Skocz do zawartości
ryger

[Dyskusja] Wymiana oleju Haldex IV gen. Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, JurekW napisał:

Dalej więc wierzmy w magię książki serwisowej (papier wszystko przyjmie) potwierdzonej wpisami.

Instrukcja VW nie przewiduje wymiany filtra w Haldexie IV więc nie ma co się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam Szanowne Grono, to mój pierwszy post na forum, 

Kupiłem Passata B7 2.0TDI 170KM DSG 4x4 - i chciał bym zrobić mu duży serwis - olej w silniku już wymieniłem, 

Czy możecie mi napisać po kolei co jeszcze należy wymienić??

 

Przebieg 195 000km - mam nadzieję :)

 

1. Olej + filtr DSG 6biegów

2. Olej + filtr Haldex

3. olej w mostach przód + tył też ???? 

 

co ile się wymienia te oleje??

 

Coś jeszcze należy wymienić??

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Arturwiczlino napisał:

Czy możecie mi napisać po kolei

A może byś tak zaczął od czytania a nie pisania? Bo tak się składa, że odpowiedzi na twoje pytania są już na forum. Na część to nawet w tym wątku ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz trasy i masz lekka noge  

mozesz wedle książki , W mostach to samo i fitr w Haldex . 

Ksiazkowo w skrzyni co 60 tys km , w haldexie olej co 60 , filtra w haldexie nie przewidują w mostach nie przewidują 


Jak miasto i ciężka 

w skrzynia , napędy , filtr co 30 tys lub 2 lata , 

jak bardzo ciężka to co 15 tys bo i wlanie po tylu widzę ze wpuszczam syf zrównano  ze skrzyni dsg  jak i z haldexa . 
wybór należy do ciebie , twojego stylu jazdy i świadomości , oraz jak długo zamierzasz auto trzymać . 

ps Obejzyj film ze zrozumieniem i przeczytaj ten temat dokładnie , weź do ręki swoją ksiazke serwisowa tam Wszytko jest napisane . 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne SVG że ze skrzyni DSG wypuszczasz jakiś syf u mnie olej jest taki jaki wlałem ,wizualnie oczywiście. W touranie też z DSG mam już ponad 400 tyś. i spuszczany olej jest czysty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda też czysty co 30 tys , Mam ponad 400. 

 

 Ale robilem remonty po 100 Tys km  ( nie tylko dwumas I mechatronika , ale i kompletne sprzęgła ) I w środku syf .

przeczytaj jakaś instrukcjie serwisowa producenta skrzynii , zf lub asin , na temat wynian oleju . 
tak jak i w silniku Wszytko zależy od warunków eksploatacji . 
 

haldex jaki remontowałem z najmniejszym przebiegiem to w pasacie  Alltrack z 2014/2015 rok miał niecałe 45 tys km .
Pompa i kompletne sprzęgło . Skrzynia padła u tego gościa przy ponad 100 tys . A mam tez takiego  Klienta co ma 560 tys km na Taxi W Superb i nic oprócz olejów i filtrów nie było robione . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie A czy ktoś wymieniał oringi na pompie ? Bo mi się wydaje że tam mi lekko wycieka, wyciągnięcie i oczyszczenie może załatwić problem? Może ma ktoś nr oringow? Pozdrów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności