Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wersji z DSG to wgranie softu wygląda inaczej niż wersji manualnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z chipem już był na akcji i coś może sie wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bylem z chipem :) i nie mam chipa po akcji :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co kupiłem sprzęta łapiącego się na akcję. Czy dobrze rozumiem, że po akcji DPF wypala się co 500km? Jeśli tak, to co ile się wypala w takim razie przed akcją? :-) Najechałem dopiero 400km od zakupu i nie zauważyłem żeby coś się wypalało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obszerniejszy artykuł :

http://www.rp.pl/Motoryzacja/310309982-Volkswagen-aktualizuje-oprogramowanie-diesli.html#ap-1

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Spróbuj zamiast bonu wyszarpać wyjazd na weeekend na narty do Szklarskiej

Od razu Livignio... co się będę ograniczał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja bylem z chipem :) i nie mam chipa po akcji :):):)

 

Dzięki za info, w takim razie chyba sobie odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bujam po miescie i udalo mi sie co do km sprawdzic. Myslalem ze co 500, ale teraz dopalal rowno po 640 km.

 

Wczesniej ok 1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obszerniejszy artykuł :

http://www.rp.pl/Motoryzacja/310309982-Volkswagen-aktualizuje-oprogramowanie-diesli.html#ap-1

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Od razu Livignio... co się będę ograniczał :D

 

No i czyta się takie rzeczy, to po co robicie tą akcje? Ktoś ma jakiś sensowny argument. Nawet jeśli to nieprawda, że silnik dostaje po trwałości, spada moc, zwiększa się spalanie, czy pogarsza się praca dsg, bo ciężko to obiektywnie sprawdzić na tym etapie, to już częstsze dopalanie dpf da się dość szybko odczuć, skoro każdy dpf ma swoją żywotność i miejsce na wypalony produkt. Jest ktoś, kto jest w stanie mnie przekonać, żeby zrobić tą aktualizację? Rozumiem, że normy europejskie nie są poprzekraczane?

Edytowane przez Leeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wszystko usuwa się z filtra po dopalaniu i dlatego filtry mają swoją żywotność, bo się powoli zapełniają.

 

Skutkiem ubocznym każdej regeneracji/wypalania filtra cząstek stałych jest odkładanie się popiołów. Popioły te nie mogą zostać usunięte z filtra w procesie regeneracji powodując powolne i nieodwracalne zatkanie się filtra oraz wzrost oporów przepływu spalin. Źródłem popiołów są katalityczne dodatki do paliwa oraz spalanie oleju smarującego. Zwiększenie oporów przepływu spalin przez filtr negatywnie wpływa na pracę silnika ograniczając jego moc oraz powoduje zwiększenie zużycia paliwa, gdyż silnik musi wykonać większą pracę aby „wypchać” spaliny z układu wydechowego.

 

Moje auto podlegało przedłużonej gwarancji, która skończyła się tydzień temu, dlatego też przedłużałen decyzje o wykonaniu lub niewykonaniu aktualizacji. Rozumiem, ze wykonujecie ja zeby nie stracic gwarancji. Sa jeszcze jakies inne powody? Rozumiem, ze europejskie normy spalin nie sa przekraczane skoro nie chca wyplacic kasiuty jak w usa? Nieprzekonuje mnie tlumaczenie vw, ze ta aktualizacja nie wplywa negatywnie na auto,, bo jak 30min naprawa ma rozwiązać taki gigantyczny przekret vw? Gdyby to bylo takie proste zrobiliby to juz na poczatku albo nie kontynuowaliby tego przekretu przez tyle lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w ASO można odmówić instalacji tego oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w ASO można odmówić instalacji tego oprogramowania?

 

Możesz nie wyrazić zgody , ja tak zrobiłem ale potem w ciągu miesiąca przysłali dwa pisma listem poleconym z potwierdzeniem odbioru żeby zgłosic się na czynności optymalizacyjne (czyt, zmianę oprogramowania) więc chyba w końcu pojadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znacie kogoś kto zgrałby aktualne oprogramowanie silnika i wgrałby mi je ponownie po aktualizacji softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a znacie kogoś kto zgrałby aktualne oprogramowanie silnika i wgrałby mi je ponownie po aktualizacji softu?

No to po co w ogóle jechać na aktualizację???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no żeby miał czysto w papierach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz mialem 2 polecone i kilka telefonów z serwisu. Niestety nadal trudno mi uwierzyć w słowa koncernu i zapewnienia, że nic na gorsze się po altualizacji nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz nie wyrazić zgody , ja tak zrobiłem ale potem w ciągu miesiąca przysłali dwa pisma listem poleconym z potwierdzeniem odbioru żeby zgłosic się na czynności optymalizacyjne (czyt, zmianę oprogramowania) więc chyba w końcu pojadę

 

Ja się nie zgodziłem i nic mi nie przysłali. Podpisałem jakieś papierki w ASO, że nie chcę i niech spadają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rzecznik VW stwierdził, że dodatkowa gwarancja nie jest konieczna, bo wprowadzane nowe rozwiązania były kompleksowo testowane, by zyskać pewność, że nie będzie ujemnego wpływu na komponenty silnika czy systemy dezaktywacji spalin"

 

Skoro tak dokładnie testowali i są tacy pewni, że nic się nie stanie, to co stoi na przeszkodzie, żeby dać tą gwarancję?

Zaprzeczają sami sobie.

Jeśli o mnie idzie to od czerwca, kiedy to dostałem polecony, że pracują nad rozwiązaniem - nie było więcej kontaktów. Zapomnieli o mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Rzecznik VW stwierdził, że dodatkowa gwarancja nie jest konieczna, bo wprowadzane nowe rozwiązania były kompleksowo testowane, by zyskać pewność, że nie będzie ujemnego wpływu na komponenty silnika czy systemy dezaktywacji spalin"

 

Skoro tak dokładnie testowali i są tacy pewni, że nic się nie stanie, to co stoi na przeszkodzie, żeby dać tą gwarancję?

Zaprzeczają sami sobie.

Jeśli o mnie idzie to od czerwca, kiedy to dostałem polecony, że pracują nad rozwiązaniem - nie było więcej kontaktów. Zapomnieli o mnie?

 

Ja mam takie samo auto i taka sama historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gwarancji wynika zapewne z tego że nie chcą aby od daty modyfikacji biegła ona od początku

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dopalaniem po akcji to jakieś jaja są....

 

wcześniej rzadko zauważałem dopalanie.... a teraz najpierw myslalem ze jest co 500....

 

no ale ostatnio rowno 640 zrobiłem.

 

 

a dziś to zaskoczylo mnie z rana -4 a mi juz po 3km od domu zagrzał silnik do 90 i widze ze dopala.... mozliwe to ze po 314 km ??? takich jaj jeszcze nie było.... co prawda tylko po mieście bujam ostatnio i ktoś mądry mowi ze to tez jest zależne od ilosci odpalania samochodu i gaszenia.

nie wiem... przed akcją tez sie zdarzało ze sporo po miescie jezdzilem... ale nie pamietam takich zachowań....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności