Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zaprzestancie tych prowokacji. Nic tym tarczom nie dolega (przynajmniej na powierzchni, bo oczywiście skrzywienia tarcz ze zdjęcia nie odczytam). Dzisiaj zmieniłem opony na letnie i zrobiłem zdjęcia u siebie. Tak wygląda brak regularnego hamowania (mam ekspresowke do pracy bez korków itp.) oraz na tylnej tarczy używanie ręcznego na postoju... 

DSC_2346.JPG

DSC_2345.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wczorajszej wizyty w ASO wymieniono cały tymł - tarcze z klockami - w ramach gwarancji...

Mało tego, nie wykluczone że nowe podzespoły są również trwałe więc trzeba pojeździć i w razie W ponowny zgłaszać problem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle mnie ASO w Gdyni naciągnęło w takim razie. U mnie pojawił się problem z wadliwymi tarczami z tyłu przy ok. 25 000km i nie było mowy o wymianie gwarancyjnej.

Jedyne co dostałem to 10% zniżki i do zapłaty 1500zł za całość....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, class napisał:

No to nieźle mnie ASO w Gdyni naciągnęło w takim razie. U mnie pojawił się problem z wadliwymi tarczami z tyłu przy ok. 25 000km i nie było mowy o wymianie gwarancyjnej.

Jedyne co dostałem to 10% zniżki i do zapłaty 1500zł za całość....

 

 

Mam to samo doświadczenie z serwisem Plichta w Gdyni. Na gwarancji nie wymieniają tarcz z tylu. Widzę ze koledzy na forum mieli wymiany gwarancyjne. I teraz pytanie panowie jak do tego podejść i jak z nimi rozmawiać. Oczywiście do Gdyni do serwisu już nie pojadę. Pan na przeglądzie twierdził ze tarcza z przodu jest lekko pordzewiała od wewnętrznej strony i jest do wymiany. Pojechałem do przyjaciela który ma warsztat, ściągnęliśmy koła i okazało się ze tarcze przednie są w jak najlepszym porządku. Przebieg 21 tys . 

23 godziny temu, Dawid _Harvard napisał:

Podczas wczorajszej wizyty w ASO wymieniono cały tymł - tarcze z klockami - w ramach gwarancji...

Mało tego, nie wykluczone że nowe podzespoły są również trwałe więc trzeba pojeździć i w razie W ponowny zgłaszać problem.  

Jak to załatwiłeś ;)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Maciej86 napisał:

Mam to samo doświadczenie z serwisem Plichta w Gdyni. Na gwarancji nie wymieniają tarcz z tylu. Widzę ze koledzy na forum mieli wymiany gwarancyjne. I teraz pytanie panowie jak do tego podejść i jak z nimi rozmawiać. Oczywiście do Gdyni do serwisu już nie pojadę. Pan na przeglądzie twierdził ze tarcza z przodu jest lekko pordzewiała od wewnętrznej strony i jest do wymiany. Pojechałem do przyjaciela który ma warsztat, ściągnęliśmy koła i okazało się ze tarcze przednie są w jak najlepszym porządku. Przebieg 21 tys . 

Jak to załatwiłeś ;)? 

Normalnie?

Pojechałem do ASO ze zdjęciami  które wcześniej tu wkleiłem dla przykładu jednak Pani na recepcji nie chciała ich oglądać twierdząc że oni muszą sobie sami zrobić podczas umówionej wizyty... na co powiedziałem że nie będę tracił swojego ani ich czasu na to żeby mnie odesłali z kwitkiem lub stwierdzili że mam za coś płacić...

po jakiejś konsultacji na hali umówiłem wizytę w ASO podczas której bez problemowo, wręcz w naturalny sposób przyjmujący stwierdził że bedzie wymiana, z resztą jak sam stwierdził nie jest to pierwszy przypadek, ( ponoć w B8 i Arteonach)ba jest to powszechne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dawid _Harvard napisał:

ASO podczas której bez problemowo, wręcz w naturalny sposób przyjmujący stwierdził że bedzie wymiana, z resztą jak sam stwierdził nie jest to pierwszy przypadek, ( ponoć w B8 i Arteonach)ba jest to powszechne....

To chyba tylko w moim nie znają tych problemów bo kiedy wymieniłem min skrzypiące zawieszenie i większość standardowych bolączek Passata B8 to Pan mi powiedział że jestem pierwszą osobą która ma takie problemy?a kiedy mu powiedziałem że na forum Passata jest 150 stron z tematem awarii to zrobił minkę?Co najlepsze pod salonem spotkałem innego użytkownika prawie nowego paska i w jego wypasionym tsi również działo się to samo co u większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi te tarcze  z tyłu nie przeszkadzają az tak bardzo

 

Są autoholdy  tempomaty aktywne

To jest jakas  wygoda  to i koszty

Ja klocki i tarcze  do serwisu przywiozłem swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galux20 napisał:

Mi te tarcze  z tyłu nie przeszkadzają az tak bardzo

 

Są autoholdy  tempomaty aktywne

To jest jakas  wygoda  to i koszty

Ja klocki i tarcze  do serwisu przywiozłem swoje

Oczywiście że  z tym można żyć ale dały mi do myślenia  dwie rzeczy 

1. dość głośne "buczenie" podczas hamowania na autostradzie

2. wcześniej przeczytałem o tym problemie w tym wątku po czym zacząłem słuchać  hamowania :) 

Serwisant też stwierdził że trochę temu pomogą autohold nie mniej tak nie powinno być i przyznał że  po protu są mega słabej jakości klocki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Arteonie do 140 km/h hamowanie jest jak najbardziej normalne. Natomiast powyżej tej prędkości na autostradach buczy conajmniej niepokojąco.

Na forum Arteona ludzie piszą, że do 10.000 km serwis im wymieniał komplet na gwarancji, a powyżej tego przebiegu "odprawiali z kwitkiem". Dlatego warto to jak najszybciej sprawdzić i w razie czego zgłosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2019 o 20:50, sfra napisał:

Brzmi to trochę podejrzanie, moim zdaniem próbują się wymigać od naprawy, bo padające sprzęgła w DQ200 to normalka. Poproś ich o warunki gwarancji i dokładny zapis, który wyklucza tego rodzaju naprawy z gwarancji. Kilka osób na forum również pisało o tym, że prośba o oficjalne stanowisko na piśmie oraz zwrócenie się z reklamacją do centrali również pomaga. 

Możesz też zacytować ich własne materiały: 

→ Gwarantowane przez producenta przedłużenie ochrony
samochodu po upływie dwuletniej Gwarancji Volkswagena
w dobrej cenie.

Pełen zakres świadczeń, bez wyjątków

Źródło: https://www.volkswagen.pl/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/pl/pdfy/Ulotka__informacyjna.pdf/_jcr_content/renditions/original./Ulotka__informacyjna.pdf

Powodzenia i daj znać potomnym czy się uda!

Jest finał moich problemów z DSG i "biciem" na 2 przy obciążeniu. w zdiagnozowaniu usterki pomogło załadowanie do auta 4 facetów. jazda po placu w lewo na 2 i bicie ewidentne. 

Finalnie od poniedziałku wymieniają sprzęgła na gwarancji :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że się udało, gratulacje! Patent zostanie dla potomnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2019 o 19:13, namx napisał:

Zdecydowanie wymiana gwarancyjna klocków i tarcz. Do 30 tyś wymieniają na gwarancji.

@namx

Gdzie robią taka wymianę na gwarancji do 30 tyś?

Byłem dzisiaj w VW ZASADA 

Mam 15 tyś km przebiegu i usłyszałem że oni na gwarancji wymieniali do 10 tyś km 

Odeslali mnie żebym napisał maila na bokvw@ 

Czy komuś w Warszawie udało się wymienić na gwarancji powyżej 10 tyś km?

Poniżej zdjęcia moich tarcz na których ewidentnie widać  wrzery.

 

Screenshot_20190412-214847_Gallery.jpg

Screenshot_20190412-214822_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, namx napisał:

Porsche Tychy

Dzięki za informację pisząc maila na bokvw powołał się na ta informację.

 

Czy komuś w Warszawie udało się wymienić na gwarancji powyżej 10 tyś km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 30 tys km to tylko dla aut ze specialniej listy VIN reszta do 10k km 6 miechow

Mnie sie reklamacja w bokvw nie udała ale bylem w aso gdzie nie kupowalem auto wiec moze sie rozchodzi o to kto ma wziac na siebie koszty. Bede jeszcze uderzal do zasady a potem tam gdzie kupiwalem auto i bede pisal nowa reklamacje.

Edytowane przez LukEEE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LukEEE napisał:

Co do 30 tys km to tylko dla aut ze specialniej listy VIN reszta do 10k km 6 miechow

Mnie sie reklamacja w bokvw nie udała ale bylem w aso gdzie nie kupowalem auto wiec moze sie rozchodzi o to kto ma wziac na siebie koszty. Bede jeszcze uderzal do zasady a potem tam gdzie kupiwalem auto i bede pisal nowa reklamacje.

Ja też będę dzisiaj dzwonił tam gdzie kupowałem 

Nie ukrywajmy że jest to ewidentna wina materiału a nie wina stylu jazdy lub złegu użytkowania. Gwarancja jest na 2 lub 4 lata. Więc nie wiem skąd informacja że do 10 tys km . Rozumiem jakbym przyjechał i powiedział że w 15 tys km opony z przodu są łyse i niemaja bieżnika - ale co innego sprawa tych klocków i co innego że nie jest to pojedynczy przypadek

Dam znac jak bede po rozmowie z salonem w którym kupowałem auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak takich objawów- grudzień 2016

przebieg 45k km. Może mam z tym farta ale to ze co chwile coś skrzypi ( lekko),w aucie to przesada. Niby materiały dobre ale to tunel środkowy, to drzwi to w głośniku w drzwiach masakra 

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Byłem dzisiaj w serwisie VW i przedstawiłem problem z buczeniem podczas hamowania z dużych prędkości.Gość powiedział że znają problem i wymienią mi klocki bez problemu plus tarcze jeśli trzeba będzie.Nalot dokładnie 10 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, monszel napisał:

Witam ! Byłem dzisiaj w serwisie VW i przedstawiłem problem z buczeniem podczas hamowania z dużych prędkości.Gość powiedział że znają problem i wymienią mi klocki bez problemu plus tarcze jeśli trzeba będzie.Nalot dokładnie 10 tyś.

A wiesz czy wymiana przód i tył czy tylko na jednej osi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności