Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 minuty temu, Dawid_991 napisał:

Cześć. Przeleciałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi. Czy przedni zderzak od r-line pasuje w miejsce standardowego CL? 

Dodam, że obowiązkowa pozycja, czyli żarówka w bagażniku wymieniona. O niebo lepiej :)

Pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj passat B8 nie ma chromowanych listew, chciałbym takie zamontować. Czy to możliwe - tzn. montaż na zderzkach czy tez = wymiana zderzaków?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 16:57, twinsen napisał:

19 może w ogóle nie wejść. Możesz sprawdzić ile cm bok opony jest od podłogi bagażnika jakoś?

Do bagażnika w miejsce koła zapasowego idealnie wchodzi felga 19" (tak jest u mnie) i myślę, ze nawet 20" też wejdzie (ale to ostatnie już trzeba by sprawdzić). Aby na taką felgę wszedł subwoofer dynaudio to trzeba wyposażyć się w dłuższą śrubę mocującą (taka plastikową rurę z gwintem) - tu może być mały problem, bo w zależności od ET felgi może się zdarzyć, że ta śruba od Passata B8 będzie za krótka, wiec od razu proponuję szukać takiej od Arteona lub bawić się w rzeźbę w postaci klejenia jednej z dwóch krótszych.

Dodatkowo jeśli ktoś pyta, czy subwoofer można bezpiecznie odłączyć to TAK całość będzie grała, tylko że nie będzie tyle dołu, czyli bassów.

I jeszcze jedna kwestia, jak ktoś chce np. założyć sobie LPG i nie chce rezygnować z subwoofera do mieści się on w lewej kieszeni bagażnika (sedan) zaraz za lewym tylnym błotnikiem - trzeba tylko przenieść kabel podłączeniowy pod boczek, podłączyć i tyle (oczywiście można też zrobić sobie odlew i całą skrzynkę z żywicy ale nie trzeba). Zakładam, że w Variancie jest jeszcze więcej miejsca, więc powinien zmieścić się też. Różnicy w graniu nie słyszę, więc jak dla mnie rozwiązanie do przyjęcia.

W dniu 10.03.2020 o 18:38, Jelon napisał:

Witam . Potrzebuje porady , mam w zderzaku lampy do doswietlanie zakrętów i chciałbym wymienić żarówki na Led , jakie były by odpowiednie??pozdro

Sprawdź dokładnie jaką masz dzisiaj żarówkę - chodzi o rodzaj złącza/mocowania - przeważnie jest H8 ale różnych wersjach Passata B8 może być inne, dlatego trzeba sprawdzić. Następnie wejdź na Aliexpress i wyszukaj żarówki po złączu i wybierz takie jak Ci pasują cenowo, pamiętaj tylko aby miały 35-40 Watt mocy i najlepiej kup od razu z przejściówkami (rezystorami) aby nie wyświetlał się błąd spalonych żarówek - ten rezystor niekiedy jest nie potrzebny, ale jak wywali Ci błąd to od razu masz rozwiązanie, a koszt dodatkowy to raptem coś około 1 zł za dwa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie odnośnie przedniego grilla. Chciałbym, żeby wyglądał jak w wersji R-Line. Mianowice chodzi mi o chromy w pionie(kwestia gustu, mi się po prostu bardziej podoba). Pytanie czy w te puste dziury można włożyć te chromy? Pytam dlatego, że nie chce wymieniać całego grilla z racji tego, że mój jest nowy, a na allegro albo używane (podrapane) albo jak nowe to po prostu drogie. Zastanawiam się czy jeżeli kupię używany to będę mógł po prostu przełożyć chromy czy to jest jakoś zespolone tak, że się tego nie da zrobić?

 

IMG_2658 2.jpg

IMG_2659 2.jpg

Edytowane przez FiCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/17/2015 at 11:04 PM, gromchester said:

Mnie zastanawia, że przy tej całej nowoczesnej technologii Led, w światłach przeciwmgielnych wciąż tkwią klasyczne halogeny, podczas gdy inni producenci mieli odwagę zastosować led również tutaj. Może ktoś z Was zastanawiał się nad takim modem by w przeciwmgielnych zastosować led (widziałem takie rozwiązania stosowane np w B7)

Broń boże tego nie róbcie w swoich samochodach. Nic lepiej nie oświetla drogi podczas gęstej mgły jak zwykły halogen, chyba, że chcesz mieć jeszcze większe mleko to okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak przełożyć zderzak z hybrydy gdzie zamiast halogenu jest pasek led.

 

Screenshot_20210129-185641_Blocket.jpg

Edytowane przez borus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu już takiego moda tu zrobił, z powodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2020 o 14:37, djmisiek napisał:

maty i wiazkę kupiłem u chinczyka bo szczerze powiedziawszy ta sama jakosc co w aso tylko bez znaczka vw tyle co panel kupowałem na ebay orginalny ale uzywka wiadomo

 ? takie jest moje zdanie kodowanie tylko zaznaczenie ze jest zamontowane 

no właśnie, maty z tyłu założyłem, panel załozony, wiązka podłączona, ale... nie moge dokopać się miejsca kodowania VCDS-em

potrzebuję podpowiedzi, bo mnie trafia, załozone wszystko, ale jeszcze nie działa

ktoś coś?

 

MOD z podgrzewaniem tylnych siedzeń działa dzięki pomocy DJMISIEK. Wielkie dzięki!

IMG_20210202_173123.thumb.jpg.58ce2648e8d31a8f690cda10a0d5c00a.jpg

Nie mogłem się dokopać VCDS-em, bo ta opcja jest u mnie niewidoczna.

Trzeba było zmienić w bajcie 14 - ostatni ósmy bit z 0 na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo ty :) zawsze do usług :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na zadane przeze mnie pytanie. Pasują listewki, więc nie trzeba wymieniać całego grilla z r-line. Załączam zdjęcia. 

IMG_2789.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś wymienić czujnik zanieczyszczeń na taki, który naprawdę zamknie obieg gdy wjedziemy w miejski smog albo spaliny poprzednika?

Przekopałem cały Internet i konkluzja jest taka, że ten czujnik w ogóle nie działa, nie reaguje na żaden dym. Może starczyłoby zamontować inny czujnik taki jak z tych stacji smogowych?

Dziwi też trochę, że poza jednostkowymi przypadkami, nikt na to nie narzeka :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym czujnikiem ,lub całym systemem jest na rzeczy.  

W B7 naprawdę to działało rewelacyjnie, bynajmniej u mnie tak działało.  

 W B8 mam wrażenie że ten system nie działa, albo bardzo słabo o wiele gorzej jak w starym Pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzebaby sprawdzić, jaki czujnik mamy i kupić taki pod B7? Bo jak go wypnę, to zgłasza błąd czyli WIDZI go. Ale nigdy ten czujnik mi nic nie pomógł. Smród z poprzednika sprzed epoki czy miasto w smogu - zawsze muszę ręcznie zamknąć obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś patent na dywanik na tunel środkowy z tyłu? 

Wiem że skoda i audi ma takie fabryczne, może któryś pasuję do passerati?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są takie gumowe nakładki po około 10-20zł.

Nie posiadam, więc nie wiem jak z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te za 10 20 to strasznie tandetne są. 

Bardziej mnie interesuje czy ktoś montował od np. Skody Kodiap lub Superb czy to ten sam tunel?

Screenshot_20210307-085410_Allegro.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2019 o 22:49, Geralt napisał:

Witam,
Szukam szukam i nie mogę znaleźć...  najprawdopodobniej w ciągu tygodnia kupię Alltrack B8 Bitdi z webasto - może to głupie ale chciałbym go doposażyć w podgrzewaną przednią szybę - czy znacie jakiś warsztat który ma w tym doświadczenie i możecie powiedzieć jakie są orientacyjne koszta?

Dodatkowe pytanie - widzę aukcję na allegro  ale mimo to chciałem zapytać - czy znacie warsztat i cenę przerobienia klapy bagażnika na elektryczną? (auto ma hak jeśli to ma znaczenie)

hej,

I jak doposażyłeś passka w podgrzewaną przednią szybę ?

Mógłbyś pzybliżyc koszty / części potrzebne do podłączenia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 08:56, Kucharp napisał:

Te za 10 20 to strasznie tandetne są. 

Bardziej mnie interesuje czy ktoś montował od np. Skody Kodiap lub Superb czy to ten sam tunel?

Screenshot_20210307-085410_Allegro.jpg

Zaryzykowałem i zakupiłem  osłonę od Superb III

Pasuje idealnie do modelu z 2021r to i do starszych pewnie też. 

Edytowane przez Kucharp
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 20:56, FiCi napisał:

Odpowiadając na zadane przeze mnie pytanie. Pasują listewki, więc nie trzeba wymieniać całego grilla z r-line. Załączam zdjęcia. 

IMG_2789.jpg

Cześć

Czyli zakupiłeś używkę z R-LINE, odkleiłeś z niej te paski i przekleiłeś czy może same paski można gdzieś dostać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakupiłem używkę≥ grill R-line i przełożyłem. One nie są przyklejane tylko wciskane na zatrzaski. Niestety nie można dostać samych pasków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności