Skocz do zawartości
Gość krissk

ile pali B4 1.9 TDI ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Staszek

Mój pali przy dynamicznej jeździe ok 6l/100.

Ostatnio zszedłem na 5,4 przy ekonomicznej jeździe,

powyższe spalanie to głównie drogi lokalne oraz autostrada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości są obliczone dokładnie na przestrzeni 1,5 roku, na paliwie Lukoli z uwzględnieniem korekty wskazań licznika dzięki GPS (licznik pokazuje nieco mniej, mimo że i tak mam wyższe opony niż były wbite w breefie).

 

Na dawce wtrysku paliwa = 3,5 (bogata) przy umiarkowanej dynamice podmiejskiej jazdy (odcinki 13km) z czego 3km to miasto wychodzi:

- lato = 5,5 l/100

- zima = 6,5 l/100

Na trasie 4,7-5,1 l/100. Tu zauważyłem że spalanie bardzo rośnie wraz z obrotami. Uogólniając, chcąc nie przekraczać 5 l/100 nie mogę przekraczać 2100 obr/min = 100km/h.

 

Dla zainteresowanych - krótki czas miałem ustawioną ubogą dawkę = 7,8. Dało się odczuć spadek mocy szczególnie wraz ze wzrostem obrotów, a prędkość maksymalna na danym biegu zmalała o 10-15%.

W warunkach jak powyżej, przy mroźnej zimie zanotowałem spadek zużycia paliwa przynajmniej o 0,9 l/100km.

 

 

*** EDIT (21.09.2011): Może się komuś przyda: ***

Po chipowaniu dla warunków jak wyżej spalanie latem spadło do 5,0 l/100. Założyłem tempomat, który namiętnie używam i ostatecznie spalanie się ukształtowało następująco:

- lato (czerwiec, lipiec, sierpień) = 4,8 l/100 km,

- zima (największe jakie zanotowałem) = 5,8 l/100 km.

Na długiej trasie przy dynamicznym przyspieszaniu, jednocześnie starając się utrzymywać 100km/h, ale bez szaleństwa (więcej tylko przy wyprzedaniu, oczywiście mniej tam gdzie jazda z taką prędkością byłaby niebezpieczna) - 4,4 l/100 km.

Uwaga!

Dane obliczane na podstawie rzeczywistej ilości tankowanego paliwa (nie komputera) uwzględniając korektę licznika kilometrów - sprawdzone z GPS. Przednie opony to: 185/65/15. Skrzynia CYP (standard): V bieg = 2100RPM przy 100km/h. Dawka paliwa na pompie = 4,5.

Edytowane przez onore
Uaktualnienie danych o spalaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek 1995 1.9 TDI 110 KM średnio pali 5 litrów na setkę nigdy więcej niż 5,5 litra nie weżnie nie zależnie od jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 1995 roku nie bylo jeszcze silnikow AFN o mocy 110 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie pali tyle samo co pokazuje MFA czyli miasto 4.9 do 5.5 a trasa od 4.1 do 4.8 l prędkość na trasie do 120 km/h ps latem a zima jeszcze nie jeździłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zimą pali do 7 litrów.W trasie latem schodze minimalnie ponizej 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój spali ile mu wleje:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiepura09

Witam. Mój pali 5,5 litra na klimatyzacji (trasa) prędkość 100/120. Przy normalnej jeździe "wokół komina" przysłowiowego 6,5 ale to już max. Silnik AFN. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w mieście 6-6,5 ostatnio miałem trase 2000 km z czego ok 500 km po mieście i korki 1000 km typowa trasa od 100-130 km/h i 500 km od 130-190km/h i średnie spalanie czyli pełen bak ok 5 litrów na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie średnie spalanie też około 5, 5.5 ltr. na 100. z tym, że raz zatankowałem bio to wyszło mi prawie 6 ltr na stówę, gdzie przenigdy nie miałem tak dużego spalania, a pozatym silnik trząsł się jak moja babcia 3 dni przed..:P

Spalanie w normie myślę że jest, teraz wywaliłe katalizator i myślę że jest ciut bardziej sprawny, ale jeszcze nie liczyłem mu przyśpieszenia;)

pzdr.

 

Widzę ze odpowiedziałem na news z przed roku..:P

Edytowane przez meister666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1Z, 80%-90% miasto 10%-20% trasa, bez klimy, bez ładunku w postaci pasażerów, przy ość dynamicznej jeździe niecałe 5l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój passat b4 1,9 tdi 110km pali mi w trasie 9-10l /100km trochę dużo jak jadę do 110 km/h komputer nie pokazuje błędów czy może to być wina przepływomierza czy prędzej wtryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...pali w trasie więcej niż benzyna:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wyciek jakiś no chyba że za tobą jest czarno albo jedziesz 100km/h no 3 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady ale takie to nic m nie mówią może jakieś konkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiii

MFA pokazuje mi ostatnio 7 - 8 l po mieście.

Mam dość ciężką nogę, ale i tak zastanawiam się czy to nie za dużo na mojego paska??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty przynajmniej piszesz prawdę ile Ci klekot pali przy normalnej jeździe;) A nie tak jak mój kolega z klasy gada, że mu Golf IV pali 4-5l w mieście....normalnie przegiął....

A co do problemu czaenego to nie jest to temat na takie problemy;) użyj szukajki lub załóż swój temat;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu 0.216 w cyklu mieszanim dochodzi do 8-9l/100km z tym, że obroty na rozgrzanym silniku dochodzą do czerwonego pola :party Jak minie radocha z butowania zmierzę dokładnie zapotrzebowanie na paliwko.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zal32

Witam!! Dla mnie pali 6 7 na 100 sam ustawialem rozrząd i wszystko jest ok jak jakies pytania w sprawie ust rozrzadu pisac na priv

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a mój pali w miescie 10 do 11 litrów i tez mnie to boli ale cuz ja mam mu zrobic nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności