Skocz do zawartości
romeo9999

[Porada] Zmiana manetek (pająka) z B6 na B7

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawą zmiany manetek z B6 na B7 jest maglownica 5N1 lub 3 generacji (bo nie da się zaadoptować G85) oraz manetki z końcówki modelu B6 i początek B7.

Późniejsze nie podchodzą bo nie mają śrub montażowych tylko zaczepy.

Takie mają być:

5682578291_1.jpg

Fotka poglądowa taśmy z modułem:

5682578291.jpg

Manetka na full:

5682578291_3.jpg

 

Manetki obsługują asystentów oraz asystenta świateł drogowych, bo mają miękką manetkę na rysunku 1X oraz (kamerę w lusterku lub kamerę w szybie).

Kodowanie modułu aby działały w B6 na końcu kodowania zmieniamy cyfrę.

 

Na koniec trzeba się uporać z kabelkami, a wiec zmiana wtyczki od airbag oraz zmianą wtyczki do modułu wiązki obie trzeba przedłużyć około 15-20 cm.

I to na tyle.

 

Taśmy:

1. Skrzynia manualna, multi kier, tempomat, obsługa asystentów 5K0953569AB

2. Skrzynia automatyczna, multi kier, tempomat,oraz ACC, obsługa asystentów 5K0953569T Full opcja

3. Skrzynia automatyczna, multi kier, 5K0953569S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manglownica ori z b6 2007 nie obsługuje nowych manetek !!!

a w 2006 oki a wiec nawiasem mówiąc 2007 to porąbany model bo u zwierzaka nie da się zrobić ops i tak mam jeszcze kilka przykładów u Tomka z Bielska itd

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są auta w których manetki podejda z b7 a w niektórych nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manglownica ori z b6 2007 nie obsługuje nowych manetek !!!

a w 2006 oki a wiec nawiasem mówiąc 2007 to porąbany model bo u zwierzaka nie da się zrobić ops i tak mam jeszcze kilka przykładów u Tomka z Bielska itd

 

Moje auto jest dobrym przykładem jak Wojtek pisze. Skończyło się na założeniu modułu pod kierownicę AJ, gdyż manetki z B7 stawiały opór na wszelkie sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może problem nie jest w manetkach albo w maglownicy tylko w komputerze auta .może ma tak zakodowany element że poprostu nie przyjmie innego i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to forum chyba nie do tego żeby sobie pomagać . Gdyby tak było to by było ale jest inaczej. Xenony też Ci kolega z forum za darmo założył co? Powtarzalem w innym temacie. Wiedza kosztuje. Dajcie mi Passata b6 2005 założę dajcie golfa 5 dajcie Tourana czy Tiguana założę. W sobotę zrobiliśmy w EOSie. Tiguan też już ma. Działa na każdym a jak ktoś nie potrafi tego zrobić to niech się za to nie zabiera bo autka nigdy nie odpali albo czekać go będzie droga wizyta w ASO. Nie szukajcie na ruskich bo nie ma ruskie sami do mnie piszą hehehe. No ale cóż wymiana informacji jest potrzebna. Tyle że tam jest coś za coś a tu tylko daj zrób i pokaż se kupie se zrobie. A to ze ja wkładam kasę żeby taka wiedzę zdobyć kupuje moduły rozbieram niszcze to już nikt nie liczy? Niemcy się nie dziela wiedzą, rosjanie też. Moduły z B8 też pasują jak by ktoś chciał jakieś bajery.. Ale co ja tam wiem.. Hehehe.

 

Reasumując - Działa w każdym aucie bez względu na rocznik, przekładnie itp. Musi być tylko komunikacja i odpowiednio dobrane elementy! NIE MA AUTA W KTÓRYM NIE URUCHOMIĘ NOWYCH MANETEK!! Więc błagam przestańcie p....

 

Blop - czepiasz się wiesz? Mało tu takich co pokazują zdjęcia, że mają a potem nagle znika z auta? Bo miał przez 2 min to walnął fote wrzucił na forum i jaki to on boski? Sorry .. Skan pokazać, że ma jakiś element? Nauczyłem się na tym forum jednego, jak nie zobaczę to nie uwierzę. Zresztą każdy kto mnie lub nas zna wie jakie mamy auta i co potrafimy, a nie mam zamiaru udowadniać nikomu na siłę, że nie jestem garbaty.

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blop - czepiasz się wiesz?

 

Tyle że tam jest coś za coś a tu tylko daj zrób i pokaż se kupie se zrobie. A to ze ja wkładam kasę żeby taka wiedzę zdobyć kupuje moduły rozbieram niszcze to już nikt nie liczy? Niemcy się nie dziela wiedzą, rosjanie też.

 

Wystarczy już reklamowania w postach własnych usług zarobkowych na forum.

Każda następna autoreklama,równa się BAN - na forum nie ma giełdy i nie ma handlu usługami,koniec,kropka.

(wyjątkiem Ogłoszenia i usługi komercyjne)

 

Chyba nie zrozumiałeś, a czepianie się dyslektyka o błędy ortograficzne zamiast poprawić je jako moderator to już mi się pisać nie chce.

 

:wmorde

regulamin forum Przeczytaj......

 

 

Tymczasowo - do posprzątania

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności