Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak to rozumiem 

Jeśli zostanie stwierdzone ze np praca silnika była inna niż fabryczna przez modyfikacje softu, oszukiwanie urządzeń sterujących praca silnika to niewiele musiał by się producent trudzić aby cokolwiek dalej udowadniać iż jest to przyczyną powstałej awarii. 

Ale odpowiadając na Twoje pytanie - może gwarancja nie przepada tylko nie jest nią objęta np dana usterka która wynikała z powyższego. Chyba że w zapisach gwarancji jasno jest napisane kiedy "przepada" ale nie zagłębiałem się. 

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zmienic w swoim pasaacie atrape z CL na R line, mam pytanie czy pasuje ona na zasadzie plug a play czy trzeba cos kombinowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w CL, ale w przypadku HL przełożenie to 2 minuty. Nic nie trzeba kombinować, wszystko pasuje. Myślę, że w przypadku CL będzie tak samo.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz a jeszcze jak to wyglada z chromami w zderzakach i na drzwiach chodzi mi o zmiane tylko tych cienkich paskow.

20180616_192638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie. Ja zmieniałem w HL gdzie już były chromy.

Tylny zderzak - zmieniałem dokładkę na taką z imitacjami rur wydechowych. Prosta sprawa, jedynie musiałem przekleić antenę do otwierania klapy bagażnika za pomocą gestów (machanie nogą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się nawet chętnie wymienił za moje chromowane listwy. Jedynie pod warunkiem, że te które bym otrzymał są czarne. Podejrzewam, że dobry lakiernik wie jak to ściągnąć

Edytowane przez Jumpman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2018 o 10:13, RaffyXXX napisał:

Ja robiłem box'a w V-techu  Jeździ rewelacyjnie. jak nie będziesz katował to nie powinno być problemów.

Dnia 22.01.2018 o 10:13, RaffyXXX napisał:

Ja robiłem box'a w V-techu  Jeździ rewelacyjnie. jak nie będziesz katował to nie powinno być problemów.

 

Ja bym był ostrożny przy chipowaniu 1.8 DSG. U mnie bez podnoszenia mocy po 26000km padły sprzęgła. Całe szczęści mam przedłużoną gwarancję i wymienili bez marudzenia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można zrobić w passacie klapę elektryczną ? Mieszkam w okolicach poznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2018 o 16:10, class napisał:

Ja bym był ostrożny przy chipowaniu 1.8 DSG. U mnie bez podnoszenia mocy po 26000km padły sprzęgła. Całe szczęści mam przedłużoną gwarancję i wymienili bez marudzenia.

Sprzęgła nie obrywają od mocy a od głupiego działania skrzyni podczas ruszania. Najbardziej sprzęgła wykańczają korki.

Podniesienie mocy nie powinno jej zaszkodzić, ale ja bym nie robił programu na gwarancji bo ta na skrzynię na pewno się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało. Natomiast nie usprawiedliwia w niczym awarii skrzyni po przejechaniu raptem 26 000km.

Zobaczymy jak długo pochodzi po wymianie.

Zauważyłem jeszcze jedną dość niepokojącą rzecz; mianowicie przy zmianie biegu 1->2 pojawia się czasami tzw. lag (głowa leci lekko do przodu, nie ma tej płynności).

Nie jest to mocno wyczuwalne, dlatego ASO nie chce na razie podejmować żadnych działań...

 

Edytowane przez class

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten lag między 1 i 2. Pojawił się przy około 20 tys. km. U mnie jest to DSG6.

Póki co jest mały i nie zgłaszałem go jeszcze na gwarancji. Zobaczę jak się sprawa rozwinie (gwarancję mam 5 lat, tak że...). Z tego co pamiętam jak ktoś pisał tutaj na forum to kwestia regulacji sprzęgieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo wymiany dekorów i listew chrom w zderzakach oraz bocznych, w słupsku jest gosc który na aucie okleja wszytsko, widziałem na żywo dekory w tym B8 które dosłownie wyglądały jak drewno ,(gdzieś na forum widziałem jak jeden z kolegów wymieniał dekory na oryginalne).Facet okleił bez demontażu, tak samo listwy folią chrom.Cena śmieszna, samemu można sie pobawić w garau.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@major125 te czarne wewnętrzne świetnie wyglądają. Uważasz że zewnętrzne warto też kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, shibby said:

@major125 te czarne wewnętrzne świetnie wyglądają. Uważasz że zewnętrzne warto też kupić?

Zewnętrzne kupowałem w PL z uwagi że profil jest wygięty w dół, chroni profil progu przed porysowaniem. Natomiast ja mam wewnętrzne srebrne, natomiast jest wersja ciemniejsza. Jakość w mojej ocenie b. dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, major125 napisał:

Zewnętrzne kupowałem w PL z uwagi że profil jest wygięty w dół, chroni profil progu przed porysowaniem. Natomiast ja mam wewnętrzne srebrne, natomiast jest wersja ciemniejsza. Jakość w mojej ocenie b. dobra

Dopytam jeszcze - masz kombi prawda? Taśma jest w komplecie czy sam kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, shibby said:

Dopytam jeszcze - masz kombi prawda? Taśma jest w komplecie czy sam kupowałeś?

Mam sedana, taśma jest już podklejona na listwy , 3M dwustronna. Wcześniej opis sklepu był sedan/kombi. Po wysyłce dostałem maila z przeprosinami że do sedana nie będzie pasować. Zakładałem że będę musiał otwierać spór ale po otrzymaniu towaru wszystko jest ok. Więc zakładam że sedan i kombi ma ten sam rozmiar 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Papcio_Szymek napisał:

Czy oklejał ktoś z Was elementy chromowane z zewnątrz na kolor czarny? 

na forum Arteona widziałem o tym wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2018 o 21:04, M77 napisał:

na forum Arteona widziałem o tym wątek

Dzięki, już sprawdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności