Skocz do zawartości
Gość krissk

ile pali B4 1.9 TDI ???

Rekomendowane odpowiedzi

cuz ja mam mu zrobic nie mam pojecia

Odwiedź dobrego "pompiarza", niech Ci pompę wtryskową wyreguluje i będzie git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jak stoicie na luzie z odpalonym silnikiem to też Wam pokazuje 50l/100km ?silnik 1.9 tdi 90hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może Ci palić 50l/100km skoro stoisz w miejscu i się nie poruszasz? ;> elektronika wariuje ;d wskaźniki średniego spalania przeważnie wprowadzają w błąd ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi 1z Variant - u mnie na trasie pali 5,2l bez ładunku sam kierowca, w mieście około 8-10l (na zew. 4 C, odcinki do 10km) dość długo się nagrzewa... żeby nie powiedzieć że nagrzać sie nie może, ale w trasie trzyma temperaturę około 90 stopni (85 - 88.) Termostat działa prawidłowo ( trzyma mały obieg ładnie)

Pytanie czy to normalne??? bo po przeczytaniu całego tematu, nie mam żadnych wniosków czy awaria czy co????

 

Miałem Skode 1.9 tdi AGR - palił w miescie max 6.5l w trasie 5.5 ale to gazowanie i wyprzedzanie non stop, Mialem paska 2.0 tdi BGW i w trasie palił 6 -6.5l w miesicie około 7.5 - 8l - Temeprature pracy osiągały bez problemu, nawet przy dużych morzach a ten... na dworze 3 stopnie plus, a nagrzewa się pół godziny.... co jest grane? jakie pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego liczę z 5l i jeszcze się nie pomyliłem ;) właśnie podłączam się do pytania bo u mnie też się nie dogrzewa chociaż wszystko sprawne ja uważam że ten typ tak ma w trasie 80 stopni i ani stopnia więcej w mieście nawet do 80 nie dochodzi a sprawdzałem i wymieniałem termostat i dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważam że ten typ tak ma w trasie 80 stopni i ani stopnia więcej w mieście nawet do 80 nie dochodzi
Co prawda to nie wątek o temperaturze, ale odpowiem. Ten typ tak nie ma. Powinno być 90, czy to trasa czy miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swojego liczę z 5l i jeszcze się nie pomyliłem ;) właśnie podłączam się do pytania bo u mnie też się nie dogrzewa chociaż wszystko sprawne ja uważam że ten typ tak ma w trasie 80 stopni i ani stopnia więcej w mieście nawet do 80 nie dochodzi a sprawdzałem i wymieniałem termostat i dalej to samo

 

Ten typ tak nie ma prawa mieć.... Miałem to samo okazało się że ktoś "zaklepal" termostat w pozycji pół otwartej, po wymianie na nowy cyrk chwila jazdy i ponad 100 stopni, okazało się że przewody były niedrożne i nie było odpowiedniego obiegu. Po wyczyszczeniu wszystkiego i zalaniu nowym płynem od ponad roku łapie 90 i ani drgnie.

 

A jeśli temat o spalaniu to ostatnio bardzo oszczędnie jechałem w trasę i wyszło mi wg MFA i obliczeń że spalił trochę ponad 4L na 100km natomiast z butem w podłodze ponad 7, ale mój silnik trochę odbiega od serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pali praktycznie tylko miasto od 5,5 do 8l. Do roboty mam 3,5 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 litry na 100 kilometrów jest do osiągnięcia na trasie nie przekraczając 100 i starając trzymać stałą prędkość .

 

Mój pali do 6.5 litra max :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.9 tdi 1z Variant - u mnie na trasie pali 5,2l bez ładunku sam kierowca, w mieście około 8-10l (na zew. 4 C, odcinki do 10km) dość długo się nagrzewa... żeby nie powiedzieć że nagrzać sie nie może, ale w trasie trzyma temperaturę około 90 stopni (85 - 88.) Termostat działa prawidłowo ( trzyma mały obieg ładnie)

Pytanie czy to normalne??? bo po przeczytaniu całego tematu, nie mam żadnych wniosków czy awaria czy co????

 

Mam identycznie ale mi pali max 8 i też robię krótkie odcinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od prędkości jaką jedziemy , odległości w km i czy mocno wciskamy gaz xD

 

1,9 tdi 1z jest bardzo oszczędny silnikiem . Moj w trasie długiej trasie pali 4.5 l a po samym miescie odcinki po 3 km spali do 8 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z passkiem b4 1z. Miałem na zegarze wartość 30ltr zalałem go za 40zł wyszło mniej wiecej 7ltr wskazanie po zatankowaniu bylo prawidlowe, stałem na równym terenie a po przejechaniu dosłownie 15km znów wskazanie wróciło na 30ltr i z przejechaniem każdego kilometra drastycznie malało na chwilę obecną na przejechaniu dosłownie 50km od tankowania wskazanie wróciło na 18ltr licznikowe stojąc na równym podłożu. Czyżby passek na odcinku 50km mógł wessać tyle ropy, żadnych wycieków nie widać a co do wskazań pływaka też mi się nie wydaje co by się zawieszał bo by po jakimś czasie wrócił do wcześniejszego położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że pali więcej ale aż tyle? dziwne, ja bym bardziej stawiał na coś z pływakiem, albo może zegar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo-jeżeli ktoś liczy spalanie po wskazówce to życzę powodzenia... Dawid, jesteś na forum prawie 4 lata i nie wiesz jak się mierzy spalanie? Nie lej za 4 dychy tylko raz zalej do pełna, przejedź ok. 100 km i dotankuj na tej samej stacji i najlepiej z tego samego dystrybutora, wtedy wylicz ile spalił, a nie trzymaj się wskazań na desce, bo pływak się buja w baku cały czas... dla dociekliwych-dziś nie mam już niestety B4 i w wogóle VW, ale jeździłem B4 w benzynie i przez długi czas na samej benie, zawsze tankowany pod korek i powiem szczerze, że wskaźnik na desce ma bardzo różne wahania (długo pełno, później spada do pewnego momentu szybko, potem powoli itp.). Jak dla mnie to temat wypada zamknąć, odpowiedzi multum i chyba każdy kto chce wiedzieć ile pali 1Z bez usterek już wie ile to ma palić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje byłe 1Z spalało średnio 5- 5,5l na 100 (bez klimy), nigdy więcej. Na pełnym baku spokojnie przejeżdżałem 1600km i jeszcze zostawało trochę w baku. :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności