Skocz do zawartości
unreal

Jaki VW oszukiwał na normach emisji tlenków azotu

Rekomendowane odpowiedzi

W niemczech coś szumią na temat silników benzynowych Volkswagena. Niby nie spełniają norm co2. W radiu mówili, że wszystkie pojazdy do sprawdzenia. Ale o jakie konkretnie jednostki i roczniki chodzi tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nastepna aktualizacja z Czech.

W czechach wg ministra transportu, po rozmowach z niemieckim ministrem transportu, akcja serwisowa bedzie obowiazkowa, w wolnym przekladzie "abysmy byli w zgodzie z homologacja, aby samochody mogly legalnie poruszac sie po drodze, bez zmiany oprogramowania tego nie osiagna".

Z artykulu rowinez wynika, ze to jest postepowanie ktore Niemcy wymuszaja na innych krajach UE, wiec rowniez identycznie bedzie w Polsce.

Czesi oczekuja, ze cala akcja serwisowa bedzie trwala co najmniej rok, poltorej roku.

Lokalny minister transportu "oczekuje" ze Skoda (w domysle rowniez VW, Seat, Audi) zaproponuja jakas forme kompensacji - np wymiane oleju czy cos rownie wartosciowego

Domyslam sie, ze taka motywacja bedzie rowniez w Polsce.

Na razie nikt nie uzasadnil takiego planu zadna podstawa prawna, ale mysle, ze paragraf sie znajdzie, jak to mowil klasyk.

 

Czy ktos moze sie podzielic informacjami z innych krajow?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalny minister transportu "oczekuje" ze Skoda (w domysle rowniez VW, Seat, Audi) zaproponuja jakas forme kompensacji - np wymiane oleju czy cos rownie wartosciowego

 

Czyli co? z moich 177 KM zrobią 140 KM i przy różnicy w cenie 7000 PLN pomiędzy silnikami zaproponują wymianę oleju za 200 PLN - no śmiech na sali :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jak samochód jest na gwarancji to nie mogą obniżyć mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myśle ze jak samochód jest na gwarancji to nie mogą obniżyć mocy

każdy samochód wyjeżdżający z salony ma gratisa w postaci kilku koni mechanicznych ;)

sprawdź swojego na hamowni, a okaże się że nie masz 150 KM, a ponad 160 KM więc mają z czego zejść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w USA VW zaproponuje po $1k dla kazdego wlasciciela, $500 w uslugach/towarach VW, $500 w gotowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat w CR to giftów nie uświadczysz a wręcz w CBBB można się smutno zdziwić

 

Ale ci co mają nadmiar koni względem danych fabrycznych też powinni pomyśleć o jakimś pozwie - przecież to oszustwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po gwarancji już mogą mnie okraść?

 

Nie wiem co mówi prawo konsumenta. Teoretycznie to producent gwarantuje parametry produktu w czasie trwania gwarancji a potem juz nie. Jest jeszcze rękojmia ale chyba tez obowiązuje w jakichś ramach czasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen wstrzymał produkcję modelu Passat z silnikami Diesla w swym zakładzie w Chattanooga w amerykańskim stanie Tennessee - poinformował magazyn motoryzacyjny "Automotive News" (w wydaniu internetowym), powołując się na rzecznika zakładu.

 

No to już się zaczęło :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększa się grono zainfekowanych silników również o silniki benzynowe:

 

http://egocar.pl/2015/11/kolejne-silniki-vw-z-zawyzona-emisja-co2/

 

http://europe.autonews.com/assets/PDF/CA1024941113.PDF

Edytowane przez elmi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będzie jak będą odkupowac auta z silnikiem 1.6

Ja mam takie auto na firmę. Odpisałem sobie 50%VAT a teraz przy sprzedaży musze państwu oddać 100% z faktury. A jeśli kupie nowe auto znów mogę sobie odpisać tylko 50%. Ile dzięki temu będę w plecy? Ile muszą mi obniżyć koszt nowego auta aby mi się to opłacało? Jak sprzedam auto w połowie ceny to wtedy będę na zero z vatem, ale zakup nowego to znów 50% z własnej kieszeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co, oszołomy którzy już chcieli lecieć do sądów po odszkodowania , jak wam w dzióbku? Mówiłem że kwestią czasu jak VW coś wymyśli żeby silniki zaczęły spełniać normy a jednocześnie nie traciły na osiągach.

http://http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Volkswagen-opracowal-urzadzenie-likwidujace-trucizny-w-oszukanych-silnikach,wid,18004271,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu Volkswagen oświadczył, że po przeprowadzeniu wewnętrznych kontroli stwierdzono, że wszystkie przedstawiane wartości wydzielania dwutlenku węgla w spalinach są prawidłowe (dotyczyło to silników benzynowych, jakoby wydzielały więcej CO2, niż zapewniano). Także ten temat (chyba) z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mają akcje serwisową z wałkami rozrządu:krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałem dwa listy,będą zmieniać softa niby naprawa będzie trwać około 30min.Mieszkam w UK i auto trafi na początku roku do servisu,mam 2.0 tdi.

w liście jest napisane że silniki 1.2 tdi i 1.6 tdi będą wzywane w drugiej połowie roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności