Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.11.2019 o 08:04, WooojaS napisał:

Witaj. Możesz rozwinąć swój wątek?

Mam webasto i Niemiec zabrał zabrał pilota i myślałem o sterowniku gsm. Możesz powiedzieć jak go podłączyłem do sterownika oryginalnego? Jak kojarzę to tylny prawy boczek? 

 

Pozdrawiam Tomasz 

dokupiłem pilota - dodałem go do centralki poprzez wyjęcie bezpiecznika (i chwila po ponownym włożeniu naciśnięcie przycisku wyłączania webasto w nowym pilocie) następnie rozebrałem pilota i wlutowałem przewody po 1 w każde łącze mikrostyku (są sparowane po każdej stornie więc po 2 przewody na mikrostyk) - użyłem do tego starego przewodu od myszki czy ładowania USB - akurat wiązka miała 4 cienkie przewody. Następnie dorobiłem "hermetyczne pudełko" w sensie jakieś stare okrągłe pudełko po witaminach czy suplementach na siłownię - wywierciłem dziurkę w pokrywie tak aby wszedł przewód - wnętrze wyłożyłem lekko kawałkiem foli bąbelkowej aby nic nie latało w środku, od wewnętrznej strony zrobiłem pęka na przewodzie aby w razie pociągnięcia nie zerwać lutów i po przeciągnięciu kabla zabezpieczyłem klejem termicznym. Samo podłączenie pod SIM ECO jest banalnie proste ale - też jestem z Łodzi  - więc podjechałem do producenta - Megaelktronik przy AL. Włókniarzy i pokazał mi co i jak (bardzo sympatyczny facet z ogromną wiedzą) - z extrasów dokupiłem zewnętrzy termometr do SIM ECO i antenę GSM na ~1.5m przewodzie.
Całość wpiąłem na 10A bezpieczniku (dodatkowy kabel z bezpiecznikiem w sklepie elektronicznym - koszt ~8zł) koło akumulatora a antenę poprowadziłem w tylnim słupku od dachu w dół do modułu.

Webasto w B8 działa po CAN więc nie wepniesz się w moduł Webesto a nawet jeśli to Ci się uda (Masters z Piaseczna tak kiedyś zrobił) to system głupieje bo wyczuwa pobór mocy na postoju gdzie go nie powinno być i mówił że kilka razy rozładował jego żonie akumulator (system podtrzymuje więcej układów które normalnie są uśpione) więc nie poleca - za to moje rozwiązanie może trochę rzeźba ale działa idealnie i jedyne uniedogodnienie to konieczność wymiany baterii w pilocie od webesto raz na 2~3 lata.  Tym samym mam 2 piloty - jeden jest sterowany przez SIM ECO i cały czas w aucie a drugi noszę przy sobie - zarówno uruchomienie jak i wyłączenie działa z obu.

Oczywiście musisz też mieć kartę SIM - ja wziąłem z orange - 25zł z roczną aktywacją i pakietem sms  (komunikacja idzie przez sms).

Sorki że tak późno i za błędy ale 3tyg spędziłem w Azji i dosłownie kilka godzin temu wróciłem z Bangkoku... jak coś to pisz - z opóźnieniami ale postaram sie pomóc

Edytowane przez Geralt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2018 o 21:02, Lellolellowski napisał:

Planuje zmienic w swoim pasaacie atrape z CL na R line, mam pytanie czy pasuje ona na zasadzie plug a play czy trzeba cos kombinowac??

Mi osobiście nie podoba sie orginalny grill z r-lina więc zmodernizowałem swój.

Tył dołożone wydechy i zmiana znaczków

2.png

1.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była promocja na aliexpress ??? ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie fora, zawsze pełne pomysłów. Patrzcie na to:

https://www.drive2.ru/l/548581261665371731/

Wygląda na to, że robiąc update/upgrade gatewaya do wersji AC, zyskujemy płynną regulację DCC, jak zdaje się jest w Arteonie. Ciekawa opcja, choć w Passacie nie mam DCC. Chyba pokombinuję w Superbie.

image.thumb.png.010f70d2fa19aa14e7d50c179df560c8.png

image.thumb.png.77e23ed47115f99ec971931118ca7180.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jakiś mechaniczny regulator w podsufitce, natężenia oświetlenia tylnej kanapy.

Mam wersję która tego nie ma w standardzie a wydaje mi się że jest za ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsze ledy włóż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, WooojaS napisał:

Mocniejsze ledy włóż. 

Na gwarancji ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy na takie coś szufladka pod siedzenie z golfa 7 generacji pasuje do passata b8 w komentarzach wyczytałem że niby tylko da radę jak siedzenia nie są elektryczne 

Screenshot_20191226-090240_Facebook.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tam bedziecie trzymac, mape polski? Mam cos takiego w zafirze i latajaca ksiazka(sam naprawiam, poprzedni wlasciciel zostawil;) w srodku tego schowka mnie dobijala.

Edytowane przez loki7777
  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na tej aukcji to chyba ASO z Wrocławia sprzedaje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny mod zrobiony podgrzewanie tylnych siedzeń 

20200119_131630.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co konkretnie zrobiłeś? Sam maty dorzuciłeś czy kupiłeś kanapy z matami? Żona coraz częściej mi wypomina, że z przodu, to grzeje...a ona z dzieckiem z tyłu... Jak to wyszło kosztowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z kodowaniem - zaznaczona tylko opcja grzania tyłka w vcdsie czy coś więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maty i wiazkę kupiłem u chinczyka bo szczerze powiedziawszy ta sama jakosc co w aso tylko bez znaczka vw tyle co panel kupowałem na ebay orginalny ale uzywka wiadomo

 ? takie jest moje zdanie kodowanie tylko zaznaczenie ze jest zamontowane 

Edytowane przez djmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności