Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Zeczywiscie nie czytałem nigdy na jakiej zasadzie są tworzone nr części ale ewidentnie widać na przykładzie etki ze nie są tworzone tak jak to opisujesz , bynajmniej nie w grupie Vag.

 

Gdyby tak było to każdy nr musiałby mieć 1 w trzeciej liczbie na początku danego nr a tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 to zdaje się nadwozie sedan, 9 kombi, 0 bez znaczenia. Nie chcę się doktoryzować, bo nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g należy zmienić kierunkowskazy przednie na ledowe - coś jak ma superb lub audi. Te diodowe nie pasują do świateł full led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blazio1946: Przecież LED to diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W/g należy zmienić kierunkowskazy przednie na ledowe - coś jak ma superb lub audi. Te diodowe nie pasują do świateł full led.

 

hyhyhy nie znam się ale się wypowiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc w Passacie można również zmienić listwy/dekory wenętrzne.

Jeszcze zamawiając samochód liczyłem na możliwość skonfigurowania go z dekorami Edelholz Olivesche Satin - czyli z matowego drewna, które niestety okazały się w Polsce niedostępne. Ku mojej uciesze udało się w końcu odnaleźć w świetnym stanie listwy i zamówić.

http://www.ebay.pl/itm/VW-Passat-3G-B8-Variant-Dekor-Zierleisten-Olivesche-Satin-3G1853262F-QP3-1416-/253095613725?

 

Jedyna zabawa będzie z przeniesieniem głośników wysokotonowych Dynaudio, jako że samochód dawca dysponował głośnikami standardowymi.

Niestety listwy ozdobne drzwiowe są zespolone z klamkami i głośnikami. Na szczęście można je dość łatwo rozkleić i przełożyć samą listwę.

Specjalnie kupiłem jakąś zużytą, najtańszą na allegro listwę, żeby na niej poeksperymentować (w załączeniu dla zainteresowanych)

20170824_134847.jpg

 

Jest jeszcze możliwość przełożenia samego głośnika, ale w przypadku przednich listew konieczne byłoby też przełożenie maskownicy z logiem Dynaudio. Zobaczymy co będzie bezpieczniejsze i prostsze do wykonania.

Temat przełożenia zostawiam zaznajomionej już Barierze Dźwięku która wygłuszała mi boczki, tak aby wszystko zrobili porządnie i ponownie zabezpieczyli boczki :) Już się umówiłem na 13/09

 

Także będzie w końcu Elegancko brązowo/drewniano we wnętrzu, tak jak chciałem od początku :)

brown.jpg

 

A tak BTW, to widać też, że te dekory to są zwykłe plastiki pokryte tylko na zewnątrz milimetrowym skrawkiem aluminium, albo fornirem drewnianym. Także jeśli ktoś chciał szukać jakieś drewnianej listewki albo grubej blachy to się zawiedzie :)

20170824_134605.jpg

20170824_134615.jpg

20170824_134622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hyhyhy nie znam się ale się wypowiem :D

 

Nie widzisz różnicy między kierunkowskazami (przód) passat a superb ?? To nie pajacuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, przyszły listwy :) jestem umówiony na wymianę tych drzwiowych na 13/09, ale już sam bym się podjął wymiany tych na desce.

Ktoś już to przerabiał? Trzeba tylko podważyć plastikową łyżką i same odchodzą? Nie mam Ambiente Plus więc nie trzeba nic tam podłączać chyba, no poza konsolą z przyciskami pod zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was dokładał sytem area View 360? Chodzi mi o zmianę lusterek na takie z kamerami, kamera zderzaka przód i kamera tylnej klapy. Na rynku dostępne są całe zestawy zdemontowane z innych aut, razem z wiązkami itp. Z tego co widzę ceny takich zestawów wahają się między 2.000 a 4.000 zł. Czy mając taki zestaw możliwe będzie jego zaimplementowanie do passata, który nie ma żadnej kamery? I zakodowanie do nowego discovery pro?

 

Właśnie widzę, że za 1249 eur można kupić nowy set wraz z instrukcją montażu:

https://www.kufatec.de/shop/en/volkswagen/passat/passat-b8/complete-set-area-view-vw-passat-b8-variant?tab=anleitung

Edytowane przez adamoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra, przyszły listwy :) jestem umówiony na wymianę tych drzwiowych na 13/09, ale już sam bym się podjął wymiany tych na desce.

Ktoś już to przerabiał? Trzeba tylko podważyć plastikową łyżką i same odchodzą? Nie mam Ambiente Plus więc nie trzeba nic tam podłączać chyba, no poza konsolą z przyciskami pod zegarem.

Hej Szymon,

sprawa wymiany jest prosta. Tak jak napisałeś - podważyć łyżką plastikową i ładnie wyskakują te listwy. Teraz już nie pamiętam, ale chyba trzeba wcześniej wyjąć ramkę licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak zrobiłem (na razie przynajmniej z tymi na desce) boczki czekają do 13tego, ale i tak już mi się podoba :D fajny kolor tego drewna taki nie za jasny, nie za ciemny, nie błyszczący... więc nie odbija mi się w lusterku ta mała listewka na lewo od zegarów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przerabiał ktoś zamianę zwykłych lusterek na:

a) elektrycznie składane

lub

b) elektrycznie składane wraz z asystentem martwego pola

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę?

Highline, rozpoznawanie znaków, aktywny tempomat, automatyczne światła drogowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o fotele, czy poruszał ktos tu temat wymiany przednich foteli z wersji Trendline na te z Comforline, czy wiazka da rade po zakodowaniu obsłuzyc elektryke i ewentualnie podgrzewanie fotela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przerabiał ktoś zamianę zwykłych lusterek na:

a) elektrycznie składane

lub

b) elektrycznie składane wraz z asystentem martwego pola

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę?

Highline, rozpoznawanie znaków, aktywny tempomat, automatyczne światła drogowe

Ja zmieniałem lusterka na składane.

Fabrycznie już było Area View i asystent martwego pola.

Ważne - upewnić się czy sterownik drzwi obsłuży lusterka składane.

Sama wymiana może być trochę utrudniona ze względu na wyjęcie/wsadzenie wiązki od lusterek. Pisałem już o tym na forum. Ale da się to zrobić przy odrobinie cierpliwości. Kodowanie jest bezproblemowe. No i nie można zapomnieć o samym przełączniku od lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie o fotele, czy poruszał ktos tu temat wymiany przednich foteli z wersji Trendline na te z Comforline, czy wiazka da rade po zakodowaniu obsłuzyc elektryke i ewentualnie podgrzewanie fotela ?

 

Też jestem ciekaw, ponieważ czekam na Trendline (city), a fotele z Comfortline z ogrzewaniem czekają w piwnicy. Z tego co czytałem to trzeba dorobić wiązkę. Ale sprawa jest chyba do ogarnięcia - widziałem Comfortline bez ogrzewania przerobione na skórę z wentylacją i ogrzewaniem i działało. Swoją drogą robił to podobno ktoś z okolic Krakowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam wymienione listwy :)

 

olivesche seidenmatt.jpg

 

mi się podoba, pasuje do brązowej deski. Na żywo też lepiej niż na zdjęciach.

Dla zainteresowanych ten dekor nazywa się Edelholz Olivesche Seidenmatt, ja go ustrzeliłem na Ebay w Słowenii w idealnym stanie za 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Passat nie pasuje mi na luksusowe auto, bo piękna ta kolorystyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić w B8 to bym zmienil START/STOP - zeby klient mogl go wylaczyc na stale. albo chociaz dodal opcje wylaczania po zadanym czasie - kiedy stoisz min. 5 lub 10s. a nie od razu. bo to jest katorga i zagrożenie życia na drodze - jak ci auto zgasnie wtedy gdy musisz na skrzyżowaniu albo drodze podporządkowanej depnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton - zrobiłeś ambienta na desce? Czy nie masz ledów bo nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tjord napisał:
Zmienić w B8 to bym zmienil START/STOP - zeby klient mogl go wylaczyc na stale. albo chociaz dodal opcje wylaczania po zadanym czasie - kiedy stoisz min. 5 lub 10s. a nie od razu. bo to jest katorga i zagrożenie życia na drodze - jak ci auto zgasnie wtedy gdy musisz na skrzyżowaniu albo drodze podporządkowanej depnąć

 

Można to zrobić. Ktoś na tym forum w innym dziale wrzucał link do firmy, która koduje takie i inne ukryte rzeczy.

Edytowane przez stvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności