Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma problemu, apropos u Ciebie jest Mib2, podpytalem znajomego magika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z dwójką gości którzy wyglądają na to że wiedzą co mówią i podobno (też przychylam się do tej teorii) każdy passat b8 z discovery media wychodził jako Mib2. Różnica Mib I vs II dotyczyła innych modeli. Tak czy owak podobno fakt posiadania Mib2 pomaga w tym projekcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak to zrobiłeś, że masz auto 2015 i 6k przelotu? Chciałem właśnie pytać czy warto szaleć z takim sporym modem i tracić gwarancje, ale patrze, że masz 2015...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem z komisu w maju tego roku a ten z kolei zakupił od starszego Pana po udarze. Wiem wiem na kilometr śmierdzi lewizną ale robiłem przegląd w dwóch niezależnych serwisach ASO (aż tak nie dowierzałem) i wszyscy twierdzili że praktycznie nowe auto i nie ma się po prostu do czego przyczepić. Jak wyjeżdżałem autem z komisu na szafie miałem 2222 km (chyba taki żarcik od sprzedającego). W każdym razie mając fakturę z komisu na zakup od pierwszego właściciela znalazłem go w necie i sobie do Pana zadzwoniłem. Człowiek rzeczywiście był po udarze którego dostał niedługo po zakupie auta. Później trzymał go w garażu myśląc że uda mu się dojść do siebie ale niestety został mu paraliż stąd decyzja o sprzedaży. Inna sprawa że komis za 2 letni samochód z przebiegiem 2141km zapłacił 66k (ja oczywiście więcej :). Jak usłyszał ode mnie ile za auto zapłaciłem w komisie to aż mu się smutno zrobiło i powiedział że nie myślał i potrzebował pieniędzy na rehabilitacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy jest tu może jakaś mądra głowa która jest mi wstanie wskazać różnicę pomiędzy licznikami AID o numerach:

 

1. 3G0920791A

2. 3G0920798A

 

Próbuje doprowadzić przeróbkę do końca jednak poszukiwanie licznika to długa i żmudna praca stąd najlepiej gdybym sam numer kat. licznika uzyskał jak najszybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, strzelam - jeden z szybką i mniejszym pochyleniem, drugi bez szybki i z większym pochyleniem (myślę o zmianie jaka nastąpiła od 23 tyg. 2015)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale to chyba jednak coś innego gdyż w używanych sztukach mogę znaleźć te same daty jak np luty i marzec 2015. Najgorsze jest to że w przypływie swojej głupoty zadzwoniłem z pytaniem o różnicę do trzech różnych ASO. W każdym nie wiedzieli ale co ciekawe cena obydwu taka sama czyli 6,5k. Czy istnieje katalog który po wpisaniu numeru części pokaże dokładne modele do których jest przeznaczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz te liczniki.

 

Czyli po twojej dacie produkcji wychodzi ze ten ostatni bedzie odpowiedni dla Ciebie

 

 

Okres produkcji 25.05.2015 do 29.05.2016

3g0920791a.jpg

 

 

Okres produkcji ta sama co na poprzednim zdjeciu

3g0920794.jpg

 

 

 

Okres produkcji od poczatku do 24.05.2015

3g0920798a.jpg

Edytowane przez szuli88
niepelne info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Dobrze wiedzieć że są jeszcze na tym świecie tacy fanatycy. Licznik już zamówiony i prawdopodobnie w poniedziałek będę jechał po odbiór. Czy masz może w tych swoich księgach info jaki decor (ramkę) wyświetlacza muszę kupić? Na razie w sieci znalazłem dwie sztuki 3G1858366B i 3G1858366C - niestety za cholerę nie wiem czym one się różnią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest taka ze końcówka B to ruch lewostronny a C to prawostronny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roznica jest taka ze końcówka B to ruch lewostronny a C to prawostronny

 

Wydawało mi się ze ta ramka jest w pełni symetryczna i nawet jak teraz patrzę na zdjęcia to nie widzę różnicy pomiędzy stronami. Ale skoro tak mówisz to zamyka mi to temat potrzebnych części :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie nie ma w nich różnicy fizycznie tylko w Etce nr wskazują ruch taki i taki dlatego ze np jak masz auto wyprodukowane na Anglię to po wklepaniu nr vin system pokaże ramkę z końcówka B bo na nr pr na rynek z ruchem lewostronnym.

 

Mniej więcej tak to dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To noe za bardzo ma sens. Utrzymywanie dwóch numerów w systemie, aktualizowanie ich itp kosztuje. Zatem jeśli były by identyczne - byłby jeden numer. Czymś sie musi różnic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby było jeszcze dziwniej to dam wam inna zagadkę. Moj samochód jest na rynek polski i wskazałeś mi ze licznika z 98a na końcu będzie dla mnie dobry. Na Allegro znalazłem gościa który sprzedaje licznik z ramka gdzie końcówka ramki to b czyli niby na Anglię. Czy to by oznaczało ze ramki różnią się w zależności na jaki rynek są ale już ten sam licznik jest na ruch prawostronny i lewostronny? Czy może po prostu gość z Allegro coś kręci ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co jest napisane na trzecim zdjeciu które wstawiłem kilka postów wyżej.

 

Liczniki są dowolnie programowalne i jeżeli gość sprzedaje z ramka B to to pochodzi z angli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz co jest napisane na trzecim zdjeciu które wstawiłem kilka postów wyżej.

 

Liczniki są dowolnie programowalne i jeżeli gość sprzedaje z ramka B to to pochodzi z angli

 

Raz kozie śmierć, w końcu ktoś z forum musi być pierwszy. Mam nadzieje ze jak zrobię to znajda się naśladowcy :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze,

 

Jak widać sprzęt już jest i się chłodzi :)

 

upload.jpg

 

Teraz pozostało mi znaleźć "kodera". Jeden z kolegów zasugerował że do takich rzeczy należy mieć ODIS-S stąd takiej osoby szukam. W zamian za realizację oferuje denary i wieczną chwałę.

 

PS: Jestem pewien że osobę którą to ogarnie nawiedzą inni forumowicze z prośbą o taką robotę. (już jeden kolega jest gotowy i czeka aż skończę.)

 

Mam nadzieje że w grupie siła bo na razie każdy mnie banuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wszelkich części to trzecia cyfra w numerze oznacza czy jest to ruch lewo czy prawostronny:

0 - uniwersalna

1 - prawistronny

2 - lewostronny

 

Czyli 3G1 jest to ruch prawostronny, kierownica po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wytlumacz mi dlaczego np dla seata sa numrey zaczynajace sie na 5f1 nadwozie 5D i 5f9 czyli kombi, i gdzie tu ruch prawo i lewo stronny?

 

Tak samo dla tych ramek, obie maja taki sam początek a etka mówi ze jedna jest na lewo stronny a druga na prawostronny, moim zdaniem kody pr przypisane do danego nr wskazują rynek a nie sam nr czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może na jakiej zasadzie tworzone są numery części. Nie pamiętam w tej chwili o co tam chodzi z Twoim pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności