Skocz do zawartości
sirocco

Ochrona i pielęgnacja

Rekomendowane odpowiedzi

Sam. Jeszcze była w miarę fajna pogoda. Nakładanie jest bardzo proste i polerowanie również. Druga warstwa w odstępstwie 24 godzin w stosunku do pierwszej. Rzecz jasna w tym czasie auto powinno być w garażu, żeby karoseria nie nazbierała żadnego pyłu i brudu.

 

A plastiki zabezpieczałeś przed nałożeniem wosku? Napiszesz coś więcej jak się zaciera ten wosk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja nie mam żadnych plastików.. Mam wersję highline i wszystko jest lakierowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, no chyba przesadziłeś. A pas na dole pod zderzakiem przednim (w linii halogenów), a podstawa lusterek bocznych, a podszybie? Więcej to już chyba rzeczywiście nie ma, ale kilka naliczyć można.

Myślę, że koledze chodziło o to czy ten środek nie zostawia śladów na plastikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tomek pisał , bardzo łatwo się nakłada i jeszcze lepiej poleruje , żadnych plastików nie zabezpieczałem , brak jakichkolwiek śladów na nich a z ciekawostek to to że przejechałem tym woskiem lampy i są czyste a woda z nich zaraz znika . Fajne jest to ze wosk mam już z 4 tygodnie, a auto czysciutkie a jak coś się pojawi to zwykłym szlaufem polejesz i schodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza, wiele wosków zostawia białe mazy, których musiałem pozbywać się zazwyczaj czarnidłem do opon. Tu nie ma takiej możliwości, żadnych śladów smug czy innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje dywaniki Optimat (Art. nr: 3G1 061 445 WGK)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Ceramic -Pro-zestaw do samodzielnego nakładania - cena ok.400 pln,własny wkład pracy to cała niedziela - ok. 10 godzin- trzeba nałożyć min.4 warstwy w odstępach czasowych ok,1 godz-jednym słowem robota dla tych którzy maja przy tym zabawe.Efekt -dla mnie niesamowity, powłoke nakladałem w czerwcu tuż po odbiorze z salonu-lakier bardzo mało łapał brud -bardzo skutecznie można go umyć na bezdotykowej myjni. Pierwszy raza byłem na myjni ręcznej gdy zaczęły się mrozy. Do dziś nie widać zużycia powłoki -wg. producenta do 2 lat trwałości- zobaczymy.Zapomniałbym - dodatkowe popołudnie na felgi. Za to samo w Car Spa -chcieli 2500- jak sie komuś nie chce samemu to też warte tych pieniędzy. Po tych pozytywnych doświadczeniach zacząłem stosować też kosmetyki do wnętrza tej firmy- jest O.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie za nakładanie Ceramic Pro 9H Strong zapłaciłam 3,5 tys. Śląsk to nie Wawka ale w te 2,5 tys mimo wszystko nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakis fajny środek do czysczenia tunelu, oraz deski rozdzielczej wraz z AID, radiem itd. Zeby nie pozostawialo smug itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem w stanie uwierzyc, jezeli ktos ma znizke itp. Ja dostalem z polecenia sprzedawcy w salonie pewna firme detailingowa z Gdanska.

Jestem umowiony w marcu na polozenie japonskiej Modesty BC-03. Daja do 3 lat gwarancji na utrzymanie efektu. Podobno modesta to swietna powloka, wytrzymala itp. Pisze podobno gdyz kompletnie nie znam sie w temacie i moge tylko ocenic efekt koncowy.

 

Koszt wraz z zabezpieczeniem wnetrza tez 2500zl, takze wawa sie ceni...

Edytowane przez class

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie za nakładanie Ceramic Pro 9H Strong zapłaciłam 3,5 tys. Śląsk to nie Wawka ale w te 2,5 tys mimo wszystko nie wierzę.

 

A mój Pasek dzisiaj otrzymał jeszcze w salonie przed odbiorem powłokę Gtechniq Crystal Serum i dodatkowo oklejenie folią zderzaka z przodu, reflektorów, lusterek oraz wnęk drzwiowych i zderzaka tylnego w górnej części.

Oczywiście zabezpieczone także felgi, całe wnętrze, komora silnika i szyby (niewidzialna wycieraczka).

Na powłokę Certyfikat i trwałość - 7 lat (do tego czasu podchodzę bardzo sceptycznie - zobaczymy).

Robione na Śląsku. Efektu jeszcze nie widziałem, tak samo jak samochodu.

Natomiast Pani, u której zamawiałem powiedziała, że wygląda super!

W poniedziałek odbieram więc zobaczymy!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój Pasek dzisiaj otrzymał jeszcze w salonie przed odbiorem powłokę Gtechniq Crystal Serum i dodatkowo oklejenie folią zderzaka z przodu, reflektorów, lusterek oraz wnęk drzwiowych i zderzaka tylnego w górnej części.

Oczywiście zabezpieczone także felgi, całe wnętrze, komora silnika i szyby (niewidzialna wycieraczka).

Na powłokę Certyfikat i trwałość - 7 lat (do tego czasu podchodzę bardzo sceptycznie - zobaczymy).

Robione na Śląsku. Efektu jeszcze nie widziałem, tak samo jak samochodu.

Natomiast Pani, u której zamawiałem powiedziała, że wygląda super!

W poniedziałek odbieram więc zobaczymy!

 

Pozdrawiam

 

Ja też odbierałam z salonu już z powłoką ceramiczną. Ale powłoka na felgach???? hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powłoka na felgach???? hmmm

 

Ja też mam i sobie chwalę. Bardzo łatwo się czyszczą, nie zostają żadne ślady brudu, ani też osadu z klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale powłoka na felgach???? hmmm

Ja woskuje felgi. Efekt kapitalny. Bardzo łatwo cały syf z klocków schodzi - bez potrzeby użycia mocnej chemii. Różnica do powłoki ceramicznej - zapewne wosk trzeba nakładać znaacznie częściej .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecacie jakiś dobry wosk do tzw. codziennej pielęgnacji (tzn. do nałożenia np. po weekendowym myciu myjką ciśnieniową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja używam dwóch: COLLINITE 476S (bardzo trwały) lub meguiars nxt 2. Oba dobrze się rozprowadzają i polerują. Zymol Carbon też dobry ale już droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A polecacie jakiś dobry wosk do tzw. codziennej pielęgnacji (tzn. do nałożenia np. po weekendowym myciu myjką ciśnieniową?

 

Samą myjką dobrze nie umyjesz samochodu, także nakładanie wosku nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie co weekend glinkujecie swoje passaty? Generalnie chyba po nałożeniu collnite przez jakiś czas można zrezygnować z glinkowania?

 

Jaki w takim razie macie schemat? Co weekend pełne czyszczenie plus wosk???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem że nie umiem inaczej .. W sezonie czyli od kwietnia do października woskuje raz na miesiąc czasem dwa. Myje raz na tydzień lub dwa. Zgadza się. Nie ma potrzeby glinkowania po collnite. Myje najpierw aktywną pianą o ph neutralnym, następnie ręcznie rękawicą z frędzlami na dwa wiadra. Osuszam broń Boże nie ściągam wody ściągaczką... No i później kawałek po kawałeczku.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady. Po to sie nakłada wosk, żeby sobie ułatwić życie i uprościć mycie. Dobry wosk starcza do 6 miesiecy. Ja nakładam wosk po zimie i przed zima (jesli można to w UK zima nazwać)

 

Później raz na 2 tygodnie mycie + suszenie + psikniecie kół czernidłem i auta i tak należą do najczystszych na dzielni ;)

 

0bcae89a120c3ebc4845d25cd56d8d5b.jpgbbcbeeae9beba0351916a67f71e17556.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności