Skocz do zawartości
Majki93

Jak wymontować pedały w B3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję informacje na temat wymiany pedałów w passacie. Odkręciłem 9 nakrętek, którymi pedały są przytwierdzone (ściana grodziowa + nakrętka pod, albo za licznikiem), rozkręciłem i rozłączyłem kolumnę kierowniczą, pościągałem linki, a to dziadostwo nawet nie drgnie... Próbowałem ciągnąć, ale nie chcą zbyt ochoczo się ruszać, a siły nie chcę używać, bo uszkodzić coś to nie problem. Trzeba demontować nawiewy na nogi? Wymieniał ktoś pedały? Czy to aż tyle zachodu, by wymontować taką drobnostkę?

 

EDYCJA:

Jednak poszły, trzeba je było mocno targać i zaczęły wychodzić, największy problem stwarza kolumna kierownicza, bo tam wystają z niej jakieś śmieszne metalowe uchwyty, które ciągle przeszkadzają.

 

EDYCJA 2: Dla potomnych, wyciągnąć pedały jeszcze jakoś da radę, gorzej z włożeniem. Jednym rozwiązaniem jest podwinięcie (przy okazji rozkręcając pół auta) lub prucie dywanu żeby z nimi ,,podejść" pod kolumnę kierowniczą. Drugim rozwiązaniem jest odkręcić kolumnę za licznikiem (tak, te śruby z okrągłymi łbami za licznikiem) i ją wysunąć, wtedy pedały wchodzą bez żadnego ale.

Edytowane przez Majki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności