsg itd. Jakby tak było to szybko jacyś niezależni dziennikarze po testach by to wyciągneli. Mało wiarygodne żeby po takiej wpadce VW chciał ryzykować kolejną. Wtedy mógłby się już nie podnieść. Sprawa znana od 2 lat a tak naprawdę dopiero od roku robią akcję serwisową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko patrzeć jak nasza kochana władzunia nakaże odbieranie dowodów rejestracyjnych posiadaczom aut z tymi silnikami. Oczywiście powołując się na wyrok niemieckiego sądu i brak homologacji auta.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. Wiesz co, nie zależy mi na żadnym nakręcaniu się ani nikogo i nie twierdzę, że akcja powoduje jakiekolwiek problemy ( podałem dpf tylko jako przykład ), a pytam z czystej ciekawości :)

Natomiast: zarówno niezależni dziennikarze jak i nikt inny przez lata nie zauważyli jak vw dymał miliony właścicieli samochodów. Nie wchodzę w polemikę jak bardzo i na jaka skale ( zapewne 99/100 osób tak naprawę ma w nosie ile cząstek i czego wydala ich samochód) ale fakt jest faktem.

Zgodzę się, ze vw raczej teraz tą akcję zrobi możliwie najlepiej ale, jako że mówimy o milionach samochodów to podejrzewam, że również chcą to zrobić w miarę "tanio", więc tak naprawdę mamy jedynie wgrany soft. I właśnie dlatego zapytałem, bo na chłopski rozum wydaje mi się niemożliwe żeby tak po prostu softem samochód stał się bardziej eko - oczywiście mogę sie mylić. Jak robimy chipa to "wysilamy" podzespoły w silniku w zamian za większą moc czy korzystniejszy rozkład momentu, jak inny program ekonomiczny, to pewnie spadnie nam moc ale też i spalanie. A o tym właśnie nigdzie w internecie nie znalazłem informacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawdzić ze moje auto sie klasyfikuje?

 

możesz to sprawdzić na stronie VW, ale na 99 procent masz to oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj czytałem ze francuzi chca zakazac sprzedazy aut vw z diesel u siebie ale jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ich hdi miałem w 508 fajny motor bardzo elastyczny i cichy .

 

https://www.stopvw.pl/efekt-dieselgate-francja-rozwaza-zakaz-sprzedazy-diesli-m-in-volkswagena/

Edytowane przez maxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pracowałem w serwisie Peugeota. Nie bez powodu teściowi wybrałem poczciwą 307 po lifcie z 1.6 hdi ale tym bez dpf i dwumasy. Są 4 rodzaje tych silników. Mu wystarczy, dopiero 87 przebiegu od pierwszego właściciela. Kolega ma Berlingo z tym silnikiem już ponad 500 tysi i nic, tylko eksploatacyjne sprawy i oczywiście filterek w śrubie od turbo co którąś wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Calkiem zrozumiale, kazdg powinien wlasnego interesu bronic, a ze francuzi maja swoje wlasne bdb diesle, to po co im konkurencja

 

Amerykanie również bronią swojego rynku - mają również swoje bardzo dobre diesle,wycinają DPF-y i sieją terror na ulicach.

 

 

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek tj. 9.12.2016 jadę na aktualizację softu w swoim CFGB. Zobaczymy co się zmieni;) Oczywiście po, zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W piątek tj. 9.12.2016 jadę na aktualizację softu w swoim CFGB. Zobaczymy co się zmieni;) Oczywiście po, zdam relację :)

 

Czekam na relacje, mamy prawie takie same auta. Ja na razie mocno sie bronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co wam chodzi ? Mam idento cfgb i juz dawno pisalem czy cos sie zmienilo itp. I nie tylko ja pisalem.

 

Na jakie relacje i wrazenia czekacie ?

 

Bo juz nie wiem?

 

Chyba ze ciekawi was co przez ta godzine oczekiwania sie wydarzy ? Mi kawe zrobili.

 

Bo auto odpali i bedzie jechac dokladnie tak jak jezdzilo.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak można sprawdzić i czy w ogóle w internecie czy auto było już w serwisie, przedwczoraj zmieniłem paska na paska i nie wiem czy ten już był serwisowany czy nie

 

Gesendet von meinem E6853 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego na 1 stronie.

Wpisz vin.

I wszystkiego sie dowiesz.

 

Ja po akcji wpisalem i napisali ze jestem juz po :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już też po ?

 

Sony Z5Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlody_tm może źle napisałem, niezbyt jasno;) ale szybko klepnięte. Miałem na myśli raczej to:obadam serwis w Lesznie, jaka obsługa, fachowość, próby naciągania, a może super obsługi:) Lubin porażka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto mi umyli elegancko w aso centrum Wroclaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na pocztę dostałem z jakiej dziwnej firmy test na ocenę vw krotoski-cichyi w jednym pytaniu był powód wizyty w serwisie otrzymaliście cos takiego ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie prawie zawsze dzwonia po wizycie u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności