Skocz do zawartości
unreal

Jaki VW oszukiwał na normach emisji tlenków azotu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już dostałem dwa listy,będą zmieniać softa niby naprawa będzie trwać około 30min.Mieszkam w UK i auto trafi na początku roku do servisu,mam 2.0 tdi.

w liście jest napisane że silniki 1.2 tdi i 1.6 tdi będą wzywane w drugiej połowie roku.

 

Do mnie tez dzis dotarl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musimy się godzić na zmianę softu,dzwoniłem do ASO,dziewczyna powiedziała,że mogę odmówić grzebania i zmiany parametrów silnika.Powiedziałem,że nie jestem zainteresowany zmianami.Bez naszej zgody nic nie mogą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie musimy się godzić na zmianę softu,dzwoniłem do ASO,dziewczyna powiedziała,że mogę odmówić grzebania i zmiany parametrów silnika.Powiedziałem,że nie jestem zainteresowany zmianami.Bez naszej zgody nic nie mogą..

 

No i dokładnie! To jest słuszne podejście. Olać to w cholerę! Jeśli auto po gwarancji to można w ogóle olać ASO z góry, z boku i z podskoku. A że listy ślą - srał pies - wywalić do kosza. Nikt nie ma prawa nas do niczego zmuszać! Ludzie, nie poddawajcie się terrorowi bo niedługo zaczną nam mówić ile razy możemy żonę dmuchać w miesiącu, żeby nie przekroczyć emisji CO2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz z podduszaniem możesz częściej bo mniejsza emisja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wg informacji w Czechach, potwierdzonych publicznie przez ministra transportu, wycieczka do serwisu nie bedzie obowiazkowa. Nie istnieje zaden przepis, ktorego moznaby uzyc jako kija. Mowi sie, ze Skoda ma zaproponowac jakas marchewke, ale watpie, zeby planowany cel - 80% poprawionych samochodow, zostal spelniony. Podobne problemy beda w innych krajach EU, wg czechow.

Czesi tez juz zaczeli wymyslac procedure obejscia ewentualnej obowiazkowej wizyty w serwisie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze model czeski nie przejdzie w uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wg informacji prasowych akcja "naprawcza" na Slowacji zacznie sie w marcu.

Najwazniejsze, wg prasy, nie bedzie obowiazkowa, podobnie jak w Czechach, najprawdopodobniej rowniez w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ekolodzy próbują wynaleźć coś na Renault. Ciekawe co z tego wyjdzie?

 

A może prawda jest taka, że te idiotyczne normy unijne są po prostu nie do spełnienia?

 

Ja szczerze mówiąc mam w dupie, czy moje auto podoba się ekologom czy nie. Dla mnie to ma dobrze jechać, dobrze wyglądać i byc trwałe. A czy spełnia jakieś tam normy to mnie guzik obchodzi.

 

Dlatego w pełni solidaryzuję się w tym momencie z koncernami samochodowymi - nawet jeśli robili coś naginając normy, to dla klienta i tak wychodziło lepiej niż by się tych norm święcie trzymali.

 

Walić ekologów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz ekolodzy próbują wynaleźć coś na Renault. Ciekawe co z tego wyjdzie?

 

A może prawda jest taka, że te idiotyczne normy unijne są po prostu nie do spełnienia?

 

Ja szczerze mówiąc mam w dupie, czy moje auto podoba się ekologom czy nie. Dla mnie to ma dobrze jechać, dobrze wyglądać i byc trwałe. A czy spełnia jakieś tam normy to mnie guzik obchodzi.

 

Dlatego w pełni solidaryzuję się w tym momencie z koncernami samochodowymi - nawet jeśli robili coś naginając normy, to dla klienta i tak wychodziło lepiej niż by się tych norm święcie trzymali.

 

Walić ekologów!

 

Podpisuje się pod tym :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja umowa kredytowa właśnie osiągnęła pułap z którego mogę z niej zrezygnować. Jako powód będę podawać skandal wokół emisji spalin. Powiem Wam, że trochę się boję problemów z ewentualną odsprzedażą auta. Z tego co mi wiadomo, silnik 1.6 mają zacząć updejtować od września. Umowę mam do października, nie wiadomo jakie ta naprawa będzie mieć konsekwencje dla motoru. Poza tym, cały czas mam we łbie fakt, że byli nieuczciwi. Czuję w kościach, że czas na jakąś wolnossącą benzynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikowac. W Irlandii na przyklad wzrosla sprzedaz vw nawet po aferze.

 

Z drugiej strony to byli nieuczciwi, ale na Twoja korzysc bo inaczej wyzszy tax musialbys płacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz dawać auta na zmianę softu...Ja mam to gdzieś,powiedziałem w ASO ,że nie wyrażam zgody i z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażkę poniosła komisarz UE Elżbieta Bieńkowska, która chciała nakłonić Volkswagena, by także w Europie dawał właścicielom zmanipulowanych aut rekompensaty, jak w USA.

 

Jednak starania pani komisarz skończyły się fiaskiem. Müller powiedział, że przeprowadził z Bieńkowską "krótką i otwartą" rozmowę, podczas której stwierdził, że kierowcy w Europie nie dostaną takich rekompensat, jakie zaoferowano konsumentom za Atlantykiem. "Sytuacja w USA i Kanadzie nie jest automatycznie porównywalna z sytuacją na innych rynkach" - napisał koncern z Wolfsburga w komunikacie ze spotkania w Brukseli.

 

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,147749,19534157,gorszy-sort-kierowcow-volkswagena.html#ixzz3yL4w14Ym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek vw finance zabiera auto, wszystko załatwiłem przez telefon. Żadnych dodatkowych pytań, po auto przyjedzie ktoś z British Car Auctions, więc można obserwować aukcje. Będzie dobre, praktycznie nie zużyte auto do wzięcia. Za pieniądze przygotowane na wykup, kupiliśmy małżonce pięciodrzwiowe A3 1.6 mpi z 2008 roku. Sobie kupiłem Ls-a 430 z 2004 roku, odbieram w sobotę. Swój problem z emmision scandal załatwiłem w ten sposób. Auta dobre, tyle że firma nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w czym problem? Jeździmy naszymi autami jak jeździliśmy ,czyli dla klienta nic się nie zmienia.Inaczej by było gdyby policja zatrzymywała dowody czy autka nie przechodziliby przeglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że VW jest tutaj winny, bo "tymi złymi" jest UE i ustalane przez nią na wręcz nierealnym poziomie normy emisji spalin (a także dynamika kolejnych obniżek), którym prawie nie da się sprostać.

 

Ale niestety samochody, które tylko na papierze spełniają daną normę to strata dla osób, które je kupiły, więc odszkodowanie będzie moim zdaniem zasadne. Szkoda, że będzie musiał je wypłacać VW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że pan Świeca stworzył stowarzyszenie choć jest radcą prawnym i pod tym samym adresem ma kancelarię Jak nie wiecie czemu to się domyslcie

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie wyglądać z odszkodowaniami w Polsce. Z tego co słyszałem to niektóre Państwa domagają się odszkodowania od VW. Producent sam powinine zaoferować każdem, kto nabył felerny pojazd, jakąś formę rekompensaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności