Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co ma strona wrzucająca news do faktu i słów urzędnika ? Że zmanipulowane Twoim zdaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zadzwoniłem dziś do VW Polska gdzie powiedzieli, że ruszyła akcja na passata. Następnie powiedzieli mi w Porsche Krańcowa w Poznaniu, że przeprowadzili już akcję w kilkudziesięciu samochodach i podobno jeżdżą tak samo jak przed. Spalanie, osiągi itd. bez zmian. Na koniec wydają certyfikat o przeprowadzonej akcji/naprawie. Babka z którą rozmawiałem zapewniała mnie, że tak jest naprawdę bo sama ma audi z tym silnikiem, ma już wgrane nowe oprogramowanie i wszystko jest OK. Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe...

no ale co ciekawe?

 

jest tak jak powiedziała, więc nie wiem w czym problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale co ciekawe?

 

jest tak jak powiedziała, więc nie wiem w czym problem....

 

... ciekawe czy to nie ściema. Czekam aż ktoś z Forum będzie miał to oprogramowanie i potwierdzi, że jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dziś czytałem w focus.de to jest trochę skarg na klepoczacy silnik miedzy 1200-2000 obrotów i Audi i VW.

Chyba czas na zmianę marki przynajmniej na parę lat aż wypuszcza oryginalnie coś normalnego.

Alternatywa dla mnie Honda Civic Tourer trochę ala Golf lecz duuuzo więcej pakowniejszy i dużo tańszy, spalanie 4,5-5,5L/100km na moim Passku średnia z 3lat to 5,8L.

Co najwazniejsze DPF potrafi się na niższej temperaturze wypalac czyli więcej nadający się w miasto

 

 

Sony Z5 Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ciekawe czy to nie ściema. Czekam aż ktoś z Forum będzie miał to oprogramowanie i potwierdzi, że jest OK.

 

Mam oprogramowanie wgrane od wczoraj. Dziś trasa Łódź - Wa-wa i wszystko w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo, Czy nowe oprogramowanie silnika ma wpływ na chiptuning? Obecnia mam ok. 170 KM nie chciałbym ich stracić na rzecz nowego oprogramowania 2.0 140km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile trwa cała akcja? robią to od reki (powiedzmy ok 1h)? czy trzeba im zostawiac auto na kilka godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ciekawe czy to nie ściema. Czekam aż ktoś z Forum będzie miał to oprogramowanie i potwierdzi, że jest OK.

dwóch znajomych jest już po i żadnych różnic nie widać, ja mam termin na końcówkę sierpnia.

 

 

 

 

ile trwa cała akcja? robią to od reki (powiedzmy ok 1h)? czy trzeba im zostawiac auto na kilka godzin?

nie wiem jak w PL ale w DE auto trzeba zostawić na 1 dzień, na ten czas dostaje się auto zastępcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz po akcji, zmian nie widze i nie wyczuwam , mysle ze nawet autko troche zwawsze ale to moze byc tylko subiektywne odczucie.

Zrobilem przy okazji przegladu, ale bez przegladu calosc powinna trwac max 60 min

 

Dostalem certyfikat i tyle, mysle ze po jakims czasie bedzie wiadomo jaki nowe oprogramowanie ma wplyw.

 

pzdr

rzell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobre informacje, aczkolwiek nie wypowiedział się jeszcze żaden właściciel 170-tki. Nasuwa mi się pytanie skoro było to tak proste (wystarczył nowy soft) dlaczego tak się pier.......ą z Amerykańcami? Wykupy, odszkodowania itd. Przecież tak naprawdę mogą im skoczyć a rynek amerykański i tak jest już najprawdopodobniej spalony dla VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dla 170tki nie ma jeszcze akcji, pytałem wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca jeżdżę na nowym sofcie i nic niepokojącego nie zauwazylem. Auto jeździ tak samo i spalanie też jest na takim samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy za jakiś czas po klapach wirowych, EGR.... jak zacznie wszystko padać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia z aktualizacją oprogramowania wygląda na bardzo rozwojową, tym bardziej że wyniki dotychczas przeprowadzanych modyfikacji są, przynajmniej przez niektórych, kwestionowane (jest takie info na stopvw.pl - http://www.stopvw.pl/naprawa-volkswagenow-oszustwo/), przy czym daleki jestem od definitywnych ocen.

 

Druga sprawa to kwestia ewentualnych odszkodowań. Coraz więcej słychać o możliwości zajęcia stanowiska przez organy państwowe w różnych krajach, swoje może też powiedzieć choćby Komisja Europejska. Nie zdziwiłbym się (ale nie przesądzam), że w końcu jakieś odszkodowania dla posiadaczy przedmiotowych TDI z EU się pojawią.

 

Generalnie - im dalej ze sprawą, to w sumie nic więcej nie wiadomo :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak koledzy sie jezdzi po akcji serwisowej ? Bo cos temat ucichł. Jakies zmiany na gorsze / lepsze ? Czy bez zmian ? Ja w srode dopiero jade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak koledzy sie jezdzi po akcji serwisowej ? Bo cos temat ucichł. Jakies zmiany na gorsze / lepsze ? Czy bez zmian ? Ja w srode dopiero jade.

 

Tomek mam nadzieję, że napiszesz jakie masz odczucia. Jesteś chyba pierwszy ze 170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek dostalem list:) ale w sobote mialem byc i nie dojechalem. W srode musowo bede. Dam znac. Robia jazde probną ?? Bo ja nigdy sie nie zgadzam :) zeby dziady jezdzily moim autem. Ciekawe czy beda marudzic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, Angela chyba dobrze zadziałała, żeby się maszynka vw dobrze toczyła, bo okazuje się, że pomimo całej afery, właśnie teraz toyota została zdetronizowana przez vw w sprzedaży aut na świecie. Wygląda na to, że gigantowi nic nie zaszkodzi ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie na akcji. Zaraz odbieram auto. Powiedzieli ze to na razie 1 akcja. Ze pracuja jeszcze nad ta co2 czy jakos tak gadal... Dziwne. Myslalem ze to koniec i spokoj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności