Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem ciekaw czy to się da zrobić. Wydaje mi się jednak, że idealnie byłoby zmienić podsufitkę na taką, która ma te otwory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B8, ale podejrzewam, że jest podobnie jak w B6/B7 - co najmniej jeden z kolegów na forum zakładał siatkę rozdzielającą.

Podsufitki nie wymieniał, ale trzeba było ją opuścić aby przykręcić do konstrukcji dachu odpowiednie uchwyty dla siatki. Oczywiście trzeba było zrobić otwory w podsufitce i założyć plastiki maskująco/wykańczające.

Roboty trochę jest, bo aby opuścić podsufitkę trzeba rozbebeszyć słupki B/C/D, odkręcić rączki itd.

Trzeba się zastanowić, czy ta siatka jest faktycznie tak potrzebna i warta takiej roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba się zastanowić, czy ta siatka jest faktycznie tak potrzebna i warta takiej roboty..

 

Jeśli ktoś wozi dużo bagaży, to bardzo warto - może uratować życie w razie wypadku.

 

Przy okazji: zdaje się, że siatki nie da się założyć w przypadku szklanego dachu. Przynajmniej jak ja zamawiałem to był konflikt tych dwóch opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie się zgadzam. Miałem taką siatkę w Touranie i wtedy bagażnik można liczyć do sufitu. Inna sprawa, że są kraje, w których za lądowanie powyżej rolety bez zabezpieczenia siatką można dostać mandat za niezabezpieczenie bagażu... Jak się ma zatem plany na wyjazdy w większej ekipie, to pewnie siatka przyda się nie raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś wozi dużo bagaży, to bardzo warto - może uratować życie w razie wypadku.

 

Przy okazji: zdaje się, że siatki nie da się założyć w przypadku szklanego dachu. Przynajmniej jak ja zamawiałem to był konflikt tych dwóch opcji.

Da się założyć przy szklanym dachu.. Mocowanie są koło uchwytów górnych pasażerów z tyłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nic odkrywczego lecz zmieniłem oprogramowanie - CHIP i teraz z fabrycznych 188KM mam 224KM .Reszta gratów idzie więc będę informować co i jak to wpływa na osiągi auta. wykres.jpg

20170605_132056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak teraz jeździ w porównaniu do 2.0 TSI 220KM... czy pojemność dużo daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nic odkrywczego lecz zmieniłem oprogramowanie - CHIP i teraz z fabrycznych 188KM mam 224KM .Reszta gratów idzie więc będę informować co i jak to wpływa na osiągi auta. [ATTACH=CONFIG]153511[/ATTACH]

 

Ciekawe jak ta DSG wytrzyma 300 Nm...

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie .Musze sie umówić na jakiś test .

U Krotoskiego mam chody więc może pomogą.

Ale zaczekam jeszcze na dalsze modyfikacje lecz terminy oczekiwania to koniec lipca więc wyrobię się dopiero na zlot Vwmania w Pruszczu Gdańskim

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Będzie jeszcze więcej :-)Co do skrzyni to staram się nie piłować od 1 lecz dopiero przy wyższych prędkościach wciskać maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla skrzyni to chyba obojętne który bieg - na wałku od strony silnika zawsze będzie 300Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziś doszły nowe buty :-) idealnie wypełniają nadkola - nie ma co myśleć o dystansach

Felga szerokość 8,5 ' średnica' 20'' opony 235/35/R20tył.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dla skrzyni to chyba obojętne który bieg - na wałku od strony silnika zawsze będzie 300Nm.

 

Dzięki za info.

bok.jpg

skos.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz ET przy tym 8,5" ? Jak będziesz miał lub może masz, to wrzuć jeszcze foto boczne z większej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie...co to za wkład do bagażnika? ja mam inny z boku i koło pełnowymiarowe 18".

7da1f3b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dziś doszły nowe buty :-) idealnie wypełniają nadkola - nie ma co myśleć o dystansach.

Felga szerokość 8,5 ' średnica' 20'' opony 235/35/R20

 

Czy masz DCC ? Jakie felgi miałeś wcześniej, ile cali i jaki profil.

Napisz czy bardzo jest odczuwalna różnica w amortyzowaniu dziur (lub jej braku) ?

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy masz DCC ? Jakie felgi miałeś wcześniej, ile cali i jaki profil.

Napisz czy bardzo jest odczuwalna różnica w amortyzowaniu dziur (lub jej braku) ?

 

Nie mam DCC , a felgi z racji że też miałem R-Line to 18" model Monterey szare 8J 235/45/R18 fabryczne pirelli cinturato

 

Wczoraj założyłem i jest lepiej niż myślałem. Wiadomo przy manewrowaniu jest różnica na niekorzyść . Po przejechaniu 50km czyli niewiele komfort jest dobry.Dziury staram sie omijać lub łapać bokiem aby całkowicie koło w nią nie wpadło :-) Lecz o tym pogadamy jak zrobię 1000 lub więcej km

Oczywiście mam świadomośc że w sezonie pewnie stracę 1 oponę na jakiejś dziurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
et30

 

WoW...no to musze przyznac, że grubo. Ja się zastanawiam nad ET35 przy 8,5x18"...bo mi się zdaje, że z przodu może być ciasno...ale Ty widze poszedłeś 5mm dalej. Brawo Ty :) Masz fotke spasu z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WoW...no to musze przyznac, że grubo. Ja się zastanawiam nad ET35 przy 8,5x18"...bo mi się zdaje, że z przodu może być ciasno...ale Ty widze poszedłeś 5mm dalej. Brawo Ty :) Masz fotke spasu z przodu?

 

front.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jest równo z brzegiem błotnika w górnej części bo na dole odstaje

Front 1.jpg

front 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]153550[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153551[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153552[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jest równo z brzegiem błotnika w górnej części bo na dole odstaje

Ale będzie piaskowalo blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale będzie piaskowalo blachę.

 

No kola wygladaja rewelacyjnie.

Ale faktycznie nie tylko progi ale i dolna czesc drzwi bedzie 'piaskowana'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności