Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też się szykuje wizyta w ASO:

- zapadnięty prawy spryskiwacz

- blokujący się prawy tylny pas bezpieczeństwa. W zasadzie nie da się go wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po lewej wyświetlają się poprawnie, ale jak w opcjach widoku ustawi się "dodatkową ramkę - ta co pokazuje kolejne manewry i inne info" to wtedy znaki przechodzą na prawą stronę i wtedy nachodzi jeden na drugi. Niezależnie jednak czy jest po prawo czy lewo to na MFA w widoku ogólnym znaki na górze też na siebie nachodzą.

 

Tak ma być - DM ma stosunkowo mały ekran, więc jak sobie ustawisz dodatkową ramkę i chciałbyś do tego mieć np. 3 pełne znaki drogowe to nie widziałbyś już prawie mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to że się na siebie nakładają to jest celowe rozwiązanie, no bo przecież system de facto pokazuje tylko ograniczenia, a i tak obowiązuje jedno ograniczenie na raz. To że jest drugi znak pod spodem to oznacza, że trzeba być przygotowanym na dodatkowe ograniczenia, a i tak zawsze można w MFA przejść w tryb wyświetlania znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli ten drugi znak pod spodem to znak np. zakaz wyprzedzania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to samo jest w RNS510 - jak się ustawi dodatkową ramkę z listą manewrów to już wszystkie znaki się nie mieszczą na ekranie i jest jeden za drugim.

Wyłączcie ją i wszystko doskonale widać - albo/albo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My chyba mówimy o czymś innym. Znaki się pokrywają na ekranie MFA między zegarami przy włączonej opcji wyświetlania prędkości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w B7 jest widać inaczej rozwiązane, w MFA jest osobna zakładka Rozpoznawanie Znaków, a na wyświetlaczu nawigacji nakłada też znaki drogowe na mapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też jest osobna zakładka i w niej wszystko jest ok. Wyświetlają się obok siebie znaki. Ale dodatkowo na zakładce prędkości znaki są pokazywane i tu właśnie na siebie się nachodzą...

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ma być - DM ma stosunkowo mały ekran, więc jak sobie ustawisz dodatkową ramkę i chciałbyś do tego mieć np. 3 pełne znaki drogowe to nie widziałbyś już prawie mapy.

 

Nie no, bez przesady. Te znaki można sobie rozwinąć, klikając w ten znak nałożony jeden na drugi i wtedy widać obydwa. Tylko, że po każdej zmianie znaku trzeba by to powtarzać. Te znaki są tak małe i w takim miejscu, że niczego istotnego nie zasłaniają. W każdym razie to nakrywanie znaków to dla mnie bardziej temat formalny niż praktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wizyta przede mną ale:

- kasowanie wszystkich danych n.t. spalania,

- pukając palcem w osłonę pod lusterkiem słyszę latającą śrubkę....

- nie można sterować 3strefą klimy z poziomu DM,

- prawy spryskiwacz (od strony pasażera) chowa się zbyt głęboko w zderzaku,

- system rozpoznawania znaków - znaki na siebie nachodzą..

 

Jest jeszcze jedna irytująca rzecz. Otwierając tylne lewe drzwi, trzeszczy ten zewnętrzny czarny słupek (po lewej stronie od szyby)...

 

Jestem po wizycie. Kolejno:

- dalej brak informacji z centrali jak sobie z tym fantem poradzić. Nic nie zrobiono.

- pęknięty zatrzask - przy montażu. Będzie wymienione na gwarancji.

- brak wiedzy na naprawę. Wysłali zapytanie do centrali w jaki sposób mają sobie z tym poradzić...

- reperaturka - poprawa mocowania w dziale blacharskim, naprawa w późniejszym terminie,

- w zakładce prędkości jest to normalne. Znak przykładowo 50 km/h zakrywa poprzednio wskazywany np 30 km/h.

 

 

Dokręcono śrubki pod uszczelką i nie trzeszczy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj poprawili zaślepki spryskiwaczy reflektorów i jest OK.

 

Poza tym wszystko git: danych nie gubi, 3 strefą klimy można sterować, AID chodzi wzorowo, działa car-net, działa carplay, działa internet, pokazuje się informacja o ruchu w navi, sterowanie głosowe też działa, podobnie jak wszystkie systemy wspomagania. Piszę, ponieważ wiele osób na coś narzeka i chciałem coś dodać dla równowagi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj po odpaleniu auta przez pierwsze około 10 min jazdy DP nie reagował na dotyk.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolegom też tak skrzypią tylne drzwi przy maksymalnym otwarciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylne lewe... skrzypienie dobiega z czarnego polerowanego plastikowego słupka. Dokręcili śrubki i jak jest zimno to jest ok. jak słonce świeci to skrzypi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylne lewe... skrzypienie dobiega z czarnego polerowanego plastikowego słupka. Dokręcili śrubki i jak jest zimno to jest ok. jak słonce świeci to skrzypi ....

 

dokładnie tak... przy ciepłym dniu skrzypi jak cholera, rano jest ok...

dopisać to do "listy" jak pojhade do aso czy ten typ tak ma? jak radzicie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tym zajęli się w ASO. Dokręcili śrubki, posikali sylikonem .. Nie zmienia to faktu, że jak słońce przygrzeje to skrzypi. Ba! nawet jak palcem mocno nacisnę na ten lakierowany plastik to skrzypi ( z prawej strony jest cisza i tam jest spokój z skrzypieniem). Już dałem znać że próba zniwelowania nic nie dała i mają się dogadać co z tym fantem zrobić... nawet jakby mieli drzwi wymienić, nie interesuje mnie to... tak irytujący dźwięk, że nie popuszczę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie ;-)

b70f328633dd924d56dee663f333d5b1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pocieszenie ;-)

b70f328633dd924d56dee663f333d5b1.jpg

 

No ale w tym samym artykule Passat dostał o jedną gwiazdkę mniej za zbyt cienką warstwę lakieru.

A taki Golf dostał komplet gwiazdek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o aferze z oprogramowaniem w 2.0TDI. czy waszym zdaniem VW ogłosi akcję serwisową na zmianę softu?

i czy ta zmiana pociągnie za sobą spadek mocy - osiągów.

czy w związku z tym mogę się nie zgodzić na jej przeprowadzenie z uwagi na pogorszenie osiągów samochodu.

A może będzie się to wiązało z ew. odszkodowaniem dla użytkowników (o ew. zwrocie samochodu chyba nie ma co dywagować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co sądzicie o aferze z oprogramowaniem w 2.0TDI. czy waszym zdaniem VW ogłosi akcję serwisową na zmianę softu?

i czy ta zmiana pociągnie za sobą spadek mocy - osiągów.

czy w związku z tym mogę się nie zgodzić na jej przeprowadzenie z uwagi na pogorszenie osiągów samochodu.

A może będzie się to wiązało z ew. odszkodowaniem dla użytkowników (o ew. zwrocie samochodu chyba nie ma co dywagować)

 

Jak na razie oficjalne komunikaty mówią, że nie sprawa nie dotyczy TDI z normą EURO 6. W tym kontekście pewniejsze są silniki z CSR.

Trudno powiedzieć co będzie w Europie, ale może się okazać, że tu nie szkodzą. Wszystko zależy czy są silniki diesla spełniające narzucone normy w całym zakresie użytkowania, bo jeśli nie to nikt z producentów mimo machania szabelką nie zdecyduje się na wojnę, bo broń może być obosieczna.

Tak czy siak za uszczerbek na reputacji możemy się zrzucać na pozew zbiorowy :-)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności