Jump to content
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Recommended Posts

U mnie przy 140 tys ten uszczelniacz tez był wymieniany bo był  lekki wyciek a ze akurat zmieniałem rozrzad to szkoda było tego nie zrobić. Wychodzi na to ze w B8 to częsty temat…

BA3C3654-31FA-45CE-998C-9BBA35CE73FB.jpeg

Edited by BartekV

co za jakość badziewna .... niestety ja już po gwarancji, ale jak był na przeglądzie w Maju to skubańce chyba musieli zauważyć, a nic nie powiedzieli.

U mnie też w aso wymieniali rozrząd i oczywiście nie wymienili tego usczelniacza.

Natomiast rok temu zgłaszali mi że leciutkie zapocenie ale można tak jeździć, a teraz już kapie pod samochód i widac plamy na kostce, masakra.

Do zeszłego roku robiłem przeglądy samochodu tylko w ASO - ze względu na gwarancję.
W tym roku wszedłem pod niego pierwszy raz i byłem mocno zaskoczony. Sporo wycieków. Jak zawsze w takich przypadkach - w zasadzie nie wiadomo skąd. Co prawda jeszcze nie kapie ale już wszystko zapocone. 
Myślę, że jak ktoś ma nowy samochód i chce go mieć na dłużej to np przy przeglądzie rejestracyjnym po 3 latach warto wejść pod samochód i obejrzeć w jakim stanie ASO go utrzymuje.

Witam serdecznie,

Od roku posiadam nowego Passata B8FL sedan.

Zauważyłem dziś po wjeździe do garażu, że tylne lampy mają oznaki pary w środku. Cały dzień auto stało na dworze, nie padało, była temp na minusie rano potem na plusie i ku zdziwieniu w każdej lampie tylnej zauważyłem zaroszenie co widać na zdjęciach.

Czy u Was tez coś takiego występuje, występowało?

Z góry dzięki za odpowiedź.

IMG_6571.jpg

IMG_6570.jpg

W przednich reflektorach czasami zdarza się że przyparują ale w tylnich, miałem tak tylko raz w jednej lampie i po kilku dniach się zepsuła. Zgłoś do ASO, zobaczysz co Ci powiedzą.

jak u Was z listwami chromowanymi w drzwiach ???  u mnie już po roku były wżery ale teraz już tragedia. Co ciekawe miałem wymieniany zderzak tylny kompletny na nowy bo ktoś mnie lekko poczęstował z tyłu i po roku od wymiany w ASO też już są wżery nie do usunięcia. Kur. z czego oni to robią , w b6 po 15 latach chromy po przepolerowaniu są jak nowe.

Niestety to wszystko chemia jakiej używamy. Ja również miałem chromy w dobrym stanie przez długi czas, aż pewnego pięknego dnia pojechałem na myjnię pod marketem. 
Dosłownie następnego dnia miałem już wszystkie listwy matowe. W oczach traciły połysk. 
Kupiłem delikatny środek do polorowania Gtechniq M1 All Metal Polish. Jak się zrobi ciepło to się zajmę tematem i dam znać czy pomogło.
Żeby listwy miały połysk to trzeba o nie dbać, myć często ale nie twardą szczotą, najlepiej wytrzeć do sucha zaraz po myciu. Nie stosować agresywnej chemi. No zabezpieczać je woskiem lub ceramiką...

Jeśli samochód jest na gwarancji zawsze można próbować je reklamować. Znam osobę której to się udało.

Ja próbowałem już różnych past do chromów itp, wszystkie używałem ręcznie i niewiele to dało. 

W zeszłym roku przejechałem "na szybko" całe auto polerką oscylacyjną z pastą Menzerna 3800 Super Finish. Ponieważ nie chciało mi się wcześniej zakleić tych list, siłą rzeczy polerka objechała je trochę. O dziwo wygląd chromów znacznie się poprawił.

Podejrzewam zatem, ze odpowiednią pastą do chromów + polerka rotacyjna (+ przedłużka + pad 30mm) da się radę sporo poprawić.

Szukając kiedyś info na ten temat znalazłem takie filmiki, ale dotyczące odnowienia listw chromowych przyokiennych:

polerka ręczna:

polerką rotacyjną:

Edited by Freddie

Ostatnio jednak oglądałem dwa paski przedlifty na parkingu to miały idealne chromy bez wżerów. Problem w tym, że co jakiś czas czyszczę pastą polerską do chromów i to po krótkim czasie zachodzi . Miałem nakładaną też ceramikę jak kupiłem auto to nie ochroniło to chromów.

Dziś po zaparkowaniu samochodu zauważyłem na tylnej prawej lampie jakby zaciek na krawędzi. W pierwszej chwili myślałem, że to woda od spodu, jednak po dokładnym przyglądnięciu okazuje się, że jest to odprysk od strony spasowania z karoserią.  

1655404290281.thumb.jpg.e3d1942e4d9d909fe8ff76d9a0c074f8.jpg 
na c
zerwono zaznaczone miejsce

1655404305685.thumb.jpg.0be9690557cc1862f68f9f4270d6ba55.jpg

widoczne uszkodzenie od spodu lampy.

Sprawdziłem drugą stronę i wada ta występuje dokladnie w tym samym miejscu! (jest mniejsza - przypuszczam będzie się powiększać) 

1655404334327.thumb.jpg.84c0759127980604b8ca7e77bb6410c7.jpg

1655404327175.thumb.jpg.9fd63f69c4856a5f7c2d92154697e8b1.jpg

Odnoszę wrażenie, że w tym miejscu karoseri spasowanie jest bardzo ciasne i po niecałych 4 latach użytkowania te pęknięcia wyszły. 
Samochód nie miał żadnych kolizji. W miejscu gdzie widać te zmiany pomiędzy lampę a blachę nie da się wsunąć nawet paragonu ze sklepu - w pozostałe miejsca (między lampą, a blachą) wsuwa się bez problemu.

Czy ktoś z Państwa zaobserwował u siebie również taki problem? Zgłaszał to ktoś? 
Z góry dziękuję za odpowiedź

Też po 4 latach u siebie to zauważyłem ale nic z tym nie robiłem.

Pozd

Witaj,

Dziękuję za odpowiedź. Dokladnie w tym samym miejscu? 

Edited by mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Mam to samo, jeśli chodzi o tylną lampę (ten najwyższy model led). Jakby odprysk. Po dociśnięciu 'pulsuje', więc to wina spasowania.