Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobra wiadomość jest taka ze dostane czarnego R-lina z fajnym wyposażeniem;) Zobaczymy co podziałają :)

 

Jak to dostaniesz? Jako zastępczy?

 

Jakie są właściwie zasady przy naprawie gwarancyjnej? Można za darmo dostać auto czy trzeba mieć jakaś specjalna umowę lub ubezpieczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zastępczy ... przy omówieniu usterek podkreśliłem, że samochód służy mi do celów zarobkowych i nie wyobrażam sobie naprawy gwarancyjnej bez samochodu zastępczego o podobnych parametrach... tak naprawdę wszystko zależy od standardów które obowiązujących w salonie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na dwa razy byłem na naprawie gwarancyjnej i za każdym razem dostawałem auto zastępcze ale z komentarzem ze nie musieli bo nie maja obowiązku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Na dwa razy byłem na naprawie gwarancyjnej i za każdym razem dostawałem auto zastępcze ale z komentarzem ze nie musieli bo nie maja obowiązku....

 

z ciekawości ... jakie usterki gwarancyjne zgłaszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz str.1 - początek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrz str.1 - początek ;)

 

a ha:) grubo.. widzę, że parę rzeczy się pokrywa.... :)

wielka szkoda, ze bardzo pozytywne pierwsze wrażenie dotyczącego jakości psuja te detale.... zastanawiam się jakim cudem kontrola jakości w fabryce nie wychwyciła tych spryskiwaczy czy źle spasowanych elementów... tutaj zderzak .. ja miałem prawy przedni błotnik .. w stosunku do drzwi schowany był o około 1 cm.... mała przejażdżka po szutrze i "wypiaskował" bym sobie rant drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie w ASO.

zostawiam Helmuta w czwartek. Zgłoszone usterki:

- komunikat o błędzie DSG po dłuższej trasie, brak możliwości zapalenia samochodu (1 przypadek) po 15 minutach wszystko wróciło do normy

- ubytek płynu chłodniczego do poziomu minimum w 3 miesiące

- usterka systemu zrzucania tylnej kanapy z bagażnika, wypięta linka (podobno nie pierwszy przypadek)

- źle osadzony spryskiwacz reflektora (prawa strona)

- piski z tylnych drzwi przy maksymalnym otwarciu, lewe i prawe (masakra nie do wytrzymania)

- kasowanie danych spalania długodystansowego

- stukoty w słupku B po stronie kierowcy koło ucha na nierównościach albo hamowaniu

 

muszę dopisać do tego wcześniejsza wizytę z regulacja krzywo spasowanego błotnika... jest już tego sporo:/

 

Dobra wiadomość jest taka ze dostane czarnego R-lina z fajnym wyposażeniem;) Zobaczymy co podziałają :)

 

... muszę dodać do listy jeszcze jedną drobnostkę ale znowu bardzo irytująca... skręcony pas pasażera z prawej strony tył....

wczoraj pierwszy raz miałem okazje przewieźć liczniejsze towarzystwo i koleżanka zwróciła mi uwagę ze jej się pas "skręca"....

dla porównania wrzucę fotki z lewej i prawej strony

nikt na to nie zwraca uwagi.. przecież cały czas siedzimy z przodu:)

IMG_3467.jpg

IMG_3468.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kanapą im się chyba skręcił. Powinno dać się stosunkowo łatwo odkręcić, tylko trzeba pod kanapę sięgnąć. Ja jak odbierałem to się okazało, że przy montażu w ogóle zaczep od pasa na tylnej kanapie przykryli siedziskiem. Dobrze, że syn przed wyjazdem usiadł z tyłu i chciał się zapiąć to jeszcze przed opuszczeniem salonu w trybie pilnym wjechał na serwis by sprawdzić czy ten zaczep w ogóle jest. I był :-)))) Tu pewnie podobnie tyko przy punkcie mocowania jest skręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak to czytam to coraz bardziej boje sie swojego odbioru :) Niemiecka precyzja i jakość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak u mnie było to samo... "odwinął" się pod kanapą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie z kasowaniem licznika.

Byłem wczoraj w serwisie w Rybniku - nic nie zrobili - pokazali jakis tekst ze nad tym pracują, ale kiedy będzie rozwiązanie nie wiedzą.

Co do klimatyzacji raz steruję 3 strefą a raz nie. Tutaj serwis mi podpowiedział, że jak wyłączę auto i zapalę to wtedy sterowanie działą - fakt. Tylko nie po to kupuje sie takie auto żeby go zapalać i gasić.

 

Mam pytanie - czy komuś udało się połączyć z internetem /car net/ za pomoca iphona? Samsung galaxy s3 działa, niestyty iphone 4s NIE.

Tak myślę nad tym car-stikiem -tylko po co znów pakować się w wydatki - może jakiś inny modem na usb by podpasował.

Na razie z spryskiwaczami nic nie zauważyłem

 

Gdzie warto na ślasku sewisować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda trafił mi się nie trzeszcząco stukający, jest cicho i przyjemnie ale i ja mam swoje bolączki:

 

1. spryskiwacz prawy zapadnięty

2. kasujące się dane długodystansowe

3. 5 razy już zapaliła mi się po uruchomieniu samochodu kontrola EPC i samochód wszedł w tryb awaryjny. Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko wraca do normy... ale to zapewne początek czegoś... i mnie ta kontrola ubije w najmniej oczekiwanym momencie

 

jadę w przyszłym tygodniu zgłaszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum odebrał samochód bez żadnych uwag i wad? bo czytając ten wątek i całe forum rysuje się obraz że nie ma takiego egzemplarza?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to u mnie nic się nie dzieje. Auto z końca lipca, nie pamiętam tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to u mnie nic się nie dzieje. Auto z końca lipca, nie pamiętam tygodnia.

 

No to jesteś moją ostatnią nadzieją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "tylko" lekko zapadnięty jeden spryskiwacz i kasujące się dane spalania długodystansowego (co ciekawe, na początku było wszystko spoko, zaczęły się kasować dopiero jakiś czas temu). Trzasków, skrzypień i innych atrakcji nie odnotowałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kuku [ATTACH=CONFIG]136859[/ATTACH]

 

 

trzymam kciuki!!! Wiem, że to może popsuć wrażenie... wiem, że to nie małe pieniądze... ale:

 

1. MASZ ZAJEBISTY SAMOCHÓD

2. ZAJEBISTA KONFIGURACJE

3. GWARANCJE - WIEC WSZYSTKO SUKCESYWNIE POPRAWIĄ ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pobiłem rekord przebiegu przy pierwszym zgłoszeniu się do serwisu :D Całe 41 km :D

Do wymiany całe lampy z przodu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności