Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego wyłączyć? To dobre zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem drzwi pilotem.

 

Pisaliśmy o opcji, która zamyka samochód 10-20 sekund po wyjściu z niego kierowcy z kluczykiem. To bym wyłączył.

 

A zamykanie samochodu po naciśnięciu pilota i braku otwarcia drzwi przez 10-20 sekund to funkcjonalność, którą miałem w samochodzie od zawsze, nawet w czasach, gdy pilota wraz alarmem kupowało się w firmach trzecich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak nie ma to nic wspólnego u mnie z blokowaniem szyb.

Inne pomysły ? Kodowanie ?

 

Okazuje sie ze jest to jedna z opcji menu. Włączasz i działa otwieranie z pilota. Wyłączasz - i nie działa. Dziwi mnie ze fabrycznie było wyłączone.

One way or another - już działa. Jak znalazł na upalne dni w słońcu.

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam małe pytanie odnośnie nawigacji a dokładniej panelu. Aktualnie mój wyświetlacz ma 6,5 cala więc myślałem że to z automatu DM. Tymczasem w salonie według ewidencji twierdzą że to DP. Jak to w końcu jest z tym ekranem vs wersja? Pytam ponieważ na zagranicznym forum znalazłem patent w którym podobno do DM mogę dokupić taki o to panel: https://www.google.pl/search?q=5G0+919+606&client=safari&rls=en&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjRurnMr4LVAhVpDJoKHcqJAZgQ_AUICygC&biw=1680&bih=989 i teoretycznie zadziała to jak plug&play i będę miał 8 a nie 6,5 :) (potrzeby zmiany wokół ramki nie liczę bo to oczywistość). Czy ktoś w ogóle tego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś w wolnej chwili się nudziło zarzucam kolejny temat. Wymiana tradycyjnych zegarów na AID :) (Jak widać komuś się udało)

 

http://www.audi-sport.net/xf/threads/passat-b8-active-info-display-retrofit-virtual-cockpit-others.323479/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem zaawansowany w temacie i wysłałem konkretne zapytanie do różnych ASO. Podobno jest to kwestia dobrego kodowania tzn. odblokowania komponentu, immobilizera itp. Na pewno jak się zdecyduje opiszę cały temat. Trudnością jest też fakt że były tam minimum dwie lub trzy wersje licznika AID (virtual kockpit) stąd muszę się dobrze do tematu przygotować. Jedno jest pewne, popularny mod to to nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No cenić się cenią, ale to jak widzę Australia, więc nieco trudno to odnosić do naszych warunków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie jestem zaawansowany w temacie i wysłałem konkretne zapytanie do różnych ASO. Podobno jest to kwestia dobrego kodowania tzn. odblokowania komponentu, immobilizera itp. Na pewno jak się zdecyduje opiszę cały temat. Trudnością jest też fakt że były tam minimum dwie lub trzy wersje licznika AID (virtual kockpit) stąd muszę się dobrze do tematu przygotować. Jedno jest pewne, popularny mod to to nie jest :)

 

Jak masz Vas 5054 to mogę wspomóc odnośnie immo i kodowania kluczy oraz zdjęcie komponentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ale niestety tak owego nie posiadam. Dodatkowo nie wiem do końca co jest dokładnie do kodowania :) Link kolegi z licznikiem za 2000 dolców już widziałem ale cena jest zdecydowanie dla filantropów motoryzacyjnych. Zresztą wystarczy spojrzeć na resztę ich asortymentu gdzie panel do DP sprzedają za 1000 dolców a na ebayu biega za pół tej ceny. Odnośnie samego licznika to narazie zbadałem iż występują następujące modele:

 

1. 3G0920791A

2. 3G0920794

3. 3G0920798A

 

Narazie przynajmniej do mojego rocznika 2015 z nawigacją DM pasuje nr.1

Ostatni z podanych wymaga podłączenia światłowodem do DP którego nie mam więc odpada. Czym za to jest nr 2 tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam za dużo pracy żeby na spokojnie sprawdzić który do czego pasuje.

 

Odnośnie kodowania to wiele tego nie powinno być, najlepiej to zaopatrz się w autoscan z auta które oryginalnie ma ten licznik, proponowałbym scan robiony Odisem E tam będziesz miał mapę całego auta i na spokojnie możesz w domu porównać ze swoim autem.

 

Zazwyczaj jeżeli auto ma Navi i DSG to sterowniki są high ale upewnij się co Twoje obsługują mowa tu o BCM i Gaetaway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie ale niestety tak owego nie posiadam. Dodatkowo nie wiem do końca co jest dokładnie do kodowania :) Link kolegi z licznikiem za 2000 dolców już widziałem ale cena jest zdecydowanie dla filantropów motoryzacyjnych. Zresztą wystarczy spojrzeć na resztę ich asortymentu gdzie panel do DP sprzedają za 1000 dolców a na ebayu biega za pół tej ceny. Odnośnie samego licznika to narazie zbadałem iż występują następujące modele:

 

1. 3G0920791A

2. 3G0920794

3. 3G0920798A

 

Narazie przynajmniej do mojego rocznika 2015 z nawigacją DM pasuje nr.1

Ostatni z podanych wymaga podłączenia światłowodem do DP którego nie mam więc odpada. Czym za to jest nr 2 tego nie wiem.

 

Nr 2 to licznik od wersji GTE o ile dobrze szukałem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Obecnie mam za dużo pracy żeby na spokojnie sprawdzić który do czego pasuje.

 

Odnośnie kodowania to wiele tego nie powinno być, najlepiej to zaopatrz się w autoscan z auta które oryginalnie ma ten licznik, proponowałbym scan robiony Odisem E tam będziesz miał mapę całego auta i na spokojnie możesz w domu porównać ze swoim autem.

 

Zazwyczaj jeżeli auto ma Navi i DSG to sterowniki są high ale upewnij się co Twoje obsługują mowa tu o BCM i Gaetaway.

 

Kolega ma rację. Pisałem już na tym forum rok temu, że kolega z Paryża ma znajomego (pracownik VW) , który zmieniał zegary i DM na DP (części kupował na naszym allegro bo tanio). Mówił, że zrobili mu to w VW bez większych kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze nie każde ASO będzie chciało zdjąć CP z używanego licznika , tu na forum ja i Wagen mamy dostęp online taki jak w ASO , z mojej strony mogę pomoc zdalnie ale tak jak mówiłem po drugiej stronie musi być Vas 5054 i potrzebuje skan dowodu rejestracyjnego i osobistego (takie wymogi od vw a jednocześnie zabezpieczenie dla mnie w razie gdyby cześć była kradziona) podczas zmiany immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie niecała połowa serwisów odmówiła z góry, druga się zastanawia a tylko jeden serwis stwierdził abym przyjechał "to zobaczymy". Zaznaczam że pytałem tylko autoryzowane serwisy. Wygląda trochę na to jakby większość chciała tylko wymieniać tarcze i klocki :)

 

Mały off-top: Dalej jestem przed przystąpieniem do wymiany wyświetlacza do mojego DM z DP. Ramka leży już u mnie kilka dni natomiast z wyświetlaczem jaja były nie tęgie. Generalnie szukałem ekranu nowego lub używanego ale z czystym od wad ekranem. Tradycyjnie zwróciłem się w stronę allegro chociaż dawno już tam nic nie kupowałem. Na pierwszy strzał wybrałem ekran używany w idealnym stanie, napisałem do sprzedawcy ale nie odpisał więc zaryzykowałem i kupiłem. Zapłaciłem przez Payu i nagle sprzedawca zadzwonił że go już dawno nie ma i że coś z allegro się dzieje że on zakończył aukcje - kasę oddał więc spoko. Za drugim razem wybrałem nowy ekran i przezornie zadzwoniłem do kolesia. Pytam się czy na pewno nowy bo się okazuje że słowo "nowy" jest przez wielu sprzedawców interpretowane na swój sposób. Gość się trochę zapowietrzył ale ostatecznie potwierdził że nowe i że wysyła za pobraniem po zaakceptowaniu oferty na allegro. Użyłem więc opcji kup teraz i następnego dnia usłyszałem iż transakcje musimy anulować bo Pan panel zagubił. Podziękowałem więc handlarzom na allegro i panel przez ebaya leci już do mnie z Litwy :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tylko ze nie każde ASO będzie chciało zdjąć CP z używanego licznika , tu na forum ja i Wagen mamy dostęp online taki jak w ASO , z mojej strony mogę pomoc zdalnie ale tak jak mówiłem po drugiej stronie musi być Vas 5054 i potrzebuje skan dowodu rejestracyjnego i osobistego (takie wymogi od vw a jednocześnie zabezpieczenie dla mnie w razie gdyby cześć była kradziona) podczas zmiany immo.

 

Jak ostatnio rozmawiałem z wagen-em to mówił że akurat tematu licznika jeszcze nie ogarnia. Zadzwonię do niego później, może warto by połączyć jakoś obozy. Powiedz mi jeszcze jak to jest z przebiegiem. Czy na nowym liczniku można wbić mój rzeczywisty przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety czasami Ci nasi handlarze ładnie wala w .....

 

Swoją droga , pamiętaj ze jak zamontujesz używany licznik to nie zmienisz w nim km, wątpię aby w Pl którekolwiek urządzenie obsługiwało to, może enigma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo aktualnie mam nabite 6k km więc dodatkowo muszę szukać licznika z małym przebiegiem :) Jak oni na przeglądach spisują przebieg samochodu z licznika czy z komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze spisywali z licznika jak znajdziesz wporzo doradcę serwisowego to może się z nimi dogadasz żeby Ci wpisali Twój przebieg a jak już ogarną te liczniki to sobie cofniesz. Orientowałem się ile kosztuje nowy licznik w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bo nawet nie mam pewności który kupić ale zapytam się o ten pierwszy. Podejrzewam ze jednak w ch.. drogo. Czy można gdzieś kupić oryginalne nowe części ale po cenach bardziej ludzkich?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mi zawsze spisywali z licznika jak znajdziesz wporzo doradcę serwisowego to może się z nimi dogadasz żeby Ci wpisali Twój przebieg a jak już ogarną te liczniki to sobie cofniesz. Orientowałem się ile kosztuje nowy licznik w ASO

 

Mały update: Licznik o numerze katalogowym 3G0920791A to wydatek 6500 PLN Brutto. Czas oczekiwania 2-3 tygodnie. Wynika z tego że już chyba wiem skąd u kolegi była cena 2000 dolarów z robocizną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do http://www.carsystems.pl lub http://www.cars-equipment.com może u nich uda Ci się kupić w przystępnej cenie.

 

 

U Ciebie jest Mib 2 czy 1? nie orientowałem się w temacie ale przypuszczam ze z Mib 1 te zegary nie będą banglaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest Mib 2 czy 1? nie orientowałem się w temacie ale przypuszczam ze z Mib 1 te zegary nie będą banglaly.

 

Hmm a jak to najlepiej sprawdzić? Nr katalogowy z info w menu i etka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże od 22tyg 2015r wychodziły Mib 2 ale nie jestem na 100% pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności