Skocz do zawartości
pawel198807

Przekłamanie licznika .Jaka przyczyna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Otóż mam taki kłopot ,ostanio zobaczyłem ze licznik w moim Pasacie zle pokazjue prędkość a mianowicie o 20 km za mało czyli na liczniku jest 50 km a w rzeczywistości 70( odczyt z nawigacji i z telefonu ) I teraz tak passat jest z Anglii czyli przekładka ale licznik jest w km nie w milach.Druga sprawa teraz jezdze na felgach 18 calowych i pewnie to tez mam jakiś wpływ ale chyba nie o 20 km/h :hmm??? Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na opony tzn zły profil i dlatego przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może została zmieniona tylko tarcz licznika z mil na km/h i przełamuje. licznik uk jest inaczej wyskalowany

540x405_licznik-passat-fl-tdi-18247317.jpg

242503055_1_644x461_licznik-vw-passat-b5-fl-1-2-fis-benzyna-biala-podlaska.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm, 40% przez opony. Dużo. Za dużo. Zwłaszcza, że liczniki przekłamują w drugą stronę. A jak masz na liczniku 100 to na GPS masz 120 czy 140?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chmm, 40% przez opony. Dużo. Za dużo. Zwłaszcza, że liczniki przekłamują w drugą stronę. A jak masz na liczniku 100 to na GPS masz 120 czy 140?

 

Jak ma liczniku 100 km/h to na gps 120

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a może została zmieniona tylko tarcz licznika z mil na km/h i przełamuje. licznik uk jest inaczej wyskalowany

540x405_licznik-passat-fl-tdi-18247317.jpg

242503055_1_644x461_licznik-vw-passat-b5-fl-1-2-fis-benzyna-biala-podlaska.jpg

 

Hmm no własnie mam kilometry tak jak na twoim pierwszym zdjeciu czyli 100 km/h na godzinie 12 ale juz obrotomierz jak na drugiej fotce :) i może tu jest pies pogrzebany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 jest od diesla a 2 od benzyny pierwsze lepsze z galerii google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no moze cos mi sie pomyliło z tymi obrotomierzem :-D moze mam taki sam jak ma pierwszej focie :) A jak sprawdzić czy licznik z Anglika ? Vagiem sie da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vagiem sprawdź numer licznika i wtedy szukaj po numerze czy to anglik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w piątek sprawdze ,a jesli sie okaze anglik to da sie jakoś przeprogramować ? a może jest jakis inny sposób zeby to ogarnąć do porządku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za info :-D bede walczył z tym i dam znać jak poszło :-D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził porównać tarcze z anglika jakie miałeś z tymi jakie masz teraz, wg mnie jest pomieszana skala na prędkościomierzu, zresztą zobacz na tą aukcję: http://allegro.pl/moman-indiglo-volkswagen-passat-b5-96-00-i5654404801.html Masz kilka rodzajów wyskalowania, w przypadku do 260 km/h masz 3 rodzaje wyskalowania tarczy prędkościomierza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym Ci radził porównać tarcze z anglika jakie miałeś z tymi jakie masz teraz, wg mnie jest pomieszana skala na prędkościomierzu, zresztą zobacz na tą aukcję: http://allegro.pl/moman-indiglo-volkswagen-passat-b5-96-00-i5654404801.html Masz kilka rodzajów wyskalowania, w przypadku do 260 km/h masz 3 rodzaje wyskalowania tarczy prędkościomierza

 

Tylko ja juz go takiego kupiłem rok temu i jakoś udało sie i nie przyszła zadna fotka z radaru :-P Jutro sprawdze Vagiem nr ale podejrzewa za to jednak bedzie licznik z angola i tylko tarcza jest Europejska i trzeba bedzie go jakos przekodować tylko jak ?:umm Jak by ktos wiedział jak to sie robi to był bym wdzięczny za jakąs podpowiedz :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wgrać soft do licznika z odpowiednika europejskiego i będzie wszystko grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wgrać soft do licznika z odpowiednika europejskiego i będzie wszystko grało.

 

Sprawdziłem nr licznik 3B0 920 927 i jednak Anglia :-D

DarekS a gdzie jakim programem taki soft sie wygrywa i jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag-Tacho jest od liczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vag-Tacho jest od liczników.

A tak szczerze to trudne to jest ? Bo narazie to nie mam o tym zielonego pojecia :-D jak sie do tego zabrać i czegoś sobie więcej nie popsuć :-P Zasatnawiam sie czy nie łatwiej bedzie kupić taki sam licznik z Angola i z powrotem włożyć oryginalną tarcze przecież tam też sa kilometry... :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Passata b5fl z 2001 roku, z tego co się zorientowałem to był zmieniony licznik, od innego Passata b5 z 2003 z pełnym FISem, o numerach 3B0 920 849 A. Problem dotyczy prędkosciomierza. Wskazówka w teście Vag-iem zatrzymuje się przy 80 km/h zamiast 100  km/h. Reszta wskazań obrotomierz, jednostki w km są ok. Poza tym FIS wyświetla na dole pasek jak przy skrzyni automatycznej ale Passat jest w manualu. A w górnej części nie wyświetla danych z nawigacji ani radia. Ktoś może wie co jest przyczyną i jak to naprawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek automatu - przekodować bramkę CAN

dane z navi i radia - licznik 849 więc potrzebny moduł TMC

wskazówka - albo nowy wsad albo w adaptacji coś pomieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, polonez15 napisał:

dane z navi i radia - licznik 849 więc potrzebny moduł TMC

Nie potrzebny. 

3 kable pociagnac do navi jak nie ma + kodowanie navi i kodowanie licznika, odświeżenie can gatewaya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności