Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli za wczesne wrzucanie wyższych biegów (przy 2k rpm) czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pytanko czy w waszych autkach ta tylna lampka ma podświetlone przyciski i czy ewentualnie można to jakoś przerobić :P lubię jak się świecą takie drobnostki :D 

d8-a92f91f96098c0d3ba80944d4dd872a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś bawią takie mody, to się zainteresuje:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2019 o 20:22, dziki_pl napisał:

w większości przypadków padają sprzęgła biegów parzystych, przez wadę.... programową. Czuć drganie gdy przepina z I na II, najbardziej przy przyspieszaniu na ok 50%.

 

U mnie wprawdzie nie było szarpania ale pojawiało się piszczenie właśnie przy pewnym obciążeniu i wciśnięciu pedału gazu tak na 50%.

Odziwo ASO nie robiło żadnych problemów w tym przypadku i wymienili na gwarancji.

Jedyne co mnie obecnie troche denerwuje to pewien "lag" (nie jest to szarpnięcie) przy zmianie biegu z 1-2. Pojawia się tylko w pewnych warunkach np. nagłej ucieczki z skrzyżowania ale bez wciskania gazu do oporu.

Być może coś celowo namieszali w nowym oprogramowaniu skrzyni aby sprzęgła mnie się zużywały podczas jazdy w mieście?

 

Edytowane przez class

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś ma wiedzę na temat dołożenia tradycyjnego tempomatu (3G0 054 690). Wystarczy, że wymienię manetki i czy mogą być używane?

 

https://www.amazon.co.uk/Volkswagen-3G0-054-690-Control/dp/B00Q6CFYTI

 

Kolejne pytanie o osłony przeciwsłoneczne G9 064 365 Czy one są zwijane?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2019 o 06:59, shibby napisał:

Bardzo fajne ale chyba nie do B8 bo nie wyciagniesz kluczyka w razie W.

14 godzin temu, marcinsgdz napisał:

Koledzy czy ktoś ma wiedzę na temat dołożenia tradycyjnego tempomatu (3G0 054 690). Wystarczy, że wymienię manetki i czy mogą być używane?

 

https://www.amazon.co.uk/Volkswagen-3G0-054-690-Control/dp/B00Q6CFYTI

 

 

Same manetki nie wystarcza, potrzebny jest jeszcze kod i pare innych rzeczy.

Kolega z forum ma komplety w zaleznosci od kierownicy https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b8-tempomat-gra-multifunkcja-7909924871 (mozna kupic hdzies indziej ale cena podobna) + aktywacja do tego(cos okolo 1000zl jak dobrze pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest inny tempomat - Ty piszesz o aktywnym. Natomiast ja o tym w manetce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loki7777 napisał:

Bardzo fajne ale chyba nie do B8 bo nie wyciagniesz kluczyka w razie W.

ile razy potrzebowałeś kluczyka by otworzyć samochód? Kolega ma 10-letniego B6 i raz w życiu potrzebował użyć kluczyka ;) A wyciągnąć się oczywiście da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś może jeszcze potwierdzić, że ledy  opticon w21w do świateł dziennych w passacie b8 z halogenami nie wyświetlają błędu bez rezystora i są OK tzn działają dłużej niż przez chwilę: https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Volkswagen-Passat-B8-Swiatla-do-jazdy-dziennej-LED-DRL-W21W-T20-OPTICON-PREMIUM-Zestaw-2-zarowki/2398.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2017 o 19:46, Rober69 napisał:

W tej części forum było kilka zapytań dotyczacych tzw świateł dziennych w Passatach B8 w wersjach City i Tradeline, które mają zwykłe reflektory główne na żarówki H7. Światła dzienne umieszczone są w części dolnej zderzaka w tzw reflektorze halogenowym  i mogą występować jako lampy do jazdy dziennej (jak na zdjęciu niżej) lub mieć jeszcze drugie lustro w tym leflektorze na halogen przeciwgielny przedni.

Padały pytania na forum jaki dokładnie jest tam rodzaj żarówek włożony. Pokusiłem się i rozebrałem reflektor żeby zrobić zdjęcie. Jest tam żarówka Toshiba 12V 21W.

Na zdjęciach w necie widziałem, że można tę oryginalną na żólto świecaca żarówkę zamienić na odpowiednik LED z cambus.

Mam prośbę. W necie jest wiele zamienników, ale wiem że tylko niektóre działaja bez wprowadzania błędów do komputera auta. Jeżeli ktoś już zamieniał oryginalne żarówki na LED z Cambus to niech da jakiś link gdzie i jaki typ żarówki zamiennika kupić, żeby nie namieszać w systemie samochodu. Muszę uważać na gwarancję ;-)

Z góry dziękuję.

VW B8  1 reflektor do jazdy dziennej.jpg

VW B8 2 zarowka z oprawka.jpg

VW B8 3 zarowka do jazdy dziennej Toshiba 12V 21W.jpg

 

Sam wypróbowałem i jest OK bez błędów po zamontowaniu do auta:

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Volkswagen-Passat-B8-Swiatla-do-jazdy-dziennej-LED-DRL-W21W-T20-OPTICON-PREMIUM-Zestaw-2-zarowki/2398?preview=true

tak teraz świecą na biało jako LED:

 

VW B81 reflektor do jazdy dziennej z LED.jpg

Czy ktoś potwierdza, że te ledy dobrze działają i nie wyświetlają błędu.https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Volkswagen-Passat-B8-Swiatla-do-jazdy-dziennej-LED-DRL-W21W-T20-OPTICON-PREMIUM-Zestaw-2-zarowki/2398

Edytowane przez fenactil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, fenactil napisał:

Potwierdzam?U mnie działa bezbłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2019 o 16:17, 1285 napisał:

Potwierdzam?U mnie działa bezbłędnie.

Dzięki, długo je już masz? Sprawdzałeś czy nie grzeją się nadmiernie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, fenactil napisał:

Dzięki, długo je już masz? Sprawdzałeś czy nie grzeją się nadmiernie?

Prawie rok czasu.Nie mam z nimi żadnych problemów,ale temp.im nie mierzyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 1285 napisał:

Prawie rok czasu.Nie mam z nimi żadnych problemów,ale temp.im nie mierzyłem?

OK dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Szukam szukam i nie mogę znaleźć...  najprawdopodobniej w ciągu tygodnia kupię Alltrack B8 Bitdi z webasto - może to głupie ale chciałbym go doposażyć w podgrzewaną przednią szybę - czy znacie jakiś warsztat który ma w tym doświadczenie i możecie powiedzieć jakie są orientacyjne koszta?

Dodatkowe pytanie - widzę aukcję na allegro  ale mimo to chciałem zapytać - czy znacie warsztat i cenę przerobienia klapy bagażnika na elektryczną? (auto ma hak jeśli to ma znaczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Geralt napisał:

Witam,
Szukam szukam i nie mogę znaleźć...  najprawdopodobniej w ciągu tygodnia kupię Alltrack B8 Bitdi z webasto - może to głupie ale chciałbym go doposażyć w podgrzewaną przednią szybę - czy znacie jakiś warsztat który ma w tym doświadczenie i możecie powiedzieć jakie są orientacyjne koszta?

Dodatkowe pytanie - widzę aukcję na allegro  ale mimo to chciałem zapytać - czy znacie warsztat i cenę przerobienia klapy bagażnika na elektryczną? (auto ma hak jeśli to ma znaczenie)

Vagsystem.com zadzwon do nich, robią wiele rzeczy do naszej grupy VAG. Klapę z palcem nie powiem gdzie maja obcykana 

Edytowane przez Johnypl
Błędny adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnypl podziękował :)

pewnie jutro do nich przedzwonię - auto kupione (https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-alltrack-2016r-241km-dsg-4x4-webasto-hak-radar-panorama-fv-23-idealny-ID6BZ2FP.html
choć nie przypuszczałem iż nie ma bezkluczykowego systemu dostępu a jedynie ma bezkluczykowe odpalanie...:sciana
jeszcze nie szukałem (8h w pracy + ~600km za kółkiem i padam) ale jeśli ktoś miałby pomysła jak to ogarnąć w rozsądnych pieniądzach będę wdzięczny (mam w B7 i kocham ten system)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda - oficjalna odpowiedź na mojego maila do nich

1 Podgrzewana przednia szyba (wiązka może być używana – szyba raczej nowa a na pewno wolna od wad)

- Nie wykonujemy zmian szyb

2 Bezkluczykowy dostęp do auta (na razie jest jedynie bezkluczykowe odpalanie)

- Na chwilę obecną temat nie do wykonania.

3 Webasto już jest ale sterowane pilotem – interesuje mnie dodatkowy moduł GSM do niego (może być zamiennik – ludzie na forum VW mówią że dobrze działa a znacznie niższy koszt)

 - Moduł GSM VW Passat B8 do zdalnego sterowania ogrzewaniem postojowym za pośrednictwem aplikacji na telefon komórkowy - 1462 zł

 

W opcji (odłożone w czasie)

- elektrycznie podnoszona klapa bagażnika (w opcji z czujnikiem)

Elektryczna klapa 3800 zł, czujnik nie jest możliwy bez systemu kessy

- area view (na razie kamera jest jedynie z przodu)

Kamery 360' - 6450 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie. 

Planuje zakup B8 wariant HL w prawie najbogatszej wersji, co jak się okazuje, nie jest takie proste. I stąd moje pytania:

Co jest taniej i lepiej doposazyc a co lepiej już miec w aucie, czyli -

1. virtualny cocpit to przeczytałem że udało się przełożyć ale zabawy tym dość dużo zapewne, więc lepiej mieć.

2. Wentylowane skóry - fotele dostać to pół biedy, panele klimy są dostępne, jedynie jeden przewód dołożyć i kodowowanie - chyba lepiej niż virtual dokładać. 

3. Zmieniarka w schowku z 2x SD i sim będzie jak znajdę Discovery pro - a jak nie to dużo jest zabawy z przełożenie DM na pro i zmieniarką? 

4. Co jeszcze mieć w podstawie by później było łatwiej modyfikować? 

5. Pełny ACC - jak rozpoznać do ilu jest - tylko przez rozkodowanie vin? 

 

Silnikowo celuje w 190tdi. 

 

Pozdrawiam Tomasz 

 

Edytowane przez WooojaS
5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności