Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Już widziałem na allegro ogłoszenia speca co za 500 zł potrafi obejść "ochronę komponentu" nawet w autach z 2015 r. więc różne modyfikacje są możliwe no i niestety handel np kradzionymi Discover Pro opłacalny

[emoji22] tydzień temu nocni "serwismeni" wyjęli mi RNSa - miałem nadzieję że z DM/DP będzie trochę spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wprowadzili tą ochronę komponentu ale niestety widać, że nie jest to bariera nie do pokonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w serwisie. Wymienili mi DP na nowe i dziala :) Podpytale sie o możliwość zamontowania radaru do 210. Sami nic nie wiedza ale wyslali zapytanie do poznania. Jak cos bede wiedzial - dam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to nie bedzie taka prosta sprawa bo za duza doplata jest w stosunku do 160 a 210km/h. Trzeba by natomiast zapytac o rozszerzenie funkcjonalnosci pakietu drogowego do plus, z jam assist i emergency assist, tu doplata jest tak mala ze roznica moze byc w kodowaniu. Dzisiaj sprawdzilem na dluzsza mete line assist z puszczona kierownica, najpierw piszczal, potem szarpal hamulcami a potem znowu piszczal i sie wylaczyl wogole. Droga dwupasmowa linie wyrazne. Tak ze na prwno w pakiecie drogowym nie ma emergency assist. Gdyby to byla kwestia kodowania to bym byl zainteresowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze to nie bedzie taka prosta sprawa bo za duza doplata jest w stosunku do 160 a 210km/h. Trzeba by natomiast zapytac o rozszerzenie funkcjonalnosci pakietu drogowego do plus, z jam assist i emergency assist, tu doplata jest tak mala ze roznica moze byc w kodowaniu. Dzisiaj sprawdzilem na dluzsza mete line assist z puszczona kierownica, najpierw piszczal, potem szarpal hamulcami a potem znowu piszczal i sie wylaczyl wogole. Droga dwupasmowa linie wyrazne. Tak ze na prwno w pakiecie drogowym nie ma emergency assist. Gdyby to byla kwestia kodowania to bym byl zainteresowany...

Potwierdzam mam tak samo w pakiecie drogowym. Niestety jak zamawialem nie bylo mozliwosci wybory pakietu drogowego plus, a ze wszędzie na reklamowkach vw bylo info ze jest asystent jazdy w korkach i emergency to myslalem ze go mam. Generalnie czuje sie oszukany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie za karę, że sprzedałem za szybko swój samochód i w oczekiwaniu na BiTdi jeżdżę peugeotem 308 z wypożyczalni i ciekawe dla mnie jest to, że tempomat w tym peugeocie można ustawić do 254 km/h a samochód pewnie max 220 wyciągnie...i nie pojęta jest dla mnie polityka VW - tempomat do 160 a za kosmiczną dopłatą do 210 to jest jakiś absurd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o aktywnym tempomacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mowa o aktywnym tempomacie...

 

Ok ale nieaktywny nie działa powyżej 160 ani tym bardziej 210...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tempomat w B8 jest programowalny do 250 km/h (teoretycznie, do tylu dojechałem na skali, ale jeszcze nie sprawdzałem w praktyce - dobiłem do 180 póki co) ;)

 

A tak w ogóle to witam wszystkich, bom nowicjusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykły tempomat w B8 jest programowalny do 250 km/h (teoretycznie, do tylu dojechałem na skali, ale jeszcze nie sprawdzałem w praktyce - dobiłem do 180 póki co) ;)

 

A tak w ogóle to witam wszystkich, bom nowicjusz :)

 

A to ciekawe com piszesz, bo ja otrzymałem od kolegów na tym forum, że powyżej 160 km/h wogóle nie ma tempomatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że nie ma ACC tylko zwykły tempomat ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zwykły, najzwyklejszy tempomat bez radarów i innych wodotrysków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientowal sie ktos czy mozna dolozyc ambient light i ile to kosztuje? Chodzi mi o listwy na drzwiach i diody za klamkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SERDECZNIE POLECAM!!!

 

Od jakiegoś czasu szukałem rozwiązania umożliwiającego oglądanie bajek córce na tylnym siedzeniu - oczywiście funkcjonalność w cenniku pojawiła się po tym jak odebrałem samochód, a rozwiązanie akcesoryjne jest po prostu nie do przyjęcia cenowo - mam na myśli uchwyt na tablet + moduł podstawowy:

 

05 Art. nr: 000 061 122 moduł podstawowy

04 Art. nr: 000 061 125 A uchwyt na tablet iPad 2-4. generacji

b.ilustr. Art. nr: 000 061 125 C uchwyt na tablet iPad Air

b.ilustr. Art. nr: 000 061 125 B uchwyt na tablet iPad mini

b.ilustr. Art. nr: 000 061 125 D uchwyt na tablet Samsung Galaxy Tab 3/4 10.1

 

cena kompletu ~700 PLN (moduł podstawowy + odpowiedni uchwyt)

 

Ale ponieważ w koncernie VAG są projektanci z nurtu simply clever - można wesprzeć się rozwiązaniem ze skody - uchwyt z Superba III idealnie pasuje do zagłówków B8, jest solidny, bardzo stabilny i bardzo łatwy w montażu. W porównaniu do "chińskich" propozycji z Allegro do chciałoby się powiedzieć mercedes wśród uchwytów....

 

Cena tego cuda: 116 PLN ;))

 

jeśli będziecie zainteresowaniu mogę zrobić zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SERDECZNIE POLECAM!!!

 

Od jakiegoś czasu szukałem rozwiązania umożliwiającego oglądanie bajek córce na tylnym siedzeniu - oczywiście funkcjonalność w cenniku pojawiła się po tym jak odebrałem samochód, a rozwiązanie akcesoryjne jest po prostu nie do przyjęcia cenowo - mam na myśli uchwyt na tablet + moduł podstawowy:

 

05 Art. nr: 000 061 122 moduł podstawowy

04 Art. nr: 000 061 125 A uchwyt na tablet iPad 2-4. generacji

b.ilustr. Art. nr: 000 061 125 C uchwyt na tablet iPad Air

b.ilustr. Art. nr: 000 061 125 B uchwyt na tablet iPad mini

b.ilustr. Art. nr: 000 061 125 D uchwyt na tablet Samsung Galaxy Tab 3/4 10.1

 

cena kompletu ~700 PLN (moduł podstawowy + odpowiedni uchwyt)

 

Ale ponieważ w koncernie VAG są projektanci z nurtu simply clever - można wesprzeć się rozwiązaniem ze skody - uchwyt z Superba III idealnie pasuje do zagłówków B8, jest solidny, bardzo stabilny i bardzo łatwy w montażu. W porównaniu do "chińskich" propozycji z Allegro do chciałoby się powiedzieć mercedes wśród uchwytów....

 

Cena tego cuda: 116 PLN ;))

 

jeśli będziecie zainteresowaniu mogę zrobić zdjęcia ;)

 

No to mnie ubiegłeś! Wasnie miałem zagada w tym temacie.

Podeslij fotki proszę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią zobaczę. U mnie raczej się nie sprawdzi, bo córka jeździ w foteliku tyłem do kierunku jazdy, ale może by dało radę zamontować go na zagłówku tylnej kanapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[emoji22] tydzień temu nocni "serwismeni" wyjęli mi RNSa - miałem nadzieję że z DM/DP będzie trochę spokoju

 

Te nowe nawigacje tez do wyjęcia w 30 sekund??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te nowe nawigacje tez do wyjęcia w 30 sekund??

Tego nie wiem.

Bardziej chodziło mi o zabezpieczenie komponentu ale już czytałem chyba w innym poście że nie stanowi na tą chwilę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylem w serwisie. Wymienili mi DP na nowe i dziala :) Podpytale sie o możliwość zamontowania radaru do 210. Sami nic nie wiedza ale wyslali zapytanie do poznania. Jak cos bede wiedzial - dam znac :)

 

 

Ciekawe jaka będzie ich odpowiedź...bo fizycznie dla obu acc jest napewno ten sam sensor (MRRevo) współpracujący z kamerą od front assist

 

http://products.bosch-mobility-solutions.com/en/de/_technik/component/CO_PC_DA_Adaptive-Cruise-Control_CO_PC_Driver-Assistance_2434.html?compId=2496

 

Więc teoretycznie wystarczy update softu sterownika tylko, że to jest tzw SwAP (software as product) i update musi być przeprowadzony online z połączeniem z centralą VAG, a tam nasze auto będzie miało wpis, że fabrycznie posiada Acc160 i update zostanie odrzucony (nie wygeneruje się klucz aktywacyjny)

 

http://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/informacje-serwisowe/diagnoza-vas-on-line0/diagnoza-vas-on-line.html

 

Widziałem gdzieś zrzuty ekranu z programu diagnostycznego i Acc 210 miał kilka opcji ustawień więcej niż Acc160 ale jak to się przekłada w praktyce to dowiemy się dopiero jak ktoś odbierze auto z Acc 210 i będzie można porównać, choć sam MRR zasięgiem nie powala (160m) i dziwne, że zarówno Passat jak i Superb w wersji Acc 210 nie posiadają radaru LRR (Octavia RS), który ma 250 m zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem juz, że niestety moje ASO rozłożyło ręce po napisaniu do producenta :((((

Może Wy podpytacie w swoich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności