Skocz do zawartości
MarSop

zbierający się kurz za zegarami

Rekomendowane odpowiedzi

nie trzeba , tylko osłonę zegarów siedzi na zatrzaskach podważyć i zdjąć i tyle , szybkę łatwo się czyści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie w oczekiwaniu na niedzielny rosół postanowiłem przeczyścić zegary z kurzu. Musze przyznać że trochę się namęczyłem ze zdejmowaniem tego dekoru. Ale udało się. Szybka wyczyszczona i zamontowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybkę łatwo się czyści

 

Ale czyścisz tylko szybkę od MFA. A jak wyczyścić (zdjąć ) szybki z samych zegarów bo też syfem zaszły( nie wiem dlaczego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjac całe zegary i rozkęcić obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki sam problem jak Wy. Poczytałem, jestem jednak sceptycznie nastawiony do sciagania samemu dekoru i szybki :/

Obawiam się, że znając moje możliwości, coś się złamie, lub po ponownym złożeniu będzie odstawać, skrzypieć, trzeszczeć...

 

Najchętniej skorzystałbym z usługi kogoś kto zrobiłby to porządnie, a potem poskładał wszystko, żeby było jak nowe - bez trzasków i odpadania elementów deski rozdzielczej.

 

Dziękuję, pozdrawiam

20160324_152456.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę to nie jest trudne,ja zdejmowałem ,tak jak na zdjęciach wyżej ,czyli od strony drzwi zaczynając ,nie bójcie sie jak zrobicie to delikatnie ,ale pewnie ,to nic się nie połamie ,najtrudniej jest zacząć i odpiąć pierwszy zacisk ,ale jak już odskoczy to następne już same pójdą.

Do dzieła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio ściągałam dekor zegarów i poszło bez problemów. Zaczynałem podważając od strony drzwi a potem puszczały kolejne zaczepy. Miałem nylonowe narzędzia do podważania bo nie chciałem niczego porysować. Wyczyściłem szybkę i założyłem z powrotem. Nic trudnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję. Muszę wyjąć szybki do spolerowania (prawdopodobnie jest jedna cała płyta), ponieważ od wycierania ich z kurzu powstało milion kolistych rys. Jak trzyma się ta szybka? Trzeba podważyć jakieś spineczki czy jest przyklejona do obudowy na stałe?

 

Dot.: B6 2006R (bez MFA)

Edytowane przez CasualLounge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.

Passat B7, też mam kurz na wyświetlaczu.

Chciałem dziś zdemontować sposobem Marka, czyli od centralnej części. Podważałem delikatnie panel kartami od bankomatu, ale za nic nie chciał puścić a ja bałem się mocniej pociągnąć.

Jak to demontujecie od strony drzwi, trzeba podważyć i potem nie wiem, przesuwać jakieś płaskie narzędzie w stronę kierownicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej zacząć od środka, tj wyciągasz ramkę radia (najłatwiejsza sprawa - podważasz palcami od dołu i ciągniesz do siebie), a następnie w ten sam sposób dekor zegarów - na lewo od zegarka.

Puści pierwszy zaczep, to reszta pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o ramce radia, te aluminiową ramkę dookoła panelu RNS ?

 

passat_innowacja_p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na myśli pisząc o ramce radia, te aluminiową ramkę dookoła panelu RNS ?

 

passat_innowacja_p.jpg

 

Oczywiście. A co innego jest ramką radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wolałem się upewnić ?

 

Tym bardziej, że średnio kumam, po co zdejmować ramkę rnsu skoro chcę zdjąć inny element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to, że tą ramkę bardzo łatwo zdjąć, bo idzie jaką palcami podważyć od dołu. Jak juz ją zdemontujesz, to tak samo od dołu podważasz ramkę licznika. I ja nie uzywałem do tego żadnych narzędzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, taki patent, dzieki, prztestuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezess7 dzięki raz jeszcze za podpowiedź. Faktycznie, ramka radia wychodzi łatwo i potem znacznie prościej podważyć dekor.

 

Dalej idzie już lżej, najgorzej na samej górze, przy światłach kierunkowskazów.

 

Panel wyczyszczony, sporo syfu generalnie tam było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo... w weekend może ogarnę

 

20170922_112113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie czym czyścicie ten brud bo plastik z którego zrobiona jest ramka zegarów jest bardzo wrażliwy na zarysowania.Najlepiej czyścić miękką ściereczką np. taką jak do czyszczenia okularów.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, turek napisał:

Uważajcie czym czyścicie ten brud bo plastik z którego zrobiona jest ramka zegarów jest bardzo wrażliwy na zarysowania

 

Masz rację. Też jakiś czas temu czyściłem i porysowałem od wewnętrznej strony szybkę Także użyłem miekkie szmatki ale mimo to rysy są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności