Skocz do zawartości
KONRAD_2085

Dyskusje wędkarskie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zaprosić was do wymiany wędkarskich doświadczeń. Na pewno w tej grupie znajdzie się parę osób, które lubią spędzać wolny czas z kijem nad wodą :) I jeszcze pytanie:

Czy w grupie śląskiej byliby chętni do zorganizowania wyprawy wędkarskiej? Sezon w pełni, jest jeszcze szansa na życiowy rekord :)

 

Pozdrawiam Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa wędkarze sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dwie pasje w jednym miejscu ? Mówię zdecydowane TAK !

Jestem zapalonym wędkarzem, tylko spinning. Od czerwca co weekend na Świerklancu i moje ukochane sandacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem czemu tam ryb nie ma

 

Wysłane z mojego HTC One VX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wypraszam sobie jestem fanatycznym No Kill-owcem. A ryb jest tam całkiem sporo tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać i mieć sporo szczęścia. Sandacz 80+ to nie cud, takie tam się po prostu łowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj wypraszam sobie jestem fanatycznym No Kill-owcem. A ryb jest tam całkiem sporo tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać i mieć sporo szczęścia. Sandacz 80+ to nie cud, takie tam się po prostu łowi.

 

byłem ostatnio 3x i same krótkie na pniakach. W zeszłym roku na pucharze Wodnego Świata nawet pukniecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak mogłeś łowić sandacze skoro są od 1 czerwca ?! Na zawodach Wodnego Świata też byłem, miałem kilka okoni ale za krótkich. W tym roku też się wybieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, jak mogłeś łowić sandacze skoro są od 1 czerwca ?! Na zawodach Wodnego Świata też byłem, miałem kilka okoni ale za krótkich. W tym roku też się wybieram.

 

Na Jesieni. Teraz biczuję Chechło. Ostatnio mieliśmy mistrzostwa Koła i koleś dorwał dwa Sandacze 48 i 60cm. Nasze 15-20cm maleństwa z przed paru lat dorastają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję zakup wędki na wakacyjne amatorskie moczenie kija byle gdzie :D

 

Na allegro sporo zestawów od 30 zł. Ktoś coś doradzi :) ?

 

http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-mistrall-spinning-gratisy-i5079714719.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie planuję zakup wędki na wakacyjne amatorskie moczenie kija byle gdzie :D

 

Na allegro sporo zestawów od 30 zł. Ktoś coś doradzi :) ?

 

http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-mistrall-spinning-gratisy-i5079714719.html

 

 

Zestaw który wrzuciłes jest zestawem do Spiningu czyli rzucasz i chodzisz :D Na początek moze trochę za sztywny (szukał bym czegoś od 5/7g do 20/30g)

Jezeli szukasz zestawu do moczenia kija to lepiej jakiś match z dobrym spławikiem lub drgajaca szczytówka z bocznym koszyczkiem. Siadasz na foteliku, wrzucasz robala i czekasz...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Także Spinning celował bym w coś takiego:

http://allegro.pl/zestaw-spinning-wedka-jaxon-2-70-spinningowy-kol-8-i6172349157.html

jedynie żyłkę kupił bym inną bo te z allegro są stare..

 

Jeżeli chodzi o leniwe wedkarstwo to polecił bym coś takiego:

http://allegro.pl/zestaw-karpiowy-wedka-weglowa-jaxon-3-60-wedkarski-i6087881676.html

lub nawet cos wygodniejszego do transportu:

http://allegro.pl/zestaw-na-splawik-grunt-wedka-3-6-kolowrotek-jaxon-i6036264871.html

 

Lub totalnie i prosto - feeder:

http://allegro.pl/zestaw-do-metody-wedka-feeder-3-6-jaxon-kolowrotek-i6093448180.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie planuję zakup wędki na wakacyjne amatorskie moczenie kija byle gdzie

Ja mam jakieś wędki, z czasów jak jeszcze miałem czas na moczenie kija, kołowrotek też pewnie się jakiś znajdzie.

Na sobotę Ci przywiozę do Krk, to sobie zobaczysz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie planuję zakup wędki na wakacyjne amatorskie moczenie kija byle gdzie :D

 

Na allegro sporo zestawów od 30 zł. Ktoś coś doradzi :) ?

 

http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-mistrall-spinning-gratisy-i5079714719.html

 

Pytanie jaka metoda Cię interesuje ? Chcesz siedzieć w fotelu i łowić rybki popijając piwem czy biegać od zatoczki do zatoczki i szukać np. szczupaka czy okonia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz siedzieć w fotelu i łowić rybki popijając piwem

Dokładnie taki rodzaj połowów mnie interesuje :plaza

 

Podziękował :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie jakaś wędka spławikowa lub lekki grunt. Ja się na tym kompletnie nie znam więc nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rainman777 - znalazłeś coś u kolegi czy poszukać Ci zestawu na alledrogo.pl

Edytowane przez johny x
błąd code

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za małego jeździłem na rybki :) , w ubiegłym roku z kuzynem na wakacjach nad naszym morzem , po krótkiej rozkmince skusiliśmy się na wyprawę wędkarską na dorsza z kutra :bezzebow . Osobiście polecam przygoda nietuzinkowa , do tego kilka niezłych sztuk wyciągnęliśmy :ok: , tylko trza być silnym bo trochę buja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nie długo zamiast wspólnych spotów będzie wspólne wedkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Kozłowa Góra od 4:00 do 10:00, całe dwa pstryknięcia. Dwóch pozostałych kompanów nawet tego nie doświadczyło. Ogólnie nikt nic nie złowił a kilka łódek pływało.

Tylko taki widok pozostał pozytywnie:

13512042_1113224428744831_4913318647930861083_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek z wyjazdu w moje rodzinne strony:

DSC_0193.jpg

 

A tu wcześniejsze rekordy, mój ojciec i ja:

DSC_9025.jpg

Tam jest pełno jezior do wyboru, niestety są też regularnie odławiane przez kompanie rybackie dla tego takie okazy tam to rzadkość. Tu na Śląsku często jeżdżę na Wisłę, na odcinek Ochaby-Strumień, na razie bez wyników ale mam nadzieję na poprawę :) No i w tym sezonie chciałbym jeszcze spróbować połowić na muchę, powoli przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu.

DSC_0195.jpg

PART_1463668651476_mms_img-1239881442.jpg

DSC_0188.jpg

received_889122241134848.jpg

Edytowane przez KONRAD_2085

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parę fotek z wyjazdu w moje rodzinne strony:

[ATTACH=CONFIG]146525[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]146526[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]146527[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]146528[/ATTACH]

 

A tu wcześniejsze rekordy, mój ojciec i ja:

[ATTACH=CONFIG]146529[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]146533[/ATTACH]

Tam jest pełno jezior do wyboru, niestety są też regularnie odławiane przez kompanie rybackie dla tego takie okazy tam to rzadkość. Tu na Śląsku często jeżdżę na Wisłę, na odcinek Ochaby-Strumień, na razie bez wyników ale mam nadzieję na poprawę :) No i w tym sezonie chciałbym jeszcze spróbować połowić na muchę, powoli przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu.

 

Ja się z ostatniego czasu mogę pochwalić 1 zdjęciem - 6 miejsce w debiucie Muchowych Mistrzostw Okręgu PZW Katowice 2016 - ja to ten najmniejszy z tyłu

 

13439207_10206933145995795_4683891783134885353_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności