Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam w d... i nie zaglądam do ASO.

[emoji106]

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mozna odmowic. Kolega byl na przegladzie 60 tys alltrackiem, i odmowil bo zapytali czy wyraza zgode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2 msc kupuję cc z 177ps dsg 4m (130tys przebiegu) i zastanawiam się czy brać jak już jest po tej akcji serwisowej :/

na forum czytałem, że ludzie w tej konfiguracji dociągają do 330tys bez większych kłopotów, a teraz niewiadomo do ilu dociągnie...

 

co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Nic mu nie bedzie. Jestem po akcji, a to ze sobie dopala czesciej nic mu nie zaszkodzi. Jest to zło dla wielu podzespolow ale pojezdzi jeszcze dlugie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja inaczej - na akcję pojechałem, ale się nie udało, bo komputer serwisu nie był się w stanie połączyć z komputerem samochodu - info, jakie dostałem: "komputer nie przyjmuje aktualizacji".

 

Będą dzwonić i zobaczymy jak będzie. Próby aktualizacji mogą potrwać cały dzień :-(

 

Pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę sobie temat i śledzę, do tej pory byłem na 75% przekonany żeby jechać na akcję, ale jak ma częściej wypalać to procenty mocno w dół poleciały. Jak wszyscy wiemy szybsze zapełnianie filtra to częstsze wypalanie, po każdym wypalaniu zostaje trochę (odsetek,promile) popiołu nie do usunięcia. Kilkanaście/kilkadziesiąt takich wypalań i miejsca na sadzę coraz mniej więc jeszcze częściej będzie wypalał... Myślę że po akcji serwisowej DPFy szybciej będą się zużywały (zapychały POPIOŁEM), nie wspominam o tym co wcześniej napisano (ropa w oleju, zużycie podzespołów od temperatur itp) bo można by mnożyć przykłady. Nie po to leję Monzol żeby dbać i wydłużyć eksploatację filtra aby mi teraz pod górkę programem robili. Śledzę temat dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja czekam na akcje serwisowa i dopiero bedze kierował sie po nowy soft ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś był już w Świdnicy na akcji?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem u mnie w Norwegii w piątek. Autko jeździ jak dawniej, żadnych dodatkowych koni nie czuje. Jest jeden plus tylko, na zimnym podczas przyspieszania miałem czasem chwilowe odcięcie, tak go przudusilo. Teraz tego nie ma, czyli jest lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja za mną , na razie tylko 100 kilometrów zrobione - powrót z serwisu , auto zachowuje się podobnie jak po zaślepieniu EGR w B5 , łagodniejsza praca silnika , co do mocy i momentu to subiektywne odczucia , wydaje się że jest lepiej ale wiadomo ....

Serwis Krotoski-Cichy Piła miła obsługa , czas 60 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda temat z autami sprowadzonymi z zachodu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mojego CC sprowadzonego z Niemiec w listopadzie 2015.Pisałem kiedys do VW Polska i odpisali że będzie się kontaktować ze mną ASO z moijej okolicy jak akcja serwisowa ruszy.Do dzisiaj cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje też z importu , telefon do ASO sprawdzenie VIN i info czy tak czy nie , jak tak akcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i odpisali że będzie się kontaktować ze mną ASO z moijej okolicy jak akcja serwisowa ruszy

Rozumiem że jak pisałeś do VW Polska to zostawiłeś na siebie namiary. Razem z VINem. Możliwe że przekażą do najbliższego ASO ale bardziej prawdopodobne że mają to gdzieś.

Generalnie jak nie pojawisz się w ASO i nie zrobisz jakieś usługi u nich żeby mieli odnotowany Twój VIN w bazie razem z danymi kontaktowymi to nie licz na kontakt.

Ja generalnie też nie dostałem żadnego listu ale jestem w ASO dość częstym gościem i mnie informują na bieżąco wręcz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dostałem właśnie pismo na akcje serwisowa w związku z tą afera i jest napisane że muszę to zrobić i ze żadne parametry techniczne samochodu się nie zmienia no ciekawe jak to będzie robił juz to ktoś? mieszkam w UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jedz do Katowic do Aligatora,

 

Wgra Ci mape dsg taka ze 6tka wchodzi przy 80. Mam od ponad roku.

 

Wreszcie zaczalem szanowac ta skrzynie :)

 

Byłem u Aligatora.

zmienił ustawienia DSG - aż miło jeździć. Nie szarpie, nie dusi się, przyśpiesza tak jak powinien. Jestem bardzo na TAK.

6wchodzi przy około 75-80km. przełącza w dół przy obrotach rzędu 1280, a nie 1100. Zmieniliśmy też nastawy 5 i 4 biegu jest Ok. Tak jak pisałeś teraz szanuję skrzynie.

 

Młody_tm, dzięki za namiary.

 

Acha jeszcze jedno. Zrobiłem hamowanie silnika (jest po zmianie softu). Moc 176,7KM, moment 358 Nm. Tutaj nic się nie zmieniło.

Tylko tak jak pisałem wcześniej częściej wypala DPF. Wojtek(Aligator) powiedział mi, że mój DPF jest dość mocno przypchany. Chciałem podnieść moc, ale po rozmowie z nim zrezygnowałem. Mam poczekać do wymiany lub usunięcia DPF-a. Powiedział jeśli to teraz zrobi to szybciej go wykończy.

 

Spalanie po przejechaniu następnych 1000 km. od zmiany softu, chyba faktycznie poniosło się o te 0,1-0,2l.

Ale teraz jest trochę chłodniej na dworze, może to z tego powodu.

 

Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wgraną poprawkę softu i nie zauważyłem w ogóle wypalania DPF. W jaki sposób się to objawia? Zapala się jakaś kontrolka, czy też wyświetla się komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności