Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm niby to też doczytałem ale czy w MIB I był mirrorlink którego posiadam? Spróbuje sprawdzić numer katalogowy co teoretycznie mówi ale średnio im ufam. Jak byłem ostatnio w krotowskim to Pan z komputera stwierdził że mam DP a przecież DP chyba nie wychodziło z ekranem 6,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten pan nie bardzo kuma angielski i w specyfikacji było "without" DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"without DP" -> "with out DP" -> może: "z DP na zewnątrz" ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DP zawsze miało 8". W MIB 1 był mirrorlink, a w MIB 2 doszły jeszcze Android Auto i CarPlay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany,

 

Coś tu jest jednak nie tak. Przede wszystkim jak nic moim zdaniem mam DM a nie DP a passek jest z marca 2015. Z jednej strony czytam iż DM MIB II został wprowadzony od czerwca 2015 czyli teoretycznie już po wyprodukowaniu mojego. Inne serwisy z kolei twierdzą że w ogóle DM w pasku b8 od razu wyszło jako MIB II między innymi z lepszą rozdzielczością, mirrolinkiem i car-netem. Dopiero później dołożyli carplay i android auto. Czy możliwe jest więc że DM MIB II występuje w kilku wersjach a po prostu część funkcji do tych początkowych wersji trzeba dograć np przez zdjęcie CP? Rzeczywiście w swoim menu widzę Mirrolinka a Car-net działa bo mam subskrypcje.

 

Tak wygląda info z mojego DM

IMG_3633.jpg

 

Zadałem to pytanie w trzech ASO i wszędzie mnie odesłali abym napisał na support do VW bo u nich nikt się nie zna tak szczegółowo - ręce opadają :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i dla tych co czekają a wiem że niektórzy są ciekawi już niedługo procesowany będzie mod z wsadzeniem ekranu z DP do DM :)

 

Zrzut ekranu 2017-07-19 o 00.22.10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że to pogwaracyjna wymiana? W czasie samodzielnej wymiany DM na DP pewnie traci się gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak wygląda info z mojego DM

[ATTACH=CONFIG]154204[/ATTACH]

 

 

A tak z mojego DM z 23 tyg. 2015 czyli roku model. 2016 (zdjęcie robione dawno temu)

 

Wersja sys2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto. Przynajmniej moim skromnym zdaniem mam drugą generację z tymże jak widać występuje ona w kilku wersjach. Nie znajduje w necie aby wersja 1 miała taką rozdzielczość wyśtwietlacza, car-neta oraz mirrolinka.

 

Mały off-top: Wystartowałem z badaniem rynku liczników i na razie znowu widzę przewagę zagranicznych portali. Tam przy każdej aukcji widzę przebieg i potwierdzenie istnienia dokumentów odnośnie legalności towaru. U nas przynajmniej na razie dostaje tylko informacje: stan igła, dokumentów nie ma, przebieg nie znany. Zastanawiam się jeszcze czy rzeczywiście przebieg jest ważny ponieważ w końcu żyjemy w Polsce gdzie jest wiele zakładów "konserwujących liczniki" i wydaje mi się że nie takie sprzęty już robili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL nikt Ci raczej nie ogarnie tematu a tym bardziej z AID , Zadzwon do producenta enigmy i podpytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie melduje wykonanie zadania :)

 

Panel wyświetlacza z DP do DM zamontowany. Zdjęć raczej nie będę wrzucał bo jak wygląda 8' calowy ekran to chyba każdy wie. Gdyby ktoś chciał wiedzieć co po kolei musimy zrobić poniżej krótka instrukcja:

 

1. Kupujemy panel dedykowany do DP o wielkości 8' i numerze katalogowym 5G0 919 606

2. Kupujemy ramkę wyświetlacza dedykowaną do DP. W moim przypadku kolor szary to numer katalogowy 3G1858069B.

3. Znajdujemy kogoś kto nam to zainstaluje lub robimy to samemu. Całość montażu jest można by rzecz plug&play tzn. przy zamianie przeróbki lub wymiany wymaga kabel połączeniowy plus warto zmienić w komputerze komponent co by nie krzyczał że mu ekran nie odpowiada. Mi całość ogarnął kolega z forum o pseudonimie "wagen" i nie żałuje że się sam do tego nie zabierałem :)

 

Co do drugiego moda na który wszyscy czekają czyli wymiany zegarów na AID (virtual cockpit) to cały czas nad tym pracuje i niestety nie jest łatwo ale jeszcze się nie poddaje. Dzisiaj dostałem wycenę z krotoskiego na 22 000 tysiące złotych ale zapomniałem zapytać brutto czy netto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest git. Moim zdaniem DP to zdzierstwo w VW .AA nie działa tak jak powinno bez setek pytań i ostrzeżeń .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się DP kolegi i nie widziałem sensu aby aż tak gmerać mając jeszcze na horyzoncie zabawy z licznikiem. Natomiast co do ekranu to trzeba przyznać że rozmiar dużo bardziej reprezentatywny i nie trąci aż tak bardzo myszką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AA nie działa tak jak powinno bez setek pytań i ostrzeżeń

 

Możesz rozwinąć temat niedziałającego Android Auto (bo tak rozszyfrowuję akronim AA)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesował mod wymiany licznika to aktualnie pojawiło mi się światełko w tunelu. Zacznijmy od tego że cały czas nie doszedłem do tego jaki właściwie nr katalogowy powinien mieć mój licznik co jest naprawdę niesamowite. Gdyby się okazało że jest to numer jeden z tych które wymieniłem wtedy opcje mam dwie:

 

- Nowy za 6500 Brutto

- Używany za 2000-2500 Brutto

 

Do używanego musiałbym zapewne niestety bawić się w jego kręcenie ponieważ auto ma teraz 6k przebiegu a używane które znalazłem oscylują pomiędzy 30k a 50k. Napisałem do różnych osób i na razie jedyna opcja którą znalazłem to sprzęt który zatrzymuje działanie licznika. Wtedy musiałbym tylko pilnować kiedy to ustrojstwo zdjąć. Koszt niestety nie mały gdyż wychodzi 1500 złotych co w połączeniu z licznikiem daje coś około 4k złotych nie licząc w ogóle kodowania które pewnie też swoje pochłonie. Przewalony temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić licznik i czekać (doktoryzować się w tym) aż nakręcisz odpowiedni przelot... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz też kupić licznik i czekać (doktoryzować się w tym) aż nakręcisz odpowiedni przelot... :)

 

Haha, przemyślę temat :) Na razie robię poszukiwania. Temat jest o tyle dziwny że jak się zamawia taki licznik przy doposażaniu samochodu to kosztuje to około 2k i wymaga np tylko composition media. Stąd wysnuwam wniosek że jak mi taki chylinski czy inny mówi że ich koszt przy dołożeniu do gotowego auta wynosi 22k bo muszą całą elektrykę w samochodzie wymienić to śmierdzi mi to partactwem i chęcią spławienia klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Haha, przemyślę temat :) Stąd wysnuwam wniosek że jak mi taki chylinski czy inny mówi że ich koszt przy dołożeniu do gotowego auta wynosi 22k bo muszą całą elektrykę w samochodzie wymienić to śmierdzi mi to partactwem i chęcią spławienia klienta.

ASO nie może dokonać przeróbki instalacji oficjalnie tylko jeśli trzeba zmienić jedną końcówkę to producent oczekuje że wymienią całą wiązkę, niestety ...

Przy kwocie 22k to już lepiej wymienić auto na młodsze o rok z wymaganym wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kwocie 22k nawet tego nie rozważam. Znam się trochę na handlu i wiem iz niektóre firmy zamiast odmówić wolą dać cenę zaporową bo z ich strony lepiej to wygląda. Zamiany auta raczej nie biorę pod uwagę prędzej zrezygnuje z mod-a. Na razie czekam na jakiegoś magika który nie wie że się nie da i po prostu mi pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma niewiadomo czego do przerobki, jezeli bedzie trzeba swiatlowod to tez trzeba bedzie gaetaway wymienic i pewnie jakies kable dolozyc.

 

W weekend zerkne w schematy to zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam nie ma niewiadomo czego do przerobki, jezeli bedzie trzeba swiatlowod to tez trzeba bedzie gaetaway wymienic i pewnie jakies kable dolozyc.

 

W weekend zerkne w schematy to zobaczymy

 

Wielkie dzięki. Sam postaram się w wolnym czasie jeszcze poczytać może coś ciekawego znajdę. Głęboko wierzę że to jest do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności