Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze rozumiem ? Chcesz kupić auto za 170 K i myślisz jak przyoszczędzić 5k żeby nie kupować tego w vw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nie napisałem że chce nowke kupić. Szukam parolatka. 

Nowke mi wycenili (bitdi z wszystkim) na 240k bez rabatów. 

Szukam używki, tyle że jeszcze nie widziałem nigdzie takiej co ma wszystko...

Edytowane przez WooojaS
Dopisanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już to zamieścił do B8 ale stosunkowo prostym sposobem można znacznie poprawić oświetlenie bagażnika

2x 60cm listwy LED oparte na chipach 5630  - barwa neutralna,
2x ~1.5m przwodu do LED (cieńki 2 żyłowy) 
2 końcówki do przewodów np.okrągłe aby łatwiej to było zamocować w lampcce bagażnika
Lutownica, pasta typu kalafonia, cyna, wkrętak płaski do wyjęcia lampki bagażnika, 2 browary i 2h czasu

efekt poniżej - pierwsze zdjęcie pokazuje jak przełożyć taśmę LED, drugie ogólny zarys połączeń, 3cie różnicę oryginalnej lampki ze zwykłą żarówką vs oświetlenie taśmami, 4te i 5te jak to wygląda w praktyce - zwracam uwagę że po podniesieniu podłogi w kombi w nocy absolutnie nic nie widać w komorze koła zapasowego - z moją modyfikacją widno jak w dzień :)
Pierdolnik darujcie - 2 komplety strojów motocyklowych i kilka innych rzeczy które musiałem wziąć z garażu

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No klasa! Przykleiles tam ta taśmę czy jakieś oprawki na to miałeś specjalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taśma ma domyślnie klej na sobie - na razie trzyma ale wiem że z biegiem czasu lubi się odklejać - są 2 proste rozwiązania: taśma dwustronna lub odrobina budaprenu (w B7 na budapren trzyma 4 lata i nic się nie dzieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Geralt napisał:

budaprenu

Butapren – nazwa handlowa kleju rozpuszczalnikowego, w którym głównym składnikiem sklejającym jest kauczuk chloroprenowy. Klej ten stosuje się głównie przy łączeniu gumy, skóry naturalnej i sztucznej, tkanin sztucznych i naturalnych oraz filcu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dreyfus napisał:

Butapren – nazwa handlowa kleju rozpuszczalnikowego, w którym głównym składnikiem sklejającym jest kauczuk chloroprenowy. Klej ten stosuje się głównie przy łączeniu gumy, skóry naturalnej i sztucznej, tkanin sztucznych i naturalnych oraz filcu. 

oczywiście masz rację - jak zwał tak zwał zdaje egzamin bardzo dobrze i jak nie przesadzicie z ilością nie widać żadnych śladów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem na mocną żarówkę LED i jest duża poprawa

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik SIM ECO do zdalnego sterowania webasto za pomocą telefonu/aplikacji - koszt niecałe 500zł vs ~2600zł za podobną funkcjonalność z serwisu webasto
(polecam doposażyć w zewnętrzną antenę GSM na przewodzie i w termometr, a w opcji w GPS) 

- założyłem wczoraj (sam) i polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i ciekawy ale ogladnij w linku jak dotyk nie reaguje - do konca filmu nie udalo mu sie uruchomic ogrzewania szyby i do teraz probuje:)

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - mnie się nie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński szajs pewnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o to tego gościa - osobiście znam i robił takich przeróbek swego czasu bardzo dużo (czy akurat w B8 - nie wiem):

https://tech-mot.com.pl/index.html

Ja w jednym z poprzednich aut to przerabiałem osobiście - trzeba w skrócie wymienić całą nagrzewnicę (wiąże się to z otwarciem układu), i panel sterowania. Przerobić odpowiednio wiązki i to wszystko zakodować. O ile w poprzednich generacjach VW było to w miarę proste (mnie sama przekładka zajęła 3,5 godziny w dwie osoby), o tyle w MQB największym problemem wydaje mi się zakodowanie tego wszystkiego prawidłowo do auta. Zapewne się da, różne cuda ludzie robią :)

 

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim słuchajcie czy ktoś się orientuje czy w b8 można przestawić świecenie lamp? Chodzi mi dokładnie o wyłączenie tej pozycji w klapie (ledy) które są po środku bez neona.

69987279_2360271810768189_198443573727723520_n.thumb.jpg.3709293c61809cc1b8cd0b70c41da7da.jpg

Chodzi mi o taki efekt. Mam to w opcji jak włączę tylko światła pozycyjne (bez odpalania zapłonu)

Po odpaleniu zapłonu zapalają się te ledy pośrodku. Akurat one są przepalone.

Czy ktoś orientuje sie czy można to jakoś zakodować na światłach mijania?

Pozdro :D

76686419_464247147630702_3964367381005860864_n.thumb.jpg.8bb07261f4641e6885548f7bfad1cba1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paski led co zastosowal Geralt są świetne, w końcu  widać  co jest w bagażniku  po zachodzie słońca  bez potrzeby odsłaniania rolety. Pozostaje tylko wymienić  górną i jedyną żarówkę  na ledową 

20191012_205143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2019 o 11:41, Geralt napisał:

Sterownik SIM ECO do zdalnego sterowania webasto za pomocą telefonu/aplikacji - koszt niecałe 500zł vs ~2600zł za podobną funkcjonalność z serwisu webasto
(polecam doposażyć w zewnętrzną antenę GSM na przewodzie i w termometr, a w opcji w GPS) 

- założyłem wczoraj (sam) i polecam :)

Witaj. Możesz rozwinąć swój wątek?

Mam webasto i Niemiec zabrał zabrał pilota i myślałem o sterowniku gsm. Możesz powiedzieć jak go podłączyłem do sterownika oryginalnego? Jak kojarzę to tylny prawy boczek? 

 

Pozdrawiam Tomasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2019 o 00:40, Burtosz napisał:

Cześć Wszystkim słuchajcie czy ktoś się orientuje czy w b8 można przestawić świecenie lamp?

Przecież to niezgodne z homologacją tego auta, takie coś ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Nie rób wiochy tylko wymień zepsutą lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności