Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.10.2017 o 19:48, Starl0rd napisał:

Ostrzegam wszystkich przed zmienianiem czegokolwiek w waszych passatach. Zrobicie jakiegoś mod-a i później ciągle będziecie kombinować

Mówisz, jakbyśmy nie wiedzieli, że to choroba, z której ciężko się wyleczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wielki dzień dla polskiej sceny modów w passacie B8 czyli montaż AID-a. Z tej okazji stwierdziłem że przyda mi się jakiś wiejski tuning co by bardziej spersonalizować moje autko :) PS: Wiem że to patologia ale niektórzy już mają takie uwielbienie dla festynu :D

 

 

1_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak pisałem wcześniej dzisiaj jako pionierzy przystąpiliśmy do wymiany zwykłych zegarów na cyfrowe AID.

operacja na otwartym sercu była bardzo stresująca, ale wszystko poszło ok pełen sukces.

:brawo:hurra  AID działa 100%   :brawo:hurra

 

ps. opisze wszystko w osobnym wątku co i jak, dzisiaj oblewamy z Piotrkiem sukces działających nowych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję sukcesu! A jest czego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej z allegro kupić oryginały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomczosi napisał:

Nie lepiej z allegro kupić oryginały?

Oczywiście że lepiej, tylko takowy nie jest dostępny. Nie chce pół zestawu, tylko te elementy które są dostępne z mojego link-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej części forum było kilka zapytań dotyczacych tzw świateł dziennych w Passatach B8 w wersjach City i Tradeline, które mają zwykłe reflektory główne na żarówki H7. Światła dzienne umieszczone są w części dolnej zderzaka w tzw reflektorze halogenowym  i mogą występować jako lampy do jazdy dziennej (jak na zdjęciu niżej) lub mieć jeszcze drugie lustro w tym leflektorze na halogen przeciwgielny przedni.

Padały pytania na forum jaki dokładnie jest tam rodzaj żarówek włożony. Pokusiłem się i rozebrałem reflektor żeby zrobić zdjęcie. Jest tam żarówka Toshiba 12V 21W.

Na zdjęciach w necie widziałem, że można tę oryginalną na żólto świecaca żarówkę zamienić na odpowiednik LED z cambus.

Mam prośbę. W necie jest wiele zamienników, ale wiem że tylko niektóre działaja bez wprowadzania błędów do komputera auta. Jeżeli ktoś już zamieniał oryginalne żarówki na LED z Cambus to niech da jakiś link gdzie i jaki typ żarówki zamiennika kupić, żeby nie namieszać w systemie samochodu. Muszę uważać na gwarancję ;-)

Z góry dziękuję.

VW B8  1 reflektor do jazdy dziennej.jpg

VW B8 2 zarowka z oprawka.jpg

VW B8 3 zarowka do jazdy dziennej Toshiba 12V 21W.jpg

 

Sam wypróbowałem i jest OK bez błędów po zamontowaniu do auta:

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Volkswagen-Passat-B8-Swiatla-do-jazdy-dziennej-LED-DRL-W21W-T20-OPTICON-PREMIUM-Zestaw-2-zarowki/2398?preview=true

tak teraz świecą na biało jako LED:

 

VW B81 reflektor do jazdy dziennej z LED.jpg

Edytowane przez Rober69
Uzupełnienie postu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie mod ze światłami top led.

Mają one dwie soczewki wokół których są paski drl. Aktywne są tylko te przy zewnętrznych soczewkach. Fot 1.

Możliwe, że te przy wewnętrznych można by jakoś zmusić do działania.

Może ktoś już miał lub ma taką lampę rozebraną i luknął by czy te drl-e  są jakoś zasilane czy to tylko ozdoba.

Jak mają zasilanie to może by dało rade to zakodować.

Szukając informacji trafiłem tylko na coś takiego jak na Fot 2. Wprawdzie to chiński zamiennik ale...

 

 

top led 1.JPG

led top 2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KrakAn dobry pomysł.  Przyłączam się do pytania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dirve napisał:

@KrakAn dobry pomysł.  Przyłączam się do pytania. 

Ja również, myślałem nawet o tym ostatnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2017 o 21:33, piotrus_pan napisał:

Czy przerabiał ktoś zamianę zwykłych lusterek na:

a) elektrycznie składane

lub

b) elektrycznie składane wraz z asystentem martwego pola

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę?

Highline, rozpoznawanie znaków, aktywny tempomat, automatyczne światła drogowe

Cześć,

Ja również tak jak Fedwo (raz jeszcze dzięki za pomoc) zdecydowałem się na wymianę elektrycznie składanych lusterek w B8 (bez funkcji side assist)

Wszystko przebiegło bez problemów, przełożenie lusterek i przełącznika w drzwiach powierzyłem zaprzyjaźnionemu mechanikowi, jeśli chodzi o kodowanie to również obyło się bez kłopotów.

Z minusów to:

- aktualnie mam problem bo oddałem auto do ASO na przegląd i po odebraniu ta funkcja nie działa, nie ma nawet reakcji na przełączniku - z tego co widziałem w opisie to robili akcje fabryczne na sterowniku drzwi(aktualizacja) i prawdopodobnie przywrócili tym samym fabryczne ustawienia. Czekam na info zwrotne od VW :(

Pzdr!

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze przywrocili ustawienia z fabryki i pokazdej akcji sereidowej  tak bedzie. Zakoduj jeszcze raz. Nie ma duzo roboty

A specjalnie bym sie dopytywal w vw o to bo moga ci uniewaznic gwarancje na uklad elektryczny za taka przerobke

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie przy b6 albo b7 modziłem oczywiście w tym montowałem dynaudio. Teraz będę miał b8 i w dynaudio nie będę się już pchał, ale mam dobry wzmacniacz i głośniki które chciałem zamontować. Tylko że fajnie byłoby przestroić radio żeby przeszło w tryb dynaudio dawało po niskich pełnym pasmem itd. inaczej będzie b. głośno grało i niekoniecznie dobrze. Czy to w ogóle jest możliwe w B8 tak jak robiło się to w B7 (vdsem zmieniało się po prostu ustawienia systemu audio) bo słyszałem że modzenie nie już takie proste? pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa, a w sumie trzy pytania odnośnie zmian w B8.

Pierwsze, to czy ktoś zmieniał podsufitkę, z jasnej na czarną? Czy jest taka możliwość?

Drugie, czy ktoś podnosił już moc w silniku 1.8 TSI? Jeśli tak, to czy jakimś boxem, czy może programem? Da się to zrobić u dealera, tak żeby nie tracić gwarancji? 

Trzecie, wydech. Przeczytałem tematy na forum i zastanawiam się, czy ktoś z Was zmieniał już wydech końcowy na bardziej "rasowy", ale bez wyciągania zaślepek w zderzaku (r-line) czy to się z celem mija? 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsufitka to nie problem, kazdy lepszy blacharz ci wymieni tylko pamietaj ze w sedanie zeby to zrobic trzeba wyjac przednia albo tylna szybe czolowa wiec zabawa jest. Jak masz dsg to nie tykalbym silnika bo to dsg suche do trwalych i tak nie nalezy. Czy zrobisz program czy box to gwarancja i tak przepada, wbrew temu co pisza producenci boxow bez problemow da sie sprawdzic czy boks byl pomimo jego usuniecia, nie mowiac juz o chipie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Papcio_Szymek napisał:

Mam dwa, a w sumie trzy pytania odnośnie zmian w B8.

Pierwsze, to czy ktoś zmieniał podsufitkę, z jasnej na czarną? Czy jest taka możliwość?

Drugie, czy ktoś podnosił już moc w silniku 1.8 TSI? Jeśli tak, to czy jakimś boxem, czy może programem? Da się to zrobić u dealera, tak żeby nie tracić gwarancji? 

Trzecie, wydech. Przeczytałem tematy na forum i zastanawiam się, czy ktoś z Was zmieniał już wydech końcowy na bardziej "rasowy", ale bez wyciągania zaślepek w zderzaku (r-line) czy to się z celem mija? 

Pozdrawiam!

Ja robiłem box'a w V-techu  Jeździ rewelacyjnie. jak nie będziesz katował to nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności