Skocz do zawartości
Gość roofmaniak

ABS - przekaznik 78 - pomocyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość roofmaniak

witam:)

 

chcialem zapytac - jak jest sterowany ten przekaznik - bo u mnie cos sie zepsulo i automatycznie nie pompuje mi pompa plynu chamulcowego do ukladu chamulcoweg - tylko jak wlacze recznie przekaznik to wtedy pompuje - i chcialem w zwiazku z tym zapytac - czy komputer abs'u steruje tym przekaznikiem , czy tez moze jakis czujnik z pompy steruje tym przekaznikiem , tak ze zalacza sie on automatycznie zeby podpompowac plyn chamulcowy w uklad?

 

sprawa wyglada u mnie tak:

 

jak zapalalem kiedys samochod to automatycznie po przekreceniu stacyjki wlaczala sie pompa wspomagania chamulca i pompowala plyn chamulcowy w uklad. Od pewnego czasu cos sie zepsulo i teraz jak przekrecam kluczyk to nie pompuje mi ta pompa ( wiec rozebralem przekaznik) i teraz jak zaswieca mi sie kontrolka od chamulcow to recznie naciskam ten przekaznik i wtedy pompa pompuje plyn. Ale musze to naprawic .

 

I teraz nie wiem czy komputer od abs'u jest zepsuty , czy przekaznik musze wymienic , czy moze jakis czujnik w pompie chamulcowej?

 

prosze o pomoc!!!

 

pozdrawiam:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

najlepiej będzie jak podepniesz auto pod kompa i zczytasz kody błędów - będziesz miał odpowiedz co się zepsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość roofmaniak

na razie chce to zrobic bezz podpinania pod kompa - moze sie uda:)

 

jakies propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil
teraz jak zaswieca mi sie kontrolka od chamulcow to recznie naciskam ten przekaznik i wtedy pompa pompuje plyn

jak włączysz ten przekaźnik to kontrolka od absu ci gaśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość roofmaniak

kontrolka mi nie gasnie bo mam uszkodzony jeden z czujnikow - ale bardziej teraz rozchodzi mi sie o chamulec zwykly ( bo niby powinno byc tak ze jak abs nie dziala to auto moze chamowac normalnie jakby nie posiadalo absu) jak naciskam ten przekaznik to wtedy wlacza sie pompa wspomagania chamulca i pompuje plyn chamulcowy do ukladu - wynikiem czego jest to ze gasnie mi wtedy kontrolka od chamulcow (na desce rozdzielczej) !!!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

jak naciskam ten przekaznik to wtedy wlacza sie pompa wspomagania chamulca i pompuje plyn chamulcowy do ukladu
Hmm...jak go naciskasz??? :niepewny: To ze pompa daje cisnienie to normalne!!!Tak ma byc :ok: Nawet jezeli kontrolka sygnalizuje awarie ABS-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DTaras

taka uwaga

pompa elektryczna nie bierze udziału w hamowaniu bez ABS

jeżeli przekręcasz kluczyk i na moment włacza Ci sie pompa tudzież pstryka zawór upustowy to jest test. Jeżeli Masz awarie ABS to chyba logiczne ze ukłąd w hamulce przestanie sie wtryniać wogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil
pompa elektryczna nie bierze udziału w hamowaniu bez ABS

jeżeli przekręcasz kluczyk i na moment włacza Ci sie pompa tudzież pstryka zawór upustowy to jest test. Jeżeli Masz awarie ABS to chyba logiczne ze ukłąd w hamulce przestanie sie wtryniać wogóle...

święte słowa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

taka uwaga

pompa elektryczna nie bierze udziału w hamowaniu bez ABS

No to skad jest wtedy cisnienie w ukladzie hamowania????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil
taka uwaga

pompa elektryczna nie bierze udziału w hamowaniu bez ABS

No to skad jest wtedy cisnienie w ukladzie hamowania????

gdy abs niedziała to auto chamje normalnie jak by absu wogóle niebyło. przecież samochód bez absu chamuje normalnie a niema pompy elektrycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

przecież samochód bez absu chamuje normalnie a niema pompy elektrycznej
Do wspomagania hamulcow idzie przewod podcisnienia polaczony z kol.ssacym!!!Pneumatyka wzmacnia dzialanie pompy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość roofmaniak

no zgadzam sie ze jak Abs nie dziala to samochod wtedy chamuje normalnie - ale problem jest w tym ze jak ktos ma auto z ABS to zeby chamowal normalnie to musi pompa chamulcowa elektrycznie podpompowac plyn chamulcowy w uklad chamulcowy - a u mnie wlasnie tego nie robi automatycznie - musze (rozebrany) przekaznik nr 78 naciskac recznie i wtedy pompa zaczyna pompowac ten plyn! I wlasnie zastanawiam sie co moze byc nie tak oprocz przekaznika ze nie podaje jakiegos sygnalu na ten przekaznik 78 i przez to n sie nie zalacza automatycznie , tylko trzeba to robic recznie (mam rozebrany przekaznik i recznie zwieram przelacznik w nim)

 

POzdrawiam - dalej nie doszedlem do rozwiazania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Niby banal...no glupie pytanie ale...Sprawdzales czy sam przekaznik jest sprawny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poszukuję przekaźnika nr 78 ni jak nie mogę go znaleźć w żadnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności