Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie zaobserwowałem, że jak jeżdżę tylko po mieście to wypala po 300-350 km, cykl mieszany wypala po 500-600 km a trasa po 900-1000 km. Nie byłem jeszcze na akcji więc soft niezmieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak mialem sporo tras wczesniej i tyle. gdzies te km mi ubywają w koncu w aucie :)

 

masz racje... u mnie jest w takim razie idento, wiec wszystko wskazuje na to ze AKCJA SERWISOWA nie ingerowała w dpf i dopalanie.

 

bo mam naprawde tak samo jak Ty jesli chodzi o cykl miejski i mieszany,

 

w trasie jak jestem to juz nie mam pojecia kiedy wypala... po prostu nie czuje juz tego... może dlatego że DSG....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym dopalaniem po akcji to jakieś jaja są....

 

wcześniej rzadko zauważałem dopalanie.... a teraz najpierw myslalem ze jest co 500....

 

no ale ostatnio rowno 640 zrobiłem.

 

 

a dziś to zaskoczylo mnie z rana -4 a mi juz po 3km od domu zagrzał silnik do 90 i widze ze dopala.... mozliwe to ze po 314 km ??? takich jaj jeszcze nie było.... co prawda tylko po mieście bujam ostatnio i ktoś mądry mowi ze to tez jest zależne od ilosci odpalania samochodu i gaszenia.

nie wiem... przed akcją tez sie zdarzało ze sporo po miescie jezdzilem... ale nie pamietam takich zachowań....

 

Ja nie byłem na akcji odnośnie afery i w moim aucie wypalanie DPF od początku jest średnio co 500 km, ale zauważyłem że jak więcej kręcę się po mieście i jeszcze parę razy mocniej depnę na autostradzie, to wypala już po 350km. Kiedy jadę na urlop i robię trasę ok 1000km to wtedy ten okres wydłuża się nawet do 600-700 km. W moim Sharanie przebieg mam prawie 175 tyś km a zapełnienie DPF na poziomie 140 ml, także nie jet źle bo max to 210 ml. Ogólnie mocne butowanie i miasto znacznie skraca okres między dopalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak samo też jezdze jak Ty :)

 

więc mysle ze pogrzebalismy teorie ze nowa mapa po akcji serwisowej ingerowala w DPF,

 

pisalem tez ze są artykuły o zlej pracy dsg... ale to tez bajka....

na forum nikt ani razu nie napisal ze cos jest nie tak... a u mnie od dawna kuleje mechatronika... i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tej wymiany softu to nie wiem jak będzie z naklejkami w Niemczech (EURO ) bo kilka lat temu do B6 naklejkę dostałem w dwie minuty sprawdzili dowód rejestracyjny tabelkę i już, a w tym roku czekałem chyba 20 min bo coś sprawdzali na kilku swoich stronach zanim mi dali, jeśli ktoś się nie zgodzi a serwis to odnotuje w systemie to może być problem z dostaniem tej naklejki - ale to jest moje podejrzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania nie do końca związaną z akcją "naprawczą" chociaż mój passat również jest skażony.

1. Jak stwierdzić, że silnik "wypala" DPF? Zapali się jakaś kontrolka? Jak zachowuje się silnik? Mam przejechane 83tys, ale szczerze mówiąc nigdy nie zarejestrowałem momentu wypalania.

2. Czy przy okazji wizyty w ASO serwis może bez mojej zgody wykonać modyfikację oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglbys poczytac forum ? Mnostwo razy o tym było.

Jak dopala to auto masz mocniejsze i obroty ok 1000.

Nikt nic ci nie wgra bez twojej wiedzy chyba ze auto na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moglbys poczytac forum ? Mnostwo razy o tym było.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://autokult.pl/28958,dieselgate-volkswagen-przegrywa-we-wlasnym-kraju

 

28.11.2016,

Niemiecki sąd w Monachium orzekł, że samochód z silnikiem TDI (EA 189) nie ma ważnej homologacji i jego właścicielowi przysługuje zwrot wadliwego towaru.

 

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Wymienią na b8 ? :)

Tak, :D i dołożą bon na 100zl

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, :D i dołożą bon na 100zl

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

To właśnie wszystkie z ea189 zyskały nieźle na wartości. Niech no tylko handlarze z allegro się dowiedzą ..... :hug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.... to ja już musze ogloszenie zrobić.... moze pojdzie za 100 tysi i zwrocą mi sie wymiany :):):)

 

kupie fiata Ritmo a resztę zainwestuje u Trumpa.

 

 

A tak serio.... nic a nic grosza ani nikt nie odzyska ani nic sie nie zmieni. to samo Ci co zaplacili dla stopvw,

 

zobaczycie ze kasa w błoto i żadnych odszkodowań nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe:) co zrobi teraz vw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adnotacja w bazie VW, w ksiązce serwisowej
Czy poza tym jakiś inny dokument potwierdzający wykonanie akcji dają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Świdnicy i dali naklejkę obok koła zapasowego i certyfikat w książce serwisowej żadnego wpisu no i bon za 100 zł

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym servisie dawają bon 100 :blink

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja u siebie zaobserwowałem, że jak jeżdżę tylko po mieście to wypala po 300-350 km, cykl mieszany wypala po 500-600 km a trasa po 900-1000 km. Nie byłem jeszcze na akcji więc soft niezmieniony.

 

mam bardzo podobnie wypalanie

(cały dzień jeżdżenia po mieście but but wypalenia nastąpiło po 150 km:) )

normalnie 300-400 km miasto

mieszany 500-600

a jak trasa co autostradami się leci to wypalanie co 1200km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bonami to pewne? Jadę w przyszłym tygodniu do aso na aktualizację oprogramowania, a przez tel. nic nie proponowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dostaniesz :)

Ja powiedzialem ze przyjade jak dostane 300 :) tyle ile km do aso :) ale najpierw dwoma listami zachecali... i dzwonili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego to zależy:

Rok temu przysłali tylko info że mam oszukany program i od tego momentu cisza, nie dostałem żadnego zaproszenia na update a mimo to z 2 miesiące temu dostałem bon na 200PLNufff. Niektórzy z was piszą, że wydzwaniają, zapraszają...u mnie cisza a mimo to bon przyszedl...

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności