Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie przymusowe, ty jesteś właścicielem auta i to TY decydujesz, czy do nich przyjedziesz, czy nie. Nie bardzo kumam Twojego toku myślenia. Skoro auto ci chodzi bez zarzutu (mam też "oszukany silnik") to po kiego w ogóle do VW jechać? wgrają jakieś gówno pewnie na szybko pod wpływem nacisków napisane i potem będą problemy typu zamula, turbo winne itp. a panowie z serwisu powiedzą "Entschuldigung" w DE a u nas "przepraszamy" trzeba wymienić to i owo bo tego nasza akcja nie obejmuje a to już przebieg, zużycie itp. Niech spier..

kolego chyba nie wiesz jak to jest z samochodami w DE więc nie potrzebnie się wypowiadasz na ten temat ;)

 

w DE płaci się coroczny podatek za samochód i akurat normy spalin są brane pod uwagę.

 

zaniżone wartości = mniejszy podatek

 

VW oszukał nas, a my oszukujemy Finanzamnt (Urząd Skarbowy) płacąc mniejszy podatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie przymusowe, ty jesteś właścicielem auta i to TY decydujesz, czy do nich przyjedziesz, czy nie.

 

No cóż kolego, są jeszcze na tym świecie cywilizowane kraje gdzie pewne sprawy działają tak jak powinny, a nie tak jak w naszej POlandii.

Widocznie mało wiesz o świecie.

 

Pewnie, nikt cię nie zmusi żebyś jechał do ASO na "akcję".

I tu masz rację.

Ale w DE nie zrobisz wtedy przeglądu u pana Heńka za flaszkę :ok ( jak to ma miejsce u nas)

 

A bazy danych niemieckich ASO i ichniejszych stacji diagnostycznych z pewnością działają lepiej niż nasz rządowy CEPIK :jupi

 

U nas pewnie cię nie wyłapią (jeszcze) , ale Niemiec będzie trząsł portkami żeby go policja nie zatrzymała bez ważnego przeglądu (z adnotacją że samochód przeszedł "akcję naprawczą")

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem w VW i potwierdzili ze naprawa bedzie na koszt VW a sami jeszcze nie wiedza dokladnie co i jak a w mediach to spekulacje raczej.

Akcja rusza od początku 2016, czyli tyle wiedzą co my.

Ale jezeli tyle silnikow jest trefnych to albo cos wymysla np:EURO 5 na EURO 4 albo poplyna masakrycznie a na to raczej nie moga sobie pozwolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA podobno maja dawać 1000 USD jako rekompensatę. Ciekawe czy w Polsce w ogóle pomyślą o jakimś zadośćuczynieniu. Chyba nikt nie pogniewałby się na taki 1000 dolców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż kolego, są jeszcze na tym świecie cywilizowane kraje gdzie pewne sprawy działają tak jak powinny, a nie tak jak w naszej POlandii.

Widocznie mało wiesz o świecie.

 

Bez urazy Tomaszu, ale nie zamieniłeś ze mną w życiu ani jednego słowa, a już wiesz ile wiem o świecie. Poza tym jestem pod wrażeniem jak Wam się podoba ten niemiecki ordnung.

 

Jeszcze jedno: piszesz "POlandii", a o tej godzinie, o której to pisałeś i w tym dniu to już chyba PISlandii (to tak dla orientacji, co się w kraju dzieje) Tomku:hyhy

 

Tak na marginesie, to jestem bardzo, ale to bardzo zdziwiony jak to nagle tyle osób zrobiło się ekologicznych (tak się przejmują ile im tlenków azotu i CO2 z rurki wylatuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, "wrzućcie sobie na luz", bo wszystko o czym piszecie to są domysły i spekulacje i tak naprawdę nikt jeszcze nie wie co będzie i jak będzie. Równie dobrze może się okazać, że nie poradzą sobie z programem bez skutków ubocznych i będą musieli montować AdBlue.

Zaczną się akcje serwisowe i jak już będzie dokładnie wiadomo co i jak będziemy się martwić, albo i nie.... :-) Jedno jest dla mnie pewne: zmiana oprogramowania sterującego jednostką napędową jakby nie było jest modyfikacją i jeśli po tym zabiegu nie udzielą gwarancji na silnik w okresie jak przy nowym samochodzie to mnie nie zobaczą w serwisie a jeżeli będzie to uwarunkowane cofnięciem homologacji i brakiem przeglądu zostanie tylko sąd! Mi także tak jak i wam przychodzą do głowy różne opcje i możliwości i każdy bieg wydarzeń przez nas opisany jest mozliwy, ale póki co nie ma się co martwić na zapas.... Poczekamy - zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....ale póki co nie ma się co martwić na zapas.... Poczekamy - zobaczymy

 

Słusznie, stare powiedzenie mówi: "Kto martwi się na zapasa ten martwi się dwa razy."

 

Poczekamy do stycznia 2016 i wtedy będziemy się zastanawiali jechać, czy nie jechać do ASO, pozywać czy nie pozywać VW do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy Tomaszu, ale nie zamieniłeś ze mną w życiu ani jednego słowa, a już wiesz ile wiem o świecie.

 

Mój szanowny imienniku, jeśli uraziłem to przepraszam.

Dlatego napisałem "widocznie".

Jeżeli jest inaczej niż napisałem, to masz wiedzę (lub przynajmniej orientację) jak to jest "urządzone" w DE.

 

 

piszesz "POlandii", a o tej godzinie, o której to pisałeś i w tym dniu to już chyba PISlandii (to tak dla orientacji, co się w kraju dzieje) Tomku

 

Nasz tzw. CEPIK był przez ostatnie osiem lat za grube miliony jednak wdrażany w POlandii a nie PISlandii.

 

To tak na zakończenie naszej wymiany zdań.

Pozdrawiam Tomaszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do Was numer 0800655792436? Z tego co wyguglałem należy do Volkswagena

 

außerhalb Deutschlands: +49 0800 VOLKSWAGEN*

oder +49 0800 8655792436*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie nie i z tego co mi wiadomo w tym roku nikt nie bedzie informowany co i jak , moze chcieli Cie powiadomic ze Twój jest w porządku?

Z tego co wyczytalem w auto..... to beda zaczynacz od 2.0L potem 1.6L i na koncu 1.2L i niby w 1.6 ma byc zmieniany do tego katalizator lub DPF na wiekszy , czy to prawda to zobaczymy w 2016.

Audiki Seaty Skody tez sa trafione takze nie jestesmy sami jest nas wielu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jakby dzwonili o 6 rano a nie po 19 wieczorem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem jakby dzwonili o 6 rano a nie po 19 wieczorem
Po 19 są tańsze rozmowy. Realizują w praktyce postulat tańszego państwa :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jak to wygląda na video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że ten plastik w przepływomierz to jest pic na wodę foto-montaż żeby odwrócić uwagę klienta a cały myk jest w update oprogramowania, które niby ma mieć tylko usunięty wpis odnośnie wejścia w tryb "oszukujący" podczas testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te amerykańskie agencje dałyby się nabrać a VW dalej ryzykował miliardami?Taniej wyszloby kupić auto od każdego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz nie wszystkie nasze 2.0 sa objete akcja ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj do ASO ,podałem nr Vin auta i powiedziano mi,że jestem na liście akcji serwisowej dot. emisji spalin.Pytam się kobiety co będą zmieniać czy chodzi o soft czy dodatkowy filtr DPF i czy muszę się na to zgodzić.Powiedziano mi,że nie,wobec tego podziękowałem i oświadczyłem,że nie godzę się na zmiany,które pogorszą parametry pracy silnika i jego moc.W USA w ramach przeprosin VW wypłaca właścicielom po 1000dolarów w ramach przeprosin,ja dziękuję za kasę i mieszanie w sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności