Skocz do zawartości
hojna

Wymiana RCD 300 na RCD 510 - pytanie o OPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zmienić radio z RCD 300 na RCD 510. I mam pytanie odnośnie aktywacji na wyświetlaczu radia grafiki OPS (z czujników praktornika - mam je oryginalne z VW założone fabrycznie - teraz mam sygnał dźwiękowy z czujników ) oraz sterowania optycznego klimatyzacją (mam klimatronika).

Czy to się po podłączeniu radia aktywuje samo ? Czy należy to gdzieś uaktywnić ? Jak tak to gdzie :)

 

Zakładając oczywiście że mam gateway-a 30C907530 L wzwyż.

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeka cię chyba wymiana modułu parktronica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Jutro montuje RCD 510 , auto 2008 r model 2009 . Pytanie czy po wbici wstecznego pojawi mi sie ops czy muszę cos wymieniać ? Mam teraz fabryczne czujniki przód i tył a radio to wersja delphi UE Z TIGUANA 2014 r bez wejścia na kamerę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się przełączyć, jeszcze masz przycisk przy lewarku z literką P biggrin.gif

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje wymienić fabryczne RCD 310 na ekwiwalent RNS 510. Niby wszystko OK, wstępne podłączenie pokazuje większość funkcji, radio szumi, działa GPS, sterowanie z kierownicy i niektóre parametry z komputera są widoczne, ale...

Niestety kabel antenowy ma podwójną wtyczkę - w nowym radiu jest rozdzielona, adaptery ISO pasują ale z oryginalnej kostki pozostało małe coś - mała biała (w obudowie niebieskie) 12 wtykowa kostka, prawdopodobnie od czujników parkowania - która nijak nie pasuje do nowego radia. O ile do anteny znalazłem (chyba) przedłużacz, adapter (tylko pojedynczy) o tyle biała kostka pozostała bez niczego. Czy ktoś już miał taki problem i jak sobie z nim poradził ? Jakiego adapteru, przejściówki należy szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,

 

Mam pytanie odnośnie RCD 510 . Zmieniłem radio na RCD 510 , mam czujniki parkowania przód / tył orginalne , auto z sierpnia 2008 roku  , ale po wbiciu wstecznego nie pokazuje sie OPS . Podejrzewam , ze mam albo za stare radio , albo czujniki są nie takie  . Pytanie następujące , czy da sie sprawdzić nr radia bez wyciągania jego , np jakims ukrytym menu , oraz jak sprawdzić nr czujników parkowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nie taki sterownik PDC, resztę informacji poszukaj , wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grabotg napisał:

Masz nie taki sterownik PDC, resztę informacji poszukaj , wszystko jest opisane.

A podpowiesz tylko jaką koncowke musi mieć ten moduł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności