Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę zrozumieć dla czego nie dali opcji auto ryglowania się zamka po czasie. W Hondzie to miałem i bardzo fajna funkcja, a tutaj cały czas muszę pamiętać . Wszystkie te funkcje można by było spokojnie dodać luz zaprogramować ale ta cholerna gwarancja.

 

W opcjach samochodu musisz sobie włączyć. Poszukaj dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to w ustawieniach, ja mam wyłączone ale jak grzebałem w komputerze to gdzieś widziałem w opcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Aktywuje się po przekroczeniu 20 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie b6 można było ustawić ryglowanie/odryglowanie drzwi VCDS'em.

W b7 opcja była już dostępna w menu w zegarach.

W b8 na stan mojej wiedzy wszystkie passaty to mają - w ustawieniach centralnego zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o automatyczne zamykanie się po krótkim czasie (10-20 s) zamków po wyjściu z auta. DZiała to tylko gdy się nie otworzy drzwi czyli jak przez przypadek naciśnie się przycisk otwierania. W ogóle auto ma tyle czujników w siedzeniach np. pasów to mogli by zrobić, że jak nikt nie siedzi to się zamknie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamykanie się po krótkim czasie (10-20 s) zamków po wyjściu z auta

 

Nie wiem, czy bym chciał to mieć...

A jak na siedzeniu pasażera leży moja torba z (ciężkim) laptopem, to się powinno samo zamknąć, czy nie?

Z drugiej strony, gdyby ta funkcja była i dałoby się ją wyłączyć, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś. Bo nie widzę minusów tego rozwiązania. Też się zastanawiam czemu tego nie ma w HL? A jak jest to może ktoś podpowie jak uruchomić.

 

 

 

Nie wiem, czy bym chciał to mieć...

A jak na siedzeniu pasażera leży moja torba z (ciężkim) laptopem, to się powinno samo zamknąć, czy nie?

Z drugiej strony, gdyby ta funkcja była i dałoby się ją wyłączyć, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zauważyłem że otworzyłem samochód na parkingu i gadałem z minutę przed samochodem i sam się zamknął i później spróbowałem tak jeszcze raz i tak samo się zamknął a jak zostawię kluczyk w samochodzie to się nie zamyka bo często zostawiam klucz w samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z was montował sobie w podsufitkę ,lampkę z pakietu Ambient Plus ???

 

Pytanie, czy potrzebne sa jakieś modyfikacje ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nie widzę minusów tego rozwiązania.

 

Sytuacja mało prawdopodobna, ale możliwa. Próbujesz uruchomić samochód i nic, bo bateria padła i samochód nie widzi kluczyka. Przykładasz go więc do kierownicy i odpalasz, jedziesz, zatrzymujesz się, wysiadasz bez kluczyka... i pozamiatane, bo samochód się zamknie, gdyż nie widzi kluczyka.

 

Oczywiście, można to oprogramować tak, że jak ostatnie odpalenie było z kluczyka zbliżonego do kolumny kierownicy, to ileś tam funkcji dla bezpieczeństwa się wyłącza. Wszystko można, ale jakoś nie wszystko jest robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy minus jest wtedy jak ktoś zostanie w środku, np. żona pod sklepem. Auto się zamknie, uzbroi się alarm i zacznie wyć... Albo właśnie się nie zamknie jak zostanie torba na siedzeniu. Z kluczykiem w środku problem jest nawet teraz bo jak się zamknie auto siedząc w środku to tez się alarm uzbraja co jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio zauważyłem że otworzyłem samochód na parkingu i gadałem z minutę przed samochodem i sam się zamknął i później spróbowałem tak jeszcze raz i tak samo się zamknął a jak zostawię kluczyk w samochodzie to się nie zamyka bo często zostawiam klucz w samochodzie

 

Z kluczykiem w środku nie zamyka się. Ani sam z siebie ani z Twojej inicjatywy.

Taki system bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największy minus...

 

O, to jest jeszcze lepszy przykład!

 

Tak więc chciałbym to mieć, ale tylko po to, by to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój się z kluczyka zamknie jak jestem w środku, sprawdzałem. Nawet alarm się włączy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo naciskając otwarcie na kluczyku i stojąc na zew. i nie otwierając drzwi zawsze się zamyka nawet B5

a

naciskając otwarcie na kluczyku i stojąc na zew. otwierasz drzwi wkładając kluczy to sie nie zamknie

 

cała róznica to OTWARCIE DRZWI SAMOCHODU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jakoś w hondzie accord z 2004 r którą mam jakoś to rozwiązali i nie zarygluje jak kluczyk jest w aucie zostawony. Z resztą podejrzewam że nie jest to problemem zaprogramować tylko czemu tego nie ma nawet w opcji bo zdarza mi się zapomnieć zamknąć auto.w takim aucie a przynajmniej w HL powinno być mnogość ustawień czy opcji. Nigdy nie myślałem że będę narzekał na takie braki w aucie za 150 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już kiedyś na to narzekałem. W Talismanie to podobno jest. Ktoś tu chyba na forum pisał wtedy jak ja poruszałem temat.

 

Sytuacji problematycznych pewnie jest trochę do wzięcia pod uwagę, ale nie takie rzeczy te samochody już robią i nie z takimi problemami sobie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy ktoś z was montował sobie w podsufitkę ,lampkę z pakietu Ambient Plus ???

 

Pytanie, czy potrzebne sa jakieś modyfikacje ?

 

Pozdrawiam

 

No właśnie. Dobre pytanie.

Ja na razie kupiłem taką lampkę, rozebrałem na części pierwsze i złożyłem.

Patrząc z grubsza na schemat podłączenia - temat nie jest taki prosty. Na 100% wymieniając lampkę nad lusterkiem trzeba też wymienić tylną. Są inne wtyczki, wiązki, nawet inne podłączenie lusterka wstecznego (!).

Lampkę trzeba podłączyć (LIN) do modułu centralnej elektryki. I tu widzę największy problem związany z kodowaniem - inaczej lampka nie ruszy.

Jak ktoś widział ile jest pozycji we wspomnianym module dot. oświetlenia ambiente to wie o czym piszę.

 

Jak ktoś ma wiedzę w tym temacie, jakieś linki itd. - dzielenie się mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój się z kluczyka zamknie jak jestem w środku, sprawdzałem. Nawet alarm się włączy...

W ten sposób można, nie można zamknąć z zewnątrz (przez klamkę) gdy kluczyk jest wewnątrz, np. w bagażniku.

Wtedy klapa bagażnika sama się otwiera (tak mam w B6).

Nie próbowałem zamknąć z kluczykiem wewnątrz gdy drugi kluczyk jest na zewnątrz ale przy klamce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tylko po to, by to wyłączyć

 

A dlaczego wyłączyć? To dobre zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem drzwi pilotem. Jeżeli przypadkowo odblokujesz zamek pilotem a nie otworzysz drzwi zamek ponownie zostanie zablokowany. Mam tą opcję zarówno w B5 jak i w B7. W B5 zamek mogę zablokować pilotem będąc w samochodzie z kolei w B7 nie ma możliwości zablokowania drzwi pilotem wewnątrz samochodu (zamek się blokuje i natychmiast otwiera)

 

 

Nie próbowałem zamknąć z kluczykiem wewnątrz gdy drugi kluczyk jest na zewnątrz ale przy klamce.

 

W B7 jeżeli kluczyk jest wewnątrz samochodu nie ma możliwości zablokowania zamka drugim kluczykiem, w B8 pewnie działa to podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności