Skocz do zawartości
B_O_N_K

Wystrzelone poduchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam na oku Passata B6 który na światłach dostał lekko w tył po czym oparł się na poprzedzający samochód. Tak czy inaczej wgnieciony jest tylny zderzak i klapa, pęknięty zderzak przedni i grill oraz... wystrzelone poduchy i pasy.

 

Nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na forum czy po wymianie deski, poduszek oraz pasów będę musiał wymieniać coś więcej? Wiem że będę musiał też skasować błąd w sterowniku poduszek (crash data).

 

Chodzi o to czy po wymianie deski, poduch i pasów mogę śmiało włączyć zapłon bez ryzyka że nowe poduszki i pasy znów wystrzelą?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Mam na oku Passata B6 który na światłach dostał lekko w tył po czym oparł się na poprzedzający samochód. Tak czy inaczej wgnieciony jest tylny zderzak i klapa, pęknięty zderzak przedni i grill oraz... wystrzelone poduchy i pasy.

 

Nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na forum czy po wymianie deski, poduszek oraz pasów będę musiał wymieniać coś więcej? Wiem że będę musiał też skasować błąd w sterowniku poduszek (crash data).

 

Chodzi o to czy po wymianie deski, poduch i pasów mogę śmiało włączyć zapłon bez ryzyka że nowe poduszki i pasy znów wystrzelą?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

z tego ca pamiętam crash data można skasować 2razy, ale jakim sprzętem to ci nie powiem bo nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem możliwość kasowania błędów po wystrzeleniu w dwóch b6

pierwszy wystrzelone pasy i kurtyna w drugiej poducha w desce w kierownicy i pasy. kasowałem normalnie vcds-em, crash daty nie kasowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem możliwość kasowania błędów po wystrzeleniu w dwóch b6

pierwszy wystrzelone pasy i kurtyna w drugiej poducha w desce w kierownicy i pasy. kasowałem normalnie vcds-em, crash daty nie kasowalem

 

crash data zapisuje się w sterowniku, za drugim albo trzecim razem tego nie jestem pewien, nie da się skasować błędu.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze czujniki zderzeniowe będą też do wymiany. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crash data to w sumie pikuś - jak się nie wykasuje zwykłym kablem to podjadę do kogoś kto to usuwa.

 

Bardziej zależy mi na informacji czy istnieje ewentualność, że po włożeniu nowej deski, poduszki, pasów i "przekręceniu" zapłonu, wystrzeli mi to wszystko ponownie...? :oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie, ze czujniki zderzeniowe będą też do wymiany. Ale mogę się mylić.
w b6 raczej nie ma czujników zderzeniowych. Raczej jest już "czujnik przyspieszenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduchy i pasy wymieniaj na odlaczonym aku, jezeli dobrze wszystko podlaczysz to nie ma prawa samo nic po zalanczeniu zaplonu wystrzelic :) wazne tez bys nie robil prob "dziala czy niedziala" po podpinaniu kazdej czesci z osobna.

Edytowane przez Kamil8623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, mianowicie ostatnio miałem wypadek, rozwaliłem przód i oczywiście wystrzeliły poduchy. środek chcę zrobić sam, i mam kilka pytań aby przebiegło to sprawnie i bez niemiłych niespodzianek.

- na co trzeba uważać przy demontażu deski rozdzielczej, jest jakaś operacja wymagająca szczególnej wiedzy?

- jest czujnik uderzeniowy na przednim pasie, taka żółta kostka, wiec muszę ją wymienić czy ona sie nie psuje po kolizji ( nie została uszkodzona optycznie)

-kolega wyżej pisał czy mogą wystrzelić nowe poduchy po wymianie i podłączeniu do napięcia, ale nie było konkretnej odp, więc powielam pytanie.

 

może ktoś z forumowiczów wymieniał deskę rozdzielczą i ma jakieś foto, bardzo bym był wdzieczny. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol wymienial cala deche z B6 na B7 wiec pewnie Ci pomoze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- jest czujnik uderzeniowy na przednim pasie, taka żółta kostka, wiec muszę ją wymienić czy ona sie nie psuje po kolizji ( nie została uszkodzona optycznie)

-kolega wyżej pisał czy mogą wystrzelić nowe poduchy po wymianie i podłączeniu do napięcia, ale nie było konkretnej odp, więc powielam pytanie.

co do czujnika słyszałem, że jest ale piko dal odpowiedz na ten temat http://forum.vw-passat.pl/threads/22979-AIRBAG-oraz-Napinacze-pas%C3%B3w?p=2172581&viewfull=1#post2172581

poduchy zakładaj i kasuj błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czujniki do B6 jakie można znaleźć na aukcjach to boczne więc z tymi przednimi jest jak z Yeti - każdy o nim słyszał ale nikt nie widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zderzenia przedniej poduszki bezpieczeństwa, strona kierowcy był tylko do maja 2006, po tym roku już tego czujnika nie ma. Są tylko czujniki boczne w drzwiach.

Poduszka przednia przed pasażerem jest odpalana gdy czujnik zajęcia siedzenia przekaże informację, że pasażer z przodu zajmuje fotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodziloby na to, ze jak mam wypieta wtyczke od czujnika to w razie co poducha mi nie wystrzeli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli auto jest sprzed maja 2006 to posiada czujnik poduch w przednim zderzaku? Jak po numerze VIN określić dokładną datę produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-szy znak kodu VIS, a 10-ty numeru VIN zawiera zakodowany rok modelowy. Volkswagen zmienia rok modelowy w ostatnim tygodniu miesiąca maja danego roku. Konkretnie auto wyprodukowane dnia 01 czerwca 2015 roku, będzie miało jako rok modelowy 2016.

 

http://przebiegpojazdu.pl/jak-za-darmo-rozkodowac-numer-vin-volkswagena/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że jeśli 10 znak VIN jest u mnie "7" to mam modelowo 2007 rok i nie mam żadnego czujnika w zderzaku i mogę śmiało przekładać poduchy bez obawy o wystrzelenie po podjęciu akumulatora i włączeniu zapłonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja mam 2005 i czujnik uderzeniowy mam na przednim pasie a dokładnie coś takiego... fot DSC_0488.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale ktos mi odpowie czy w razie co zadziala mi poducha czy nie jak mam wypieta wtyczke od czujnika zapietego pasa ( sprawdzac nie bede ;P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności