Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiedziałem gdzie zadać to pytanie, więc może spytam tutaj - odnośnie niedziałającej u mnie modyfikacji wyłączenia pikania na otwarte drzwi kierowcy gdy silnik jest włączony..

Ponieważ auto nie reaguje na zmianę tego parametru przez OBD11, pomyślałem że trzebaby podejść do tematu inaczej - otóż gdy otworzę drzwi i szybko wcisnę OK na kierownicy, sygnał się wyłącza.

Teraz pytanie - czy istnieje jakakolwiek możliwość, by podpiąć pod gniazdo OBD jakiś symulator komend CAN, tak by po wykryciu otwarcia drzwi symulował naciśnięcie OK na kierownicy?

Wkurza mnie niemiłosiernie to pikanie, czy ktoś z Was posiadający B8 FL z MY2020 i wyżej próbował coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z października 2020 o wyłączyłem to w zegarach w Adaptacje i dalej jak na zdjęciu 

 

Tłumaczenie z d..

Screenshot_20210406-171735_OBDeleven.jpg

Edytowane przez mkpol
Ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. U mnie mogę sobie to kodować ile razy chcę, a mimo to nic z tego nie wynika ;) Znam to kodowanie - dzięki.

Jeszcze trochę pojeżdżę to każę to komuś wytargać z AID całkowicie :) 

Edytowane przez mkpol
Ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2018 o 17:48, class napisał:

To by się zgadzało. Natomiast nie usprawiedliwia w niczym awarii skrzyni po przejechaniu raptem 26 000km.

Zobaczymy jak długo pochodzi po wymianie.

Zauważyłem jeszcze jedną dość niepokojącą rzecz; mianowicie przy zmianie biegu 1->2 pojawia się czasami tzw. lag (głowa leci lekko do przodu, nie ma tej płynności).

Nie jest to mocno wyczuwalne, dlatego ASO nie chce na razie podejmować żadnych działań...

 

Temat stary, ale czy rozwiazales problem laga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jeżeli ktoś ma mało oryginalnych haczyków w bagażniku to polecam rozwiązanie "Simply Clever" ze Skody Superb III (57A867785A). Haczyki montowane w miejsce uchwytów TOP TETHER.

DSC_7060.JPG

DSC_7061.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek97200 napisał:

57A867785A

To jest numer samego haczyka. Potrzebne jest jeszcze gniazdo do którego się go mocuje 8V0886747 9B9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2021 o 13:28, SeBa_ napisał:

Na poprzedniej stronie jest passat po lifcie, a ja mam przed i już troche inaczej to wyglada. Czy jest ktoś w stanie sprawdzić u siebie w rline przed liftem czy jest możliwość wyjęcia chromów w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając przed chwilą z nudów otomoto trafiłem na dość ciekawe zdjęcie w jednym ogłoszeniu:

Własny zegarek w miejsce napisu Passat

Najwyraźniej właścicielowi B8 po faceliftingu nie spodobał się zresztą tak samo jak mi tandetny napis Passat nad przyciskiem świateł awaryjnych i postanowił się z nim rozprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w ramach sobotnich zajęć garażowych postanowiłem dokonać zmiany jak poniżej .808D4A84-CB8D-4848-9485-70E16B379317.thumb.jpeg.e6e1b6b2b56fe2daea319471a31d98ed.jpeg1648F31D-05EC-4664-B172-145DE4571915.thumb.jpeg.a646f69726784ceaab398bddb1d920eb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to korci ale nie chce mi sie rozbierac baganizka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ładniejszy ten mi się kojarzy ze starym przedwojennym garbusem. Tyle że bardziej błyszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wcześniej pisać, bo o gustach się nie dyskuje, ale jednak też wolę stary. Ten nowy zbyt wyjałowiony jest jak dla mnie. Nie widzę w nim nowoczesności tylko oszczędności. 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie. A myślał ktoś z was może o zaadoptowaniu ledow z grilla nowego arteona albo golfa 8 do passata b8? Ja widziałem ostatnio nowego artka i mi się to spodobało.Może ktoś to ogarnął i ma jakieś rady , informacje co do wiązki to z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nowego passata ale nie ma halogenów. Czy można je dołożyć a.) Samemu bez utraty gwarancji b.) W serwisie i czy ktoś zna koszt? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności