Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

tak z ASO, no to ja raczej podziękuję za taką imprezę :D może się kiedyś znajdzie komplet na allegro za 1,5k w dobrym stanie :)

Swoją drogą, strasznie drogie te poduszki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Czy ktoś z Was posiadających Varianta zakupił może matę/wykładzinę do bagażnika?

Zastanawiam się, którą z oryginalnych akcesoriów wybrać i mam mały mentlik!

A może coś nieoryginalnego?

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Swoją drogą, strasznie drogie te poduszki...

Koszt mega sztucznie pompowany, tak jak i sam montaż poduszek w desce bez oddzielnego wymiennego dekielka (jak dawniej). Wszystko po to, żeby po nawet niewielkim dzwonie powstało dużo szkód, przez co więcej aut załapie się na szkodę całkowitą, więcej klientów weźmie kasę z ubezpieczenia i zamówi nowe auto. Interesu trzeba pilnować na każdym etapie. Podobny cel w montażu droższych sterowników lub często głównego kompa pod maską na przodzie, na narożnikach lub na nadkolach przy błotnikach, pomimo że głębiej często też jest wolne miejsce. Albo w kabinie "w nogach" pod dywanami - jak nie rozbije, to może przynajmniej zaleje wodą. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, którą z oryginalnych akcesoriów wybrać i mam mały mentlik!

 

Ze sprzedażą akcesoriów w VW jest niezły skandal, bo oni akcesoria sprzedają na tych samych warunkach co części zamienne.

Jeśli zamówię wahacz lub filtr, to oczywiste jest, że nie zrezygnuję z zakupu po obejrzeniu, bo "€žna zdjęciu to inaczej, panie, wyglądało", ale już z matą do bagażnika tak nie jest, a jeśli można ją obejrzeć u dealera przed zakupem, to chyba tylko przez szczęśliwy zbieg okoliczności.

Dzwoniłem w tej sprawie do Biura Obsługi Klienta VW (trzeciego dnia ktoś w końcu podniósł słuchawkę), ale nawet tam oni nie widzą nic dziwnego w całej tej procedurze, a argumenty są takie:

 

- producent dokłada wszelkich starań...

- dealer nie może mieć całej oferty na stanie

- zamawiając akcesoria dla mnie dealer ponosi koszt

 

więc: jak zamówiłem, to już przepadło.

 

Dlatego jeszcze nie kupiłem dywaników Optimat (Art. nr: 3G1 061 445 WGK), bo choć na 99% wziąłbym je po obejrzeniu, to jednak nie pozwolę sobie, by stawiano mnie pod ścianą, czyli zmuszano do zakupu w ciemno.

 

Wracając do pytania o matę: ja kupiłem nieoryginalną, opierając się trochę na opiniach z forum. Nic specjalnego, ale za te pieniądze może być, no i po namyśle mogłem ją odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze sprzedażą akcesoriów w VW jest niezły skandal, bo oni akcesoria sprzedają na tych samych warunkach co części zamienne.

Jeśli zamówię wahacz lub filtr, to oczywiste jest, że nie zrezygnuję z zakupu po obejrzeniu, bo "€žna zdjęciu to inaczej, panie, wyglądało", ale już z matą do bagażnika tak nie jest, a jeśli można ją obejrzeć u dealera przed zakupem, to chyba tylko przez szczęśliwy zbieg okoliczności.

Dzwoniłem w tej sprawie do Biura Obsługi Klienta VW (trzeciego dnia ktoś w końcu podniósł słuchawkę), ale nawet tam oni nie widzą nic dziwnego w całej tej procedurze, a argumenty są takie:

 

- producent dokłada wszelkich starań...

- dealer nie może mieć całej oferty na stanie

- zamawiając akcesoria dla mnie dealer ponosi koszt

 

więc: jak zamówiłem, to już przepadło.

 

Dlatego jeszcze nie kupiłem dywaników Optimat (Art. nr: 3G1 061 445 WGK), bo choć na 99% wziąłbym je po obejrzeniu, to jednak nie pozwolę sobie, by stawiano mnie pod ścianą, czyli zmuszano do zakupu w ciemno.

 

Wracając do pytania o matę: ja kupiłem nieoryginalną, opierając się trochę na opiniach z forum. Nic specjalnego, ale za te pieniądze może być, no i po namyśle mogłem ją odesłać.

 

Kolego - nie raz zamawiałem dziwne części z VW (sprowadzali specjalnie dla mnie) i oddawałem je w tym samym dniu z pełnym zwrotem kasy.

A kiedyś przy braku pewności co do zamontowanej u mnie częsci dostałem dwie i pan z góry powiedział - "tą co nie pasuje pan zwróci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego - nie raz zamawiałem dziwne części z VW (sprowadzali specjalnie dla mnie) i oddawałem je w tym samym dniu z pełnym zwrotem kasy.

 

Cieszę się, że zdarzają się takie przypadki. Szkoda, że nie są one regułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem oryginalną matę dwustronną z wysuwanym rękawem do ochrony. Daje radę, ale w folderze jest idealnie płaska -> w rzeczywistości nie, bo jest przewożona zrolowana i mimo moich usilnych starań cały czas jest trochę zagięta. Jest duża, pokrywa nawet siedzenia, jeśli się je złoży. Rękaw do ochrony zderzaka ciężko się chowa. Sama powierzchnia dobra do czyszczenia i przytrzymuje przedmioty.

 

Jeśli kupowałbym znowu -> tej za tą cene bym nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie element obowiązkowy w związku z brakiem pakiet bagażnik z szybami to akcesoryjna belka podziału bagażnika. Wtedy jednak robi się problem bo żadna wykładzina nie pasuje ;-). I tu się okazało że wykładzina z superba 2 pasuje jak ulał. Tak więc z poprzedniego auta przelałem zarówno siatki jak i mate :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A według mnie element obowiązkowy w związku z brakiem pakietu bagażnik z szynami to akcesoryjna belka podziału bagażnika. Wtedy jednak robi się problem bo żadna wykładzina nie pasuje ;-). I tu się okazało, że wykładzina z superba 2 pasuje jak ulał. Tak więc z poprzedniego auta przejąłem zarówno siatki jak i mate :-)
....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z ASO, no to ja raczej podziękuję za taką imprezę :D może się kiedyś znajdzie komplet na allegro za 1,5k w dobrym stanie :)

Swoją drogą, strasznie drogie te poduszki...

 

Kierownica do R-Line nie posiada podgrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wziąłem oryginalną matę dwustronną z wysuwanym rękawem do ochrony. Daje radę, ale w folderze jest idealnie płaska -> w rzeczywistości nie, bo jest przewożona zrolowana i mimo moich usilnych starań cały czas jest trochę zagięta. Jest duża, pokrywa nawet siedzenia, jeśli się je złoży. Rękaw do ochrony zderzaka ciężko się chowa. Sama powierzchnia dobra do czyszczenia i przytrzymuje przedmioty.

 

Jeśli kupowałbym znowu -> tej za tą cene bym nie kupił

 

Dzięki Radek!

 

Właśnie tą, o której pisałeś miałem zamiar kupić i..... nie kupię!

Chyba wezmę tą sztywniejszą z niewielkim rantem.

 

Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Radek!

 

Właśnie tą, o której pisałeś miałem zamiar kupić i..... nie kupię!

Chyba wezmę tą sztywniejszą z niewielkim rantem.

 

Podrawiam

 

Mam matę z rantem, fajnie wygladała przez....dzień plastyk z którego jest zrobiona strasznie się rysuje, szukam czegoś co będzie miało strukturę gumowaną (taką miałem w Octavi i super się sprawdzała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ori wersję z pianki z rantem - wygląda spoko, ale można ją zedrzeć jak się zbyt ostre przedmioty będzie po niej przesuwać :P

 

Jak tak czytam, to żadna z trzech mat w katalogu do B8 nie jest idealna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać gdzie zakupiłeś taki wieszak? Czy to jest ori z ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent z zapachem na tylnych nawiewach. Z przodu kiepsko to pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ori nakładki z aluminium na progach zamiast chronić progi tylko kosztują dużo, a nawet na tylne progi nie ma co nakleić :P

 

Brałem te czarne folie z katalogu - 1/4 taniej, a do tego są na wszystkie progi i chronią kanty ;)

 

No i folia na krawędź ładunkową zderzaka (choć tu akurat cena/wygląd są dyskusyjne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam te czarne i sprawują się bardzo dobrze! Ale w B6 miałem srebrne listwy i też przerwały wszystko (tyle że chroniły rant).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te ori nakładki z aluminium na progach zamiast chronić progi tylko kosztują dużo, a nawet na tylne progi nie ma co nakleić :P

 

Brałem te czarne folie z katalogu - 1/4 taniej, a do tego są na wszystkie progi i chronią kanty ;)

 

No i folia na krawędź ładunkową zderzaka (choć tu akurat cena/wygląd są dyskusyjne).

 

Możesz napisać ktore dokladnie wziales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłbyś napisać gdzie zakupiłeś taki wieszak? Czy to jest ori z ASO?

Jest to oryginalny wieszak wybrany z katalogu akcesoriów w Aso.

 

r1u0d2y z tylu i tak nikt prawie nie jeździ, a nie muszę patrzeć na te wstrętne zapachy na ładnej desce rozdzielczej:) najlepiej bym sie cieszył, gdyby zrobili dozownik do zapachów np jak w Mercedesie, ale to może sie doczekam w passacie b9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności